RAKÓW II CZĘSTOCHOWA POWALCZY O PRZEPUSTKĘ DO III LIGI
W rozgrywkach Zina IV liga – Grupa I środowa kolejka odpowiedziała na pytanie kto będzie mistrzem, ale w dolnych rejonach tabeli nadal pozostało wiele niewiadomych.

Zacznijmy jednak od góry, bo Unia Dąbrowa Górnicza remisując 0:0 wyjazdowy mecz ze Zniczem Kłobuck sprawiła, że Raków II Częstochowa, który w tej kolejce pauzował, umocnił się na pierwszym miejscu. Na dwie kolejki przed końcem rundy wiosennej częstochowianie mają bowiem 8 punktów przewagi nad wiceliderem z Kłobucka i mogą już planować występy w barażach o awans do III ligi.

W siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie gospodarza pierwszego meczu barażowego o awans do III ligi. W posiedzeniu Komisji Rozgrywek, której przewodzi Przewodniczący Marek Gałuszka, uczestniczyli Damian Wróbel, dyrektor Odry Wodzisław Śląski, która już zapewniła sobie mistrzostwo rozgrywek Zina IV liga – Grupa II oraz Paweł Tyszkowski, kierownik drużyny Rakowa II Częstochowa, walczącego o pierwsze miejsce w tabeli Zina IV liga – Grupa I walczy ze Zniczem Kłobuck, którego przedstawiciel nie skorzystał z zaproszenia na losowanie.

Po zapoznaniu uczestników spotkania z regulaminem spotkań barażowych Kierownik Referatu Rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Nożnej wrzucił do szklanej kuli dwie karteczki, a losowanie zadecydowało, że gospodarzem pierwszego meczu barażowego o awans do III ligi będą wodzisławianie. Ustalono także, że to spotkanie zostanie rozegrane 19 czerwca o godzinie 16.00.

Termin rewanżu jeszcze nie został ostatecznie wyznaczony. W środę 23 czerwca o godzinie 18.00, który jest terminem „wyjściowym” reprezentacja Polski zmierzy się w ramach mistrzostw Europy ze Szwecją i przedstawiciel wodzisławian zasugerował, żeby spotkanie rewanżowe rozegrać we wtorek 22 czerwca lub w czwartek 24 czerwca. Komisja Rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Nożnej zaakceptowała tę sugestię, ale ostateczna decyzja w tej sprawie należeć będzie do gospodarza meczu rewanżowego i ustalono, że powinna zostać podana do 3 dni po wyłonieniu mistrza Grupy I.

SPADNIE ROW RYBNIK, BARAŻU O UTRZYMANIE NIE BĘDZIE
Został także wylosowany gospodarz pierwszego ewentualnego meczu barażowego o utrzymanie w IV lidze. Będzie nim drużyna z 14 miejsca w grupie II. Do tego, żeby te spotkania doszły do skutku potrzebne jest jednak spełnienie jednego warunku – drużyna ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej nie może spaść z III ligi. Ponieważ jednak w strefie zagrożonej spadkiem jest ROW 1964 Rybnik może się okazać, że drużyny, które zajmą 14 miejsce w I i II Grupie Zina IV liga spadną do klasy okręgowej. Gdyby dwie drużyny ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej spadły z III ligi, to wtedy baraże czekają drużyny z 13 miejsc i w tym przypadku także zespół z Grupy II będzie gospodarzem pierwszego spotkania.

Kiedy odbędą się te baraże? Jeżeli sytuacja dotycząca ostatecznych rozstrzygnięć w strefie spadkowej III ligi nastąpi przed ostatnią kolejką – wyznaczoną na 19 czerwca, to ewentualne mecze barażowe o utrzymanie w IV lidze zostaną rozegrane 19 i 22 czerwca. Gdyby jednak na ostateczne rozstrzygnięcie trzeba było czekać do ostatniej kolejki w III lidze, to wtedy ewentualne mecze barażowe odbędą się 22 i 26 czerwca.

SZÓSTA POLONIA PEWNA UTRZYMANIA
O wiele bardziej skomplikowana jest sytuacja w dolnej połowie tabeli. Przypomnijmy, że dopiero 13 miejsce w tabeli zapewnia w tym sezonie utrzymanie w IV lidze, a to oznacza, że dopiero plasująca się na 6 pozycji Polonia Łaziska Górne może czuć się bezpieczna. O to miano walczyli także piłkarze Szombierek, którzy do meczu z zajmującą trzecie miejsce Wartą Zawiercie przystępowali podbudowani bardzo dobrą serią. Podopieczni Marcina Molka w pięciu poprzednich występach cztery razy wygrali, a raz zremisowali. W dodatku w niedzielę pokonali w Częstochowie Raków II i liczyli, że kontynuując swoją serię przypieczętują utrzymanie.

źródło: slzpn.pl foto: Rakow.com

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.