24 kwietnia 2021, 11:00 - Zawiercie (Stadion 1000-lecia)

Maścibrzuch - Kamiński, Chmielewski, Wrona, M. Sołtysik - Italo Santana, Bartusiak, Neison, Bębenek, Adamiecki - Mąka.

UNIA: Adamek – Bednarz, Iwan, Wawrzyn, Matera – Sawicki), Pryszcz, Hat, Kiwior, Osiecki – Wolny.

Poniżej skrót z meczu Unia Kosztowy z Rakowem II Częstochowa:

Poniżej skrót meczu z rundy jesiennej po między zainteresowanymi drużynami:

Piłkarze z Jaworzna po dwóch porażkach z rzędu, zrehabilitowali się pokazując Wartę Zawiercie na ich obiekcie Najmocniejszym punktem tego dnia okazał się Dawid Gargasz, który pewnie bronił bramki, a jego obrona rzutu karnego zmieniła losy meczu. Na pochwałę zasługuje również strzelec drugiej bramki Mateusz Wawoczny, który prócz wspomnianego gola, rządził w środku pola. Po raz kolejny w zespole Jaworzna mogliśmy zobaczyć sporo zawodników młodzieżowych, którzy nie zawiedli i pokazali, że są mocną stroną zespołu. To spotkanie było punktem zwrotnym i po trzech spotkaniach bez punktu i gola podopieczni Roberta Majchrzaka wygrali w delegacji z AKS Mikołów. W piętnastej minucie spotkania z rzutu rożnego wrzucał Damian Adamiecki na długi słupek gdzie znalazł się Italo Santana następnie zgrał na przed pole i Norbert Bębenek strzałem w długi róg otworzył wynik meczu. Po około trzydziestu minutach wpadła na jeden do jednego dobre przyjęcie napastnika gospodarzy odwrócił się z obroną następnie wyszedł sam na sam, strzał gol po długim rogu bramki. Siedem minut po wznowieniu drugiej połowy Damian Adamiecki wyszedł z kontrą z własnej połowy zagrał do Neisona a ten wpakował piłkę do pustej bramki. W końcówce spotkania podopieczni Roberta Majchrzaka wyszli z kontrą z własnej połowy faulowany w polu karnym Asa. Do jedenastki podchodzi Norbert Bębenek i zamienia rzut karny na gola ustalając wynik spotkania. Patrząc na to spotkanie to przy każdej bramce wspólnym mianownikiem jest Damian Adamiecki który dołożył cegiełkę do wygranego spotkania w Mikołowie.

Choć Unia Kosztowy zimową przerwę spędziła w fotelu lidera tabeli Zina IV liga – Grupa I to patrząc na wiosenną grę i wyniki drużyny Piotra Mrozka wydaje się, że to musiało być bardzo dawno temu. Zespół z dzielnicy Mysłowic ostatni swój mecz wygrał 7 listopada, gromiąc na wyjeździe RKS Grodziec 5:0. Od tego czasu zapisał na swoje konto 8 spotkań bez zwycięstwa z czego 5 zostało zremisowanych, a 3 przegrane. Nic więc dziwnego, że kosztowainie są już poza podium, a po porażce 1:7 z Rakowem II, traci już do plasujących się na pierwszym miejscu częstochowian 11 punktów. Unia Kosztowy dysponuje tylko jednym boiskiem i to trawiastym więc zimą mieli problemy z prowadzeniem zajęć i trenowali głownie na Orliku. W związku z tym nawet przestrzenie do biegania i do podania, jakie pokonuje się na treningach, są zdecydowanie mniejsze od tych, które mamy podczas meczów ligowych. Za tym idzie siła zagrania i inne sprawy. Ćwiczymy trzy razy w tygodniu, bo nie stać nas na większą liczbę zajęć ze względu na pracę zawodników i charakter ich pracy, a także na finanse, bo za większą liczbę treningów trzeba byłoby więcej zapłacić zawodnikom. A w dodatku posypały się kontuzje.

Osiem spotkań z rzędu tyle Unia Kosztowy nie wygrał dokładnie o 7 listopada 2020 roku, che rewanżu za jesienną porażkę jest znakomita. Mistrzowie jesieni osłabieni do tego rozbici po porażce z aktualnym liderem Rakowem Częstochowa. W sobotnie przedpołudnie kibice zgromadzeni przed komputerami, laptopami i smartfonami będą mogli obejrzeć pojedynek na Jurajska.tv

źródło: slzpn.pl / własne foto: Facebook KP Warta Zawiercie video: slzpn.pl

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.