21 listopada 2020, 13:00 - Kosztowy (Paderewskiego 4)
UNIA KOSZTOWY 1:7 RAKÓW II CZĘSTOCHOWA
Hat 3 - Oziębała 22, Chiliński 38, 45, 75, 83, Kanior 62, Danilczyk 70(k)

UNIA: Opiela – Bednarz (74' Rak), Iwan, Wawrzyn, Matera – Sawicki (86' Wojtala), Pryszcz, Hat (77' Kułagowski), Kiwior (55' Zalewski), Osiecki – Wolny.

RAKÓW II: Kubik – Ślęzak (58' Kanior), M. Mizgała, Danilczyk – Oziębała (58' Budnicki), Kucharczyk, P. Mizgała, Dzierbicki (74' Żurek) – Balboa (74' Owczarek), Chiliński, Tylec.

Lider wygrał na wyjeździe z mistrzem półmetka. Raków II Częstochowa aż 7:1 pokonał Unię Kosztowy i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli Zina IV liga – Grupa I.

Unia Kosztowy, choć w rundzie jesiennej była najlepsza, to już na finiszu ubiegłorocznych rozgrywek miała problemy. Zimą się one jeszcze pogłębiły i od 14 listopada trwa seria spotkań, w których podopieczni Piotra Mrozka nie zdobyli kompletu punktów. Porażka z częstochowianami była ósmym meczem z rzędu bez zwycięstwa, a składają się na tę serię pięć remisów i trzy porażki. Natomiast drużyna Tomasza Kuźmy 15 listopada weszła na zwycięską ścieżkę i w wyjazdowym spotkaniu z kosztowianami zapisała na swoje konto ósmą wygraną z rzędu!

Na sztucznej murawie boiska w Szopienicach zaczęło się jednak niespodziewanie. To pozbawieni pięciu podstawowych zawodników gospodarze jako pierwsi zaatakowali skutecznie. W 3 minucie po dograniu Przemysława Sawickiego z prawego skrzydła, piłkę w polu karnym gości przejął Jakub Hat i mając przed sobą tylko bramkarza Rakowa II, płaskim strzałem z 9 metra w długi róg otworzył wynik.

Zaskoczeni przeciwnicy od razu ruszyli wprawdzie do ataku, ale mieli problemy z celnością. Od czego jednak w zespole jest kapitan... Przemysław Oziębała w 22 minucie po podaniu Oliwiera Kucharczyka wbiegł z prawej strony w pole karne i uderzeniem z 8 metra pokonał Mateusza Opielę. Na dobre defensywa Unii została jednak przełamana w końcówce pierwszej połowy przez częstochowskiego snajpera, bo na takie miano zasłużył Kamil Chiliński. W 38 minucie po wrzutce Radosława Dzierbickiego dynamicznie wyskoczył na 5 metrze i mocną główką zapewnił Rakowowi II prowadzenie, a w 45 minucie niemal z linii bramkowej wpakował piłkę do siatki po rozegraniu przez częstochowski zespół rzutu rożnego.

Po przerwie goście z każdą minutą coraz bardziej dominowali na boisku i systematycznie podwyższali rozmiary prowadzenia. W 62 minucie wprowadzony chwilę wcześniej Kamil Kanior, po zagraniu Kamila Chilińskiego, sfinalizował kontrę wyprowadzoną ze swojej połowy przez Oliwiera Kucharczyka. W 70 minucie Dawid Danilczyk pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Tomasza Pryszcza na Przemysławie Mizgale. W 75 minucie Kamil Chiliński, wykorzystując błąd Kamila Raka, przejął piłkę i po minięciu Mateusza Opieli z bliska trafił do pustej bramki, a w 83 minucie płaskim strzałem z 17 metra, przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny. Gdy piłka odbijając się od słupka wpadała do siatki młody snajper cieszył się ze swojego strzeleckiego rekordu w seniorach, bo pierwszy raz zdobył cztery bramki w jednym spotkaniu.

A dodajmy, że temu wyczynowi przyglądali się prezes Rakowa Wojciech Cygan i trener reprezentacji Polski U19 Mariusz Rumak. Nic więc dziwnego, że „ojciec zwycięstwa” schodził z boiska bardzo zadowolony.

Spałek - Steuer, Kaszok, Majeranowski, Jedyński, Małkowski, Kasprzyk, Giga, Zdrzałek, Miłek, Sewerin. Zagrali również: Raczyński , Boczar, Gonzalo, Bogacz. (http://gksgwarek.futbolowo.pl)
  Rezultaty kolejki - Kolejka 23 (17.04.2021 - 18.04.2021)

Baraż o III Ligę    Baraż o utrzymanie    Spadek Klasa Okręgowa

Pl = Rozegrane W = Zwy. D = Remisy L = Przegr. Pts = Punkty SF = Br. zdobyte SA = Br. stracone +/- = Różnica

źródło: slzpn.pl video & foto: slzpn.pl

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.