[-]Kolejarza zatrzymał koniec rundy a potem Czarni...
Kiedyś musiał nastać ten moment drużyną która zdobyła twierdzę Łazy okazał się być Czarni Sosnowiec. Po jedenastu wygranych Łazowianka Łazy meczach podopieczni grającego trenera Huberta Maciążka przegrywają mecz walki z vice liderem zero do dwóch. Kolejarz nie wszedł dobrze w to spotkanie, było po kilka sytuacji z obu stron, a wynik do przerwy - zero do zera. Na początku drugiej połowy Łazowianka zaczęła dominować i gdy wydawało się, że piłka musi wpaść do siatki gości...to po kontrataku wpadła do bramki gospodarzy. Podopieczni Huberta Maciążka wszystkie siły rzucili do ataku, a goście w 80 minucie wykorzystali błąd w ustawieniu defensywy i było zero do dwóch. Niestety nie udało się Łazowiance znaleźć drogi do siatki w tym meczu i wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie zero do dwóch. Zawodnicy Kolejarza nie spuszczają głów w dół, zostało jeszcze 14 kolejek trzeba walczyć do końca.

[-]Ręka, ręce nie równa
Falstart....Cyklonu Rogoźnik mimo bardzo ambitnej postawy drużyny prowadzonej przez Mateusza Mańdoka, przegrali z Sparta Katowice zero do jednego. Tym samym zakończyli piękną serię dwudziestu meczów bez porażki. Porażka boli, bo po pierwszej wyrównanej połowie, w drugiej Cyklon Rogoźnik był lepszym zespołem. Nie wykorzystali dwóch świetnych okazji a rywal  jedyną szansę zamienił na gola. Trzeba zaznaczyć, że bramka którą zdobył zespół Sparty Katowice wzbudziła dużo kontrowersji bowiem arbiter nie zauważył ewidentnego zagrania ręką zawodnika gości. A parę sekund wcześniej futbolówkę zabrał zawodnikom Cyklonu po...rzekomym zagraniu piłki ręką. Za walkę do samego końca należą się duże brawa podopiecznym Mateusza Mańdoka. Tym razem się nie udało.....

[-]Obronił karnego a później zaliczył asystę
Drużyny seniorów i juniorów Skalniaka Kroczyce niestety zgodnie przegrały swoje spotkania. Seniorzy minimalnie ulegli na wyjeździe Zagłebiakowi Tucznawa 1:2. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy po szczęśliwie wykonywanym karnym przez byłego zawodnika Skalniaka - Adriana Maciążka. Jego strzał z jedenastego metra obronił Jastrząbek, lecz dobitka była już skuteczna. Druga połowa zaczęła się również przewagą Zagłębiaka, z której nic nie wynikało aż do ostatniego kwadransa, gdy Zaroda podwyższył na 2:0. Wąska kadra meczowa wymagała od trenera Kota wyjątkowych rozwiązań, które dały jedynie bramkę honorową. Jastrząbek fantastycznie wrzucił ze skrzydła na głowę Marcina Flagi, a ten umieścił piłkę pewnym strzałem przy słupku. Na więcej nie pozwolił sędzia, który zakończył spotkanie kilka minut później

[+]Skrzypek spalił?
Mateusz Skrzypek tego nazwiska kibicom z najstarszej dzielnicy Zawiercia nie trzeba przedstawiać każdy kibic Źródła Kromołów dobrze wie kim jest ten zawodnik. Po powrocie do Źródła Kromołów przypomniał o sobie kibicom zdobywając dwie bramki z czego trzecia na wagę trzech punktów, ale tutaj zastrzeżenia mają goście którzy twierdzą, że napastnik Źródła był na spalonym. Wawel przegrywał już zero do dwóch z Źródłem aby doprowadzić do wyrównania potem z boiska wyleciał grający trener Bogdan Szadkowski za faul. Do końca było ponad dwadzieścia minut i wydawało się, że kolejną bramkę zdobędą gospodarze w końcowych minutach spotkania za plecy obrońców gospodarzy posłana został piłka a tam przejął ją Skrzypek i pomknął w kierunku bramki a następnie uderzył nie za  mocno precyzyjnie tak, że futbolówka minęła bramkarza uderzyła o słupek i wpadła do bramki był spalony? Arbiter spojrzał na liniowego a później wskazał na środek czym uznał gola....Źródło Kromołów nie dało sobie już wyrwać zwycięstwa.

STRZELCY
24 gole - Adrian Piżuch (Łazowianka)
15 goli - Dawid Bartos (Wierbka), Damian Kocot (Poręba)
14 goli - Sebastian Radosz (Źródło), Damian Adamiecki (Warta)
11 goli Norbert Bębenek (Warta)
9 goli - Krzysztof Minor (Sparta)
8 goli - Michał Sokołowski (Skalniak)
7 goli -  Mateusz Wawoczny (Warta), Konrad Papaj (Sparta), Marcel Koniec (Wierbka),
6 goli -  Łukasz Słowik (Wierbka), Jacek Jarnot (Warta), Hubert Maciążek (Łazowianka),  Daniel Zieliński (Niegowoniczki)
5 goli -  Dominik Nowak (Łazowianka),  Karol Wasik (Źródło)
4 gole - Neison (Warta), Konrad Szafran (Sklaniak), Łukasz Piżuch (Łazowianka), Michał Goźdź (Niegowoniczki), Kamil Ziaja (Wierbka),  Piotr Cybiński (Niegowoniczki),
3 gole – Michał Mąka (Warta), Mateusz Kozłowski (Skalniak), Artur Oczko (Poręba), Dawid Wasik (Skalniak), Artur Wnuk (Łazowianka),    Kacper Mikrut (Poręba), Charles Pereira (Piliczanka),
2 gole – Damian Wrona (Warta),  Mateusz Skrzypek (Źródło), Dawid Czubala (Skalniak), Marcin Matyja (Poręba), Damian Kot (Skalniak),   Michał Sołtysik (Warta), Mariusz Węglarz (Piliczanka), Sebastian Zasada (Wierbka), Artur Musialski (Wierbka), Bartosz Szwaja  (Wierbka), Mateusz Mikoda (Źródło),  Sebastian Szwaja (Źródło),  Piotr Białek (Łazowianka),  Dawid Ziaja (Wierbka), Piotr Nowakowski (Wierbka), Bartosz Wacławik, Michał Gajewicz (obaj Źródło), Kamil Gonciarz (Niegowoniczki), Bartosz Otyczyk (Sparta), Łukasz Winiarski (Sparta),  Łukasz Gołda (Niegowoniczki),  Dawid Mroziński (Skalniak), Łukasz Zamora (Skalniak), Aleksander Król (Piliczanka), Jakub Nowak (Wierbka),
1 gol – Marcin Flaga (Skalniak), Łukasz Duch (Wierbka), Patryk  Bartusika (Warta) Tymoteusz Turlej (Poręba), Igor Kolanko (Źródło), Kamil Małka (Poręba),  Dawid Kuczera (Poręba), Franciszek Gajda (Skalaniak), Konrad Bieniek (Sparta), Łukasz Musialski (Piliczanka), Bartłomiej Rozlał (Źródło), Karol Jajkiewicz (Piliczanka), Jakub Wilk (Łazowianka), Bartosz Szwaja  (Wierbka), Piotr Kowalczyk (Piliczanka), Italo Santana (Warta), Michał Gołda (Łazowianka), Sebastian Sułkiewicz (Sparta), Norbert Kurczek (Wierbka),    Wojciech Gała (Sparta), Damian Nowak (Sparta), Łukasz Dobczyński (Niegowoniczki), Kamil Gonciarz (Niegowoniczki), Łukasz Szałyga (Niegowoniczki), Marcin Rusiński (Niegowoniczki), Łukasz Grabowski (Wierbka), Leszek Płoszański (Łazowianka), Piotr Kirejew (Poręba), Paweł Spyra (Skalniak), Patryk Otczyk (Sklaniak), Wiktor Kowalski (Skalniak), Karol Karpierz (Piliczanka), Norbert Słowikowski (Piliczanka), Karol Głąb (Piliczanka), Sławomir Turlej (Źródło),  Radosław Dudek (Źródło),  Bogdan Szadkowski (Źródło),    Radosław Gacek (Wierbka).