STYPENDIUM
Jeszcze minimum siedem dni przyjdzie nam czekać na zniesienie obostrzeń do tego czasu Kluby muszą radzić sobie inaczej, ale pytanie czy zawodnicy chcą wrócić do treningów rozwiązaniem ma być stypendium? Forma umowy między klubem a zawodnikiem która to mówi kto za co i ile dostaje za granie i trenowanie w danym klubie. Nasuwa się pytanie czy taką umowę mogą podpisać drużyny zawodowe czy amatorskie również? Prawo nie reguluje kto może zawierać umowy stypendialne czy klubu profesjonalne czy amatorskie i tak ustawa o sporcie art.5 SPORT mówi Stypendia dla zawodników. Klub sportowy może ustanawiać i finansować okresowe stypendia sportowe dla zawodników.

Przepisy Polskiego Związku Piłki Nożnej mówią że klubem piłkarskim działające w formie: uczniowskiego klubu spółki akcyjnej, fundacji czy też spółki akcyjnej. Podmiotami które nie mogą zawierać stypendiów w rozumieniu ustawy o sporcie są kluby piłkarski lub sportowe prowadzone w formie działalności gospodarczej itp.

Stypendium nawet w niewielkiej kwocie na każdego zawodnika pozwoli wznowić treningi, nie oszukujmy się do startu rozgrywek niestety to nie doprowadzi bowiem w środowisku brak jest spójności, wielu zawodników mimo proponowanego "stypendium" i tak obawiam się kar ze strony władz i po prostu wolą nie ryzykować nawet udziałem w treningach. Bo co do będą za zajęcia jak pojawi się pięciu góra sześciu zawodników?

źródło: własne foto: własne

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.