ZWIĄZEK CHCE POMÓC
18 kwietnia to data do kiedy zostały przedłużone obowiązujące obostrzenia co za tym idzie tylko zawodowcy pobierający, ale Śląski Związek Piłki Nożnej nie chce zostawić swoich Klubów na lodzie i chce podać pomocną dłoń. Dziś w godzinach popołudniowych dokładnie punkt 18:00 ma się odbyć wideokonferencja a jej tematem będzie spełnienie wymogów jakie musieli spełnić czwartoligowcy aby grać i trenować, te uwarunkowane są w rozporządzeniu Rady Ministrów chodzi tu głownie o stypendia i kontrakty. Liga Okręgowa został spauzowana tuż przed startem czyli od 20 marca. Związek chce pomóc Klubom gdzie przecież nie gra się za free, za czapkę gruszek czy też tylko kiełbaskę i piwo po meczu. Więc jest to jasne, że nie jest to sport amatorski jednak wszystko zależy od woli klubów one zadecydują  i pewnie z początkiem przyszłego tygodnia będziemy mieli już jakieś decyzje czy  lewo czy w prawo.

GRUPY MISTRZOWSKIE BARDZIEJ ZDETERMINOWANE
Nie ma się co oszukiwać drużyny które chcą powalczyć o czwartą ligę, teraz pytanie nasuwa się bo trzeba rozegrać 12 kolejek obostrzenia są do 18 kwietnia z marszu przecież nikt nie zacznie grać więc od początku maja do połowy czerwca trzeba było by rozegrać dwanaście kolejek. Jednak trzeba czekać ile drużyn będzie chętnych żeby przejść na "zawodowstwo" bo jeśli z Ligą Okręgową by wypaliło to takie same plany Śląski Związek Piłki Nożnej ma co do A Klasy.  Gdyby jednak kluby nie zdecydowały się na granie i czekało nas rozwiązanie z przed roku to tym razem czekałby nas awanse ze spadkami tylko jak rozstrzygnąć awans do IV Ligi kiedy jest grupa mistrzowska gdzie kluby mają wyzerowany licznik punktów. Wszystko stoi coraz więcej pytań nie na wszystkie są odpowiedzi a Polski Związek Piłki Nożnej nie jest zbytnio zainteresowany tym co dzieje się w Niższych Ligach.

źródło&foto: własne

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.