IV LIGA GRA
Komisja ds. Rozgrywek Śląskiego ZPN informuje, że kluby IV ligi po spełnieniu wymagań określonych w Rozporządzaniu Rady Ministrów z dnia 25.03.2021 r. najbliższą kolejkę rozegrają zgodnie z planem.

1 Zespół(y) pauzujące Polonia Łaziska Górne


W odpowiedzi na Wasze liczne pytania kierowane do Śląskiego Związku Piłki Nożnej na stronie pojawiła się informacja, że ograniczenia wprowadzone na podstawie §9 ust. 16 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów  w związku z wystąpieniem stanu epidemii, wyłączają do dnia 9 kwietnia 2021 r. zarówno możliwość prowadzenia współzawodnictwa sportowego jak i możliwość organizacji zajęć sportowych i wydarzeń sportowych lub działalności obiektów sportowych. Ograniczenie to nie dotyczy sportu zawodowego.

Nowe regulacje wprowadzają wyraźne zaostrzenie wyłączające nie tylko możliwość rozgrywania meczów w ramach lig nieprofesjonalnych, ale również uniemożliwiające prowadzenie treningów, w tym treningów dzieci i młodzieży. Możliwość prowadzenia zajęć sportowych została uniemożliwiona także na prywatnych obiektach sportowych należących do klubów, poprzez zawarte w Rozporządzeniu odwołanie do punktu 93.11.Z Polskiej Klasyfikacji Działalności, czego konsekwencją jest ograniczenie funkcjonowania obiektów otwartych (boisk) oraz zamkniętych (hale sportowe).

źródło: slzpn.pl foto: własne

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.