W najbliższą sobotę rozpoczynamy absolutnie bezprecedensowy okres w historii rozgrywek Klasy Okręgowej dwa miesiące czternaście kolejek do rozegrania. Można ostro polemizować nad tym czy system, w którym przypadnie nam grać jest sprawiedliwy, jednak nawet najwięksi sceptycy zerowania punktów z jesieni, muszą przyznać, ze niesie to za sobą niesamowite emocje, niespotykane dotychczas na tym poziomie. Można to lekko przyrównać do rozgrywek Ekstraklasy, kiedy kilka lat temu grupa mistrzowska i spadkowa dzieliła zdobyte wcześniej zdobyte punkty na pół.

Co wynika z podziału ligi i zerowania punktów w grupie mistrzowskiej? Po pierwsze podział oddzielił zespoły, które zazwyczaj mają większe ambicje, od tych, którym głównym planem było tylko utrzymanie. To z pewnością spowoduje, że w „Champions League” poziom będzie zdecydowanie wyższy, niż w jakimkolwiek dotychczasowym sezonie Ligi Okręgowej.  Mimo, iż nie każdemu będzie dane walczyć o najwyższy laur do samego końca rozgrywek, to na pewno w pierwszych kolejkach nawet zespoły bez dużego „ciśnienia” na walkę o awans będą starały się włączyć do wyścigu i sprawić niejedną niespodziankę.

Niemniej jednak od teraz zajmujemy się tylko i wyłącznie grupa mistrzowską, a więc 8 zespołami, które do niej awansowały. Pozostałym ekipą z grupy spadkowej dziękujemy za pierwsza rundę i życzymy powiedzenia w zupełna odrębnych już dla nas rozgrywkach w których to punkty z rundy jesiennej z drużynami z którym rozegrały mecze a te drużyny znalazły się w grupie spadkowej, pozostają mecze tylko z drużynami z przeciwnej grupy.

Pewne jest to, że drużyny które awansowały do grupy mistrzowskiej i nie mają większych szans na awans są pewne utrzymania a na kolejny sezon w gronie takich zespołów można zaliczyć Pogoń Imielin w którego barwach występuje były zawodnik Warty Zawiercie Mateusz Strojek, Górnik MK Katowice który awansował dość niespodziewanie koszem rezerw GKS Katowice. Warto pamiętać, że Liga Okręgowa jest w naszym regionie jest ostatnią w której zajęcie pierwszego miejsca gwarantuje awans do wyższej klasy rozgrywkowej bez konieczności rozgrywania meczu barażowego. Punkty wyzerowane więc wszystko zaczyna się od początku i  każdy ma szanse na wymarzone pierwsze miejsce i awans.

Patrząc dalej kto jest w kręgu zainteresowań awansem druga drużyna grupy katowickiej Sparta Katowice która już w pierwszej serii spotkań podejmie w Rogoźniku miejscowy Cyklon który też mam chrapkę na IV Ligę w którego to barwach występuje były zawodnik Cyklonu Sebastian Gielza, najciekawiej zapowiada się pojedynek Niw Brudzowice z Podlesianką Katowice i powrót Bartłomieja Kędzierskiego na "stare śmieci". w Podlesiance występują dwa byli zawodnicy Warty Zawiercie Artur Tomanek oraz Przemysław Żemła, Seweryna Gancarczyka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać Mistrz Polski 2010 z Lechem Poznań, 10 lat gry w lidze ukraińskiej głownie Metalist Charków, siedem występów w Reprezentacji Polski a także 100 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Jednym słowem bogata kariera. Wprost o awansie mówi się w Sosnowcu podobnie jak w Częstochowie rezerwy mają zaplecze organizacyjne, finansowe i wsparcie zawodnikami z pierwszej drużyny którzy rozegrali mniej meczy i pełnią raczej role zmienników w swoich drużynach. Rezerwy Zagłębia Sosnowiec miały słaby początek rundy jesiennej, ale później wrzuciły wyższy bieg i wyrzuciły za burtę dość niespodziewanie Górnika Wojkowice w pierwszej czwórki. Zostaje nam Tęcza Błędów która się wielką niewiadomą bowiem wyniki sparingów po prostu nie napawały optymizmem zobaczymy jednak jak będzie w walce o punkty a pierwszy rywal Górnik MK Katowice który nie znalazł się w grupie mistrzowskiej szczęśliwie lub fuksem bo udało się wyeliminować rezerwy GKS II Katowice i zająć ich miejsce na pewno zweryfikuje umiejętności drużyny z dzielnicy Dąbrowy Górniczej.

Zagłębie II Sosnowiec, Podlesianka Katowice, Cyklon Rogoźnik naszym zdaniem z tych zespołów zostanie wyłoniony Mistrz Ligi Okręgowej 2021 i w nowym sezonie zagra klasę wyżej choć sport jest nieobliczalny co potwierdziła to kilka sezonów temu Drama Zbrosławice która dość niespodziewanie awansowała do IV Ligi.

Link reklamowy: OTWÓRZ KONTO w BETFAN z FutbolJura , WPŁAĆ I GRAJ BEZ RYZYKA! WYGRYWASZ lub kasa wraca do Ciebie! 600 złotych BEZ RYZYKA!!!

 
źródło: własne / podlesianka.katowice.pl foto: podlesianka.katowice.pl

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.