6 marca 2021, 14:30 - Łaziska Górne (Sportowa 3)
POLONIA ŁAZISKA GÓRNE - MKS MYSZKÓW

PRZYPUSZCZALNY SKŁAD:
MYSZKÓW
: Kucharski – Mazurek, Mączka, Sychowicz, Braksator, Krupa, Sarki, Marchewka, Marek, Kowalski, Jarnot.
 

PIERWSZY MECZ O PUNKTY, DEBIUT TRENERA TUKAJA
Już w pierwszy weekend marca, piłkarze Polonii Łaziska rozegrają pierwsze oficjalne spotkanie o punkty w tym roku, ale będzie to starcie na zakończenie rundy jesiennej. Łaziszczanie w zaległym pojedynku 16 kolejki IV ligi gr. I zmierzą się na własnym boisku z MKS-em Myszków. MKS Myszków w piętnastu rozegranych spotkaniach pierwszej części sezonu zdobył 16 punktów odnosząc 5 zwycięstw, 1 remis i ponosząc 9 porażek. Bilans bramkowy zawodników z Myszkowa to 20 goli strzelonych i 28 straconych. Polonię Łaziska Górne w grudniu ubiegłego  roku przejął nowy trener – Daniel Tukaj, ma na swoim koncie 18 punktów, a jej bilans to 5 zwycięstw, 3 remisy i 7 porażek oraz 22 bramki zdobyte i 36 straconych po piętnastu rozegranych meczach rundy jesiennej. W tabeli gr.I IV ligi,  MKS Myszków plasuje się na piętnastym miejscu natomiast piłkarze z Łazisk Górnych  zajmują  miejsce czternaste. W historii obydwóch klubów, Polonia rozegrała z MKS-em Myszków cztery mecze o ligowe punkty. Odniosła w nich dwa zwycięstwa i poniosła dwie porażki, a bilans bramkowy wynosi 5:7. Najlepszym strzelcem w pierwszej rundzie Polonii był Mateusz Mazurek (7 goli), brat występującego w Myszkowie Pawła. Zaległy mecz 16 kolejki IV ligi śląskiej gr.I między drużynami Polonii Łaziska i MKS-u Myszków zostanie rozegrany w sobotę, 6 marca o godz. 14:30 w Łaziskach Górnych. Z uwagi na obostrzenia w związku z pandemią Covid - 19, mecz odbędzie się bez udziału kibiców.
 
PRZEGRALI TYLKO Z RUCHEM CHORZÓW
Myszkowski Klub Sportowy rozegrał w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej IV ligi, I gr. śląskiej siedem meczów kontrolnych. Odniósł sześć zwycięstw i doznał jednej porażki. Myszkowianie strzelili 33 bramki i stracili 9 goli. Najskuteczniejszym strzelcem w sparingach był Dominik Marek, zdobywca sześciu bramek. Oddanie do użytku w końcu ubiegłego roku sztucznego boiska bardzo poprawiło warunki treningowe dla zawodników i zawodniczek naszego klubu. Umożliwiło także rozgrywanie meczów kontrolnych na własnym obiekcie, bez konieczności szukania odpowiedniej lokalizacji i „tułania się” po obcych boiskach. Z resztą obiekt cieszył się dużą popularnością także wśród innych klubów z naszego regionu, które właśnie sztuczne boisku przy ul. Pułaskiego wybierały jako miejsce swoich meczów testowych. Sześć zwycięstw w siedmiu meczach myszkowian oraz duża ilość strzelonych bramek wygląda bardzo dobrze, jednak należy pamiętać, że spotykali się przede wszystkim z drużynami występującymi na niższych szczeblach rozgrywkowych (przede wszystkim okręgówka). Tylko dwa spotkania zagrali z rywalem z tej samej (Warta Działoszyn, zwycięstwo) lub wyższej półki (Ruch Chorzów, porażka).
 
TRANSFERY
Choć za oknami mieliśmy wyjątkowo mroźną zimę, to w Myszkowskim K.S. była ona bardzo gorąca. Wszystko za sprawą pozycji, jaką zajmuje zespół po pierwszej rundzie, która oznacza miejsce spadkowe i powrót do "okręgówki". Nikt w klubie nie wyobraża sobie takiego scenariusza, to też zimowe miesiące to czas ciężkiej pracy, a telefony prezesa, trenerów i członków zarządu rozgrzane były do czerwoności. Efektem tego jest kilka zmian w składzie "Niebiesko - Białych", które powinny usprawnić naszą grę. Przyjrzyjmy się zatem jakie korekty nastąpiły w kadrze myszkowian. Już na pierwszy rzut oka widać, że pozyskani zawodnicy to gracze mający doświadczenie z lig wyższych. "Manu" Sarkiego nie trzeba bliżej przedstawiać, bo sprawa jego przyjścia do Myszkowa odbiła się echem w całej Polsce. Nigeryjczyk ma 33 lata, a więc nie jest to jeszcze piłkarski emeryt. Pograł trochę w polskich niższych ligach i wie czego spodziewać się po IV poziomie. Technicznie na pewno jest na wyższych poziomie od konkurentów, pytanie tylko czy poradzi sobie fizycznie. Marcin Mączka szykowany jest na lidera formacji defensywnej. Sosnowiczanin zastąpi dotychczasowego kapitana Jarka Bąka. Jego doświadczenie z wyższych lig powinno być gwarantem solidnej gry tym bardziej, że za plecami w bramce będzie miał swojego kolegę z Bielska Bartosza Kucharskiego, który mimo młodego wieku z niejednego pieca chleb już jadł. Czwartym wzmocnieniem jest bramkostrzelny napastnik Jacek Jarnot, którego udało się sprowadzić z sąsiedniej Warty Zawiercie. Jarnot powinien odciążyć osamotnionego w ataku Marcina Kowalskiego. Obydwaj to byli królowie strzelców IV ligi, więc para ta na papierze wygląda bardzo groźnie. Wszyscy nowi piłkarze powinni być wzmocnieniami naszej drużyny.
 
MECZ O SZEŚĆ PUNKTÓW  
Pierwszy mecz i już takiego kalibru, obie drużyny będą chciały go wygrać jednak znaki na niebie i ziemi przemawiają na zespołem prowadzonym przez trenera Tomasza Nowaka. Myszków jeśli wygra przeskoczy Polonię i oddali się od Dramy i RKS Grodziec. Na koniec sezonu pożegnamy minimum trzy zespoły ta liczba może ulec znanie jest z góry poleci więcej drużyn. Tak więc każdy chce być jak najwyżej w tabeli aby nie oglądać się na innych. Każdy punkt jest na wagę złota bo jedni będą bili się o utrzymanie a drudzy o pierwsze miejsce a trzeci o pietruszkę a w trzy miesiące rozegrać szesnaście spotkań to też nie łatwa sprawa do tego niektórzy grają w Pucharze Podokręgu. Sobotnie spotkanie otworzy nam rundę wiosenną w IV Lidze w 2021 roku, zapowiada się ciekawy mecz Polonia będzie chciała wykorzystać atutu własnego boiska a Myszków fakt, że jest jest na fali do tego znacznie wzmocnił defensywę i ofensywę.
 
W historii ligowych pojedynków Myszkowa i Łazisk Górnych jest remis. Do tej pory obydwa zespoły spotkały się ze sobą 4 razy a bilans dla MKS wygląda następująco: 2 zwycięstwa, 2 porażki, bilans bramek 7:5
 
Polonia – MKS 2:0 (Sezon 2010/2011 – III Liga)
MKS – Polonia 3:0 (Sezon 2010/2011 – III Liga)
Polonia – MKS 2:1 (Sezon 2017/2018 – IV Liga)
MKS – Polonia 3:1 (Sezon 2017/2018 – IV Liga)
 
Myszkowianie z optymizmem patrzą na rundę rewanżową i szybko chcą opuścić strefę spadkową. Trzymamy mocno kciuki, żeby stało się to jak najszybciej.
 
 
 
 
źródło: polonia.laziska.pl / Facebook MKS Myszków foto: Facebook MKS Myszków

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.