10 kwietnia 2021, 17:00 - Myszków (Pułaskiego 13b)
MKS MYSZKÓW - GWAREK ORNONTOWICE

PRZYPUSZCZALNE SKŁADY:
MYSZKÓW: Kucharski – Stankiewicz, Mączka, Gieroń, Krupa, Sarki, J. Rybaniec, D. Marek, Matyja, Jarnot, Kowalski.

GWAREK: Spałek - Stauer, Miłek, Majeranowski, Kasprzyk, Kaszok, Małkowski, Sewerin, Jednyński, Gogatischvili, Zdrzałek.

W sobotę o godz. 17:00 MKS Myszków podejmie na własnym stadionie GKS Gwarek Ornontowice w ramach 22. kolejki śląskiej IV Ligi, gr. I. Będzie to bardzo ważny mecz dla gospodarzy. Zwycięstwo Myszkowa umożliwi mu opuszczenie strefy spadkowej i wyprzedzenie w tabeli pauzującej w tej serii spotkań Przemszy Siewierz. Podopieczni trenera Domagały po ubiegłotygodniowej wygranej będą chcieli zrobić wszystko co w ich mocy, żeby podtrzymać zwycięską passę. Szkoleniowiec gospodarzy nie będzie mógł skorzystać z usług podstawowego obrońcy Pawła Mazurka, który w ostatnim meczu ujrzał czwartą żółtą kartkę i będzie musiał pauzować w tej kolejce. Prawdopodobnie także Maciej Swatek nie będzie brany pod uwagę, ponieważ musi przejść dodatkowe badania. Pozostali są gotowi do gry. W meczu pierwszej rundy rozgrywek lepszy okazał się Gwarek, który zwyciężył w Ornontowicach Dwa do zera. Najbliższy przeciwnik Myszkowa plasuje się na piątej pozycji w tabeli (1 mecz rozegrany więcej) z dorobkiem 33-ech punktów. Gwarek wygrał do tej pory 10 spotkań, 3 razy remisował i poniósł 7 porażek. Ma stosunek bramkowy 28:23. W ostatniej kolejce piłkarze z Ornontowic wygrali u siebie z Sarmacją Będzin 2:1.

W Wielka Sobotę w końcu Gwarek zdobył, po raz pierwszy w tym roku, komplet punktów przy ulicy Zwycięstwa w Ornontowicach. Sarmacja to kolejny bardzo dobry rywal, tym bardziej gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa. Wygrali po zaciętym i wyrównanym spotkaniu, po raz kolejny mogliśmy zobaczyć jaką w tym sezonie Gwarek ma wyrównaną kadrę, zmiany zrobione przez trenera ponownie dały drużynie wartość dodaną na tle rywali, a że w szeregach Gwarka występuje ktoś taki jak Jakub Sewierin, do którego w końcu zaczęły dochodzić podania kolegów to po prostu Gwarek wygrywa kolejne spotkanie. Na profilu Facebook Gwarka Ornontowice można również przeczytać wzmiankę o Trenerze Myszkowa: Przed nami kolejny rywal, rywal, który nie tylko wzmocnił kadrę zawodniczą, ale zatrudnił również trenera pracującego w przeszłości w Gwarku Marcina Domagałę. Panie trenerze mimo dużego szacunku, jakim Pana darzymy mamy nadzieję, że to my wyjdziemy z tej potyczki zwycięsko!

Obydwa zespoły spotykały się ze sobą do tej pory pięciokrotnie. Bilans jest bardzo niekorzystny dla MKS Myszków, która tylko raz zdołała zremisować (1:1 u siebie w 2018 roku) a pozostałe mecze przegrywała, stosunek bramkowy 2:11. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że obecny szkoleniowiec Marcin Domagała w przeszłości prowadził Gwarka, a w swoim debiucie przyjechał w październiku 2017 roku z drużyną z Ornontowic do Myszkowa i zwyciężył pięć do jednego. Mamy nadzieję, że i tym razem z wygranej w meczu tych drużyn będzie się cieszył trener Domagała a myszkowianie będą mogli sobie dopisać do swojego dorobku kolejne, jakże ważne trzy punkty. Mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Tradycyjnie przeprowadzona zostanie dla Państwa transmisja na żywo na fanpage MKS Myszków.

źródło: Facebook MKS Myszków / Facebook Gwarek Ornontowice foto: Facebook MKS Myszków video: Sarmacjabedzin.pl

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.