11 kwietnia 2021, 12:00 - Częstochowa (Limanowskiego 83)
RAKÓW II CZĘSTOCHOWA - AKS MIKOŁÓW

PRZYPUSZCZALNY SKŁAD:
RAKÓW II:
O. Kubik – Lenartowski, Szymocha , M. Mizgała, Balboa, Chiliński, Tylec, Danilczyk, Budnicki, Oziębała , P. Mizgała.

MIKOŁÓW: Soliński - Wujec, Waśkiewicz, Gałecki, Zamoja, Majsner, Bąk, Przybylski, Piekarz, Niesyto, Tsuleskiri.

Cztery mecze i cztery zwycięstwa - to bilans w rundzie wiosennej Rakowa II. W niedzielę Czerwono-Niebiescy powalczą o kolejne punkty. Tym razem naszym rywalem będzie AKS Mikołów.

Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy w 2021 roku idą jak burza i pokonali kolejno: RKS Grodziec, Gwarek Ornontowice, Dramę Zbrosławice i Szczakowiankę Jaworzno. Raków II objął prowadzenie w Grupie 1 Zina IV Ligi. Częstochowianie mają w swoim dorobku 43 punkty. Rywale goniący nasz zespół w 22. serii spotkań stracili punkty. Warta Zawiercie przegrała na własnym boisku ze Szczakowianką Jaworzno 0:2. Z kolei Unia Dąbrowa Górnicza zremisowała z Unią Kosztowy 2:2. Ewentualna wygrana w niedzielę sprawi, że przewaga nad grupą pościgową wzrośnie.

- Jesteśmy w takiej sytuacji, że wszystko zależy od nas. Prowadzimy w tabeli i jeżeli utrzymamy dyspozycję to powinniśmy zająć pierwsze miejsce. Oczywiście spoglądam na wyniki innych drużyn, ale dla nas to sprawa drugorzędna. Najważniejsza jest nasza postawa. Teraz skupiamy się na kolejnym rywalu. AKS Mikołów nie przyjedzie i nie podda się bez walki. Pragniemy zdobywać kolejne punkty, to jest dla nas priorytetem - zapowiada kapitan Czerwono-Niebieskich Artur Lenartowski.

Rywal Rakowa II Częstochowa - AKS Mikołów w ostatniej kolejce na własnym stadionie pokonał Unię Dąbrowa Górnicza 3:2. Ekipa z Mikołowa ma za sobą serię trzech spotkań bez porażki. AKS aktualnie zajmuje 9. miejsce w tabeli i ma w swoim dorobku 28 punktów. Warto podkreślić, że nasi przeciwnicy tracą stosunkowo mało bramek: 19 w 20 spotkaniach. Lepszą defensywą legitymuje się tylko Raków II, którego bramkarze zaledwie 11 razy wyciągali piłkę z siatki. W rundzie jesiennej w Mikołowie górą były rezerwy Rakowa, wygrana po bramce Oskara Krzyżaka z 21. minuty dała skromne zwycięstwo jeden do zera.

źródło: Rakow.com foto: Rakow.com

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.