[KOLEJKA XVII 18 MARCA 2023]
[TABELA]
1 kwietnia 2023,
11:00 - Sosnowiec (Stadion Ludowy)
ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC 3:0 ROZWÓJ KATOWICE
Szlachta 32, Kulawiak 70, 81
ZAGŁĘBIE II: Siuta - Szlachta, Staniak, Bykov - Płuciennik, Klupś (46. Barć), Hałatek (55. Pawłowski), Nowak (77. Uchnast), Niemiec – Bębenek (55. Dziedzic).
ROZWÓJ: Golik – Barwiński (73. Myśliwczyk), Haładyń, Skroch, Kaletka (46. Jarek), Wroza (46. Baranowicz), Ciszewski, Flak (63. Bielec), Zieliński (73. Cieślar), Woźniak, Kwiatkowski (82. Draga).
Od 62 minuty Rozwój grał w dziesięciu po drugiej żółtej kartce dla Dawida Ciszewskiego.
Magia Stadionu Ludowego ciągle działa, na trybunach pojawiła się spora grupa kibiców, w tym sympatycy Rozwoju. Mecz obserwował także Dariusz Dudek, trener pierwszej drużyny Zagłębia, który mógł ocenić występ kilku swoich zawodników desygnowanych na to spotkanie. Katowiczanie nie ukrywają tego, że aspirują do awansu do III ligi, jednak akurat ten mecz tego nie potwierdził. Z kolei gospodarze udowodnili, że nie wypadli sroce spod ogona, więc oglądaliśmy ciekawe, stojące na wysokim poziomie widowisko piłkarskie. Dodajmy, że obie drużyny miały w składzie po 7 młodzieżowców, co z pewnością napawa optymizmem.
Już w 4. minucie „Dwójka” mogła wyjść na prowadzenie po zaskakującym uderzeniu Tymoteusza Klupsia. „Tymek” strzelił mocno sprzed pola karnego, ale bramkarz Bartosz Golik wypiąstkował piłkę na słupek… Na Ludowym emocje rosły w miarę rozwoju wydarzeń – w 30 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Maksym Niemiec, który po główce Antka Kulawiaka minimalnie chybił. Ale co się odwlecze… 2 minuty później to gospodarze mogli się cieszyć z prowadzenia „Dwójki”. Po dośrodkowaniu Klupsia z prawej strony Kamil Szlachta pięknym strzałem z przewrotki pokonał Bartosza Golika. Po tym trafieniu cała drużyna pospieszyła do Kamila z gratulacjami. Gdyby w IV lidze ogłoszono plebiscyt na najpiękniejszego gola, z pewnością trafienie Szlachty byłoby murowanym faworytem…
Początek drugiej odsłony to coraz groźniejsze ataki Rozwoju, który w przerwie dokonał 2 zmian. Ale i nasz zespół nie pozostawał dłużny, również stwarzając sobie dogodne okazje. Tak było chociażby w 57 minucie, gdy oglądaliśmy kolejną przewrotkę. Tym razem jej autorem był Klupś, który widocznie pozazdrościł Szlachcie. Uderzenie „Tymka” z bliskiej odległości było jednak minimalnie niecelne…
Od 61 minuty młodzi sosnowiczanie grali z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Dawida Ciszewskiego. Katowiczanin w odstępie 5 minut zarobił dwie żółte kartki (druga za niebezpieczny faul na Damianie Pawłowskim) i musiał opuścić swój posterunek. W 67. minucie w pole karne wbiegł dynamicznie Antek Kulawiak, który po krótkim „tańcu z piłką” uderzył mocno futbolówkę, ale niecelnie.
Antek powetował sobie tę sytuację w 70. minucie, gdy po rzucie rożnym dostał piłkę Oleksija Bykova i przytomną przewrotką trafił do siatki. Czyli – jak strzelać to tylko przewrotką! Kulawiakowi ciągle było mało i w 81 minucie ponownie trafił do siatki. Tym razem, bardziej konwencjonalnie, finalizując precyzyjnym uderzeniem w długi róg wcześniejszą akcję Łukasza Uchnasta.
KULISY MECZU
1 kwietnia 2023, 11:00
- Zbrosławice (Reptowska 1 - Ptakowice Arena)
DRAMA ZBROSŁAWICE 2:2 UNIA DĄBROWA GÓRNICZA
Jonik 70, Pstuś 80 - Turczyński 44, Misztal 52
DRAMA: Mitas - Dyląg, Dzido (65' Bodziony), Boryczka, Belica, Chwastek (65' Pstuś), Pietryga (85' Buszka), Kuliński, Hermasz (46' Ptak), Makowski (46' Lachowski), Jonik (89' Fic).
UNIA: Weber - Mączka, Obuchowski, Bielawski, Warzycki, Bąk, Jędrzejczyk (75' Kowalczyk), Misztal (65' Machalski), Janus, Turczyński, Stefański (91 Stefański).
Bardzo dobry, emocjonujący mecz oglądali dziś kibice w Ptakowicach. Pomimo ciężkiej murawy i padającego deszczu mecz stał na bardzo dobrym poziomie. Obie drużyny włożyły w to spotkanie mnóstwo woli walki i zaangażowania. Pierwsza połowa ze wskazaniem na Dramę, kilka składnych akcji, kilka strzałów, posiadanie piłki po stronie Dramy, choć goście są cały czas groźni. Tuż przed przerwą przeprowadzają znakomitą akcję i tzw. bramka do szatni. Do przerwy Drama - Unia 0-1. Po zmianie stron mecz staje się jeszcze bardziej atrakcyjny dla oka, znakomicie w bramce gości z Dąbrowy G. spisuje się Aleksander Weber, a sposób w jaki wybronił strzały Kewina Jonika czy Karola Pstusia pozostanie jego tajemnicą. Cios za cios, walka, ale zgodna z duchem gry, choć ciągle padający deszcz nie ułatwia zadania żadnej z drużyn. Niespodziewanie goście, po błędach miejscowych w obronie, strzelają na zero do dwóch. Kibicom mogło się wydawać, że jest już po meczu. Nic z tych rzeczy, wtedy dopiero widowisko nabiera rumieńców. W 70. minucie Marek Ptak kapitalnie podaje do snajpera Dramy nr 1 i Kewin Jonik zmniejsza przewagę i zdobywa gola kontaktowego gospodarze gonią wynik. Dwa razy uderza Ptaczek, okazje mają Kewin i Karol, kapitalne zmiany dają Bodzio i Lacha. Drama Zbrosławice ma serię stałych fragmentów gry, bramka wisi w powietrzu, aż w 80. z rzutu wolnego, bezbłędnie wrzuca Rafał Kuliński i Karol Pstuś pakuje na piłkę do siatki i mamy remis. Gospodarze mają kolejne szanse, dużo zamieszania w polu karnym wprowadza nasz rosły "napastnik" Szymon Buszka, ale także przegrywa pojedynki z bramkarzem gości. Ostatecznie podział punktów w tym spotkaniu.
1 kwietnia 2023, 11:00 - Kamyk (Sportowa 3)
UNIA RĘDZINY 0:2 PODLESIANKA KATOWICE
Niestyto 15, Mendela 45
UNIA: Artur Kowalczyk – Szymon Kowalczyk, Mikołaj Kempa, Sebastian Dobosz, Arkadiusz Porochnicki, Piotr Góralczyk (78. Marcel Przygoda), Jakub Rumin (46. Kiryll Levchenko), Dawid Niedbała (70. Bartosz Bąk), Abderrazzaq El Kessouati (46. Oskar Krawczyk), Marcel Nurek, Piotr Andrzejewski (70. Adrian Żabik).
PODLESIANKA: Artur Tomanek – Mateusz Wacławski (84. Jakub Kawała), Daniel Paszek (46. Bartosz Nowotnik), Patryk Mendela (75. Grzegorz Niemczyk), Szymon Sobierajewicz, Krzysztof Renner, Bartosz Witas, Marcin Rosiński, Jacek Jarnot (70. Paweł Lisiński), Maciej Niesyto (77. Adam Zając), Marcin Nawrot.
W sobotni poranek w Kamyku przyszło nam się zmierzyć z Unią Rędziny. Gospodarze w rundzie wiosennej zgromadzili na swoim koncie cztery punkty, dlatego Podlesianka wiedziała, że to będzie bardzo trudna przeprawa. Boiskowa rywalizacja z Unią ten stan rzeczy potwierdziła, ale po ciężkim spotkaniu Mistrzowie Jesieni wygrali różnicą dwóch bramek, a do siatki rywali w pierwszej połowie trafili Maciej Niesyto i Patryk Mendela, którzy wykorzystali idealne dogrania Daniela Paszka.
Na pierwszą bramkę w tym meczu musieliśmy czekać do 15 minuty. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkowaną w pole karne przez Daniela Paszka, skutecznym strzałem głową wykończył Maciej Niesyto i w Kamyku po kwadransie goście prowadzili 1:0. Na drugie trafienie kibice zgroamdzeni na stadionie musieli czekać do ostatnich sekund pierwszej połowy. Kolejny raz idealne dogranie Daniela Paszka w pole karne stworzyło doskonałą okazję Patrykowi Mendeli, który w pełnym biegu wpakował piłkę do bramki i na przerwę Podlesianka Katowice schodziliła dwubramkowym prowadzeniem.
W drugiej połowie goście pełni kontrolowaliśmy ten mecz, nie dając gospodarzom większych nadziei na zdobycie chociażby honorowego trafienia. Na szczegółowy raport zapraszamy tradycyjnie na materiał filmowy, z kanału Podlesianka.TV.
Czytaj więcej: https://rakow.com/aktualnosci/rakow-ii-lepszy-od-mks-u-myszkow-9263
1 kwietnia 2023, 11:00
- Gliwice (Lekarska 5 - Stadion Carbo)
GKS PIAST II GLIWICE 2:1 ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE
Niedbała 1, Kaput 26, Leśniak 65
PIAST II: Szymański - Mokwa, Munoz, Cembala, Holubek (46. Karwowski) - Łuczak (80. Kaim), Kaput (60. Kamiński) - Mucha, Niedbała (46. Nakajima), Leśniak (86. Piwczyk) - Kirejczyk (60. Kędziora).
1 kwietnia 2023, 17:00 - Myszków (Pułaskiego 13b) sztuczna nawierzchnia
MKS MYSZKÓW 1:1 SZCZAKOWIANKA JAWORZNO
Małolepszy 27 - Kędzierski 57
MYSZKÓW: Kucharski - Podolski, Sychowicz, Wnuk, Skrzypiński (70' Osodets), Cuber (70' Czapla), Skibiński, Marchewka, Marek (88' Uchroński), Terbalyan, Małolepszy.
SZCZAKOWIANKA: Gargasz - Korfel, D.Małkowski (34' Iwan), Bochenek (46' Skrzypiński), Sierczyński, Wawoczny, M. Małkowski, Kędzierski (70' Budak), Kotov, Sewerin, Smarzyński (88' Gądek).
1 kwietnia 2023, 17:00 - Siewierz (Sportowa 1)
PRZEMSZA SIEWIERZ 3:1 KOS VICTORIA JAWORZNO
Wanatowicz 1, Adamiecki 61, Kulig 86 - Piątkowski 60
PRZEMSZA: Popczyk - Zakharchenko, Augustyn, Tora, Chmielewski (68' Kamiński), Timochina, Bartusiak , Klama (70' Kulig), Wanatowicz (90' Peda), Adamiecki, Jarka (75' Borkowski).
VICTORIA: Kotecki - Juchnik (67' Skupień), Kosin (67' Matyja), Tomczyk, Wojtynia (46' Cnotalski), Woldan, Krupa, Krysik, Mazernat (88' Kiełkowicz), Piatkowski, Kowalski.
2 kwietnia 2023, 11:00
- Szombierki Bytom (Modrzewskiego 3)
SZOMBIERKI BYTOM 3:2 UNIA KOSZTOWY
Tsuleskiri 27, 44, Gancarczyk 59 - M. Wolny 22, Szołtys 92
SZOMBIERKI: Dorosławski - Śliwa, Szczepanik (73' Ściuk), Tsuleskiri (67' Kołodziejczyk), Moritz, Niemiec (55' Okaj), Kamiński (73' Mazur), Łebko, M. Wiśniewski, Orzeszyna, Gancarczyk.
UNIA: P. Adamek - Szal, Kowalski (70' Ściążka), Matera, Szołtys, Wolny, Paluch, Pielusiak, Ferreir, Wagner, Rzepa (46' J. Adamek).
Na początku spotkania Gaga dwukrotnie uderzał na bramkę gości, najpierw jego uderzenie z pola karnego obronił Adamek, a następnie po dośrodkowaniu uderzał głową, na drodze piłki tym razem stanął lewy słupek bramki gości. Pogoda niewątpliwie dzisiaj nie była sprzymierzeńcem piłkarzy, z jednej strony grząska nasiąknięta wodą, z drugiej piłka dostawała poślizgu przy uderzeniach. W kolejnych minutach przewaga Zielonych była widoczna, ale dopiero w 27 minucie udało się zamienić tę przewagę na bramkę. Łukasz Niemiec na prawej stronie dośrodkował wzdłuż bramki gości, akcję zamknął Gaga, któremu zostało uderzyć do pustej bramki. Szybko jednak wróciliśmy do remisu. Goście wznowili grę z połowy boiska, przez chwilę rozegrali piłkę na swojej połowie, po czym wbiegający na 20 metrze Wolny dostał górną piłkę i pomimo asysty wpakował piłkę pomiędzy Dorosławskim a prawym słupkiem. W 34 minucie goście znaleźli się w dogodnej sytuacji, Szołtys zbiegając z prawego skrzydła dostał podanie na 16 metrze, podciągnął aż do 6 metra i tam uderzył na nasze szczęście w środek bramki. Pierwsza połowa zakończyła się jednak prowadzeniem Zielonych. W 44 minucie Adamek wprowadził piłkę do gry ze swojego 16 metra, Łebko wygrał pojedynek o piłkę podając do Niemca, a potem już poszło Niemiec - Śliwa - Gaga - Łebko - Moritz - Niemiec - Śliwa - Moritz - Gaga - gol. Mateusz Śliwa podał przed 5 metr do Kamila Moritza, który skierował ją na wbiegającego Gagę. A ten zmieścił piłkę pomiędzy Adamkiem i lewym słupkiem - 2:1 do przerwy.
W drugiej połowie powiało chłodem na Modrzewskiego. Na początek goście sprawdzili Dorosławskiego, który w 48 minucie musiał na raty bronić uderzenie gości. W 50 minucie Moritz w polu karnym znalazł miejsce obok obrońcy gości i zawinął piłkę na lewy słupek, zabrakło niewiele, aby zaskoczyć bramkarza gości. W 56 minucie solidne uderzenie z 16 metrów Ferrena, ale w trudnej sytuacji Dorosławski opanował piłkę. W 59 minucie drugi rzut rożny z rzędu dla Zielonych z lewej strony, rogal Gancarczyka na linię bramkową, piłka odbija się od murawy, rąk bramkarza i wpada pod poprzeczkę od wewnątrznej strony - 3:1. W 69 minucie Łebko huknął z 9 metra, bramkarz ratował się wybiciem piłki na rzut rożny. W 72 minucie Okaj próbował z 20 metrów z rzutu wolnego, na jego drodze stanęła poprzeczka. W 81 minucie Kołodziejczyk przymierzył z 16 metra, jednak piłka minęła lewy słupek. W doliczonym czasie gry gościom udało się zdobyć kontaktową bramkę. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Dorosławski odbija piłkę, broni pierwsze uderzenie, ale przy dobitce Szołtysa piłka znajduje drogę pomiędzy naszymi zawodnikami i wpada do siatki.
Link reklamowy: OTWÓRZ KONTO w BETFAN z FutbolJura, WPŁAĆ I GRAJ BEZ RYZYKA! WYGRYWASZ lub kasa wraca do Ciebie! 600 złotych BEZ RYZYKA

24 goli – Bartosz Nawrocki (Ruch Radzionków) [+1]
17 goli – Jacek Jarnot (Podlesianka)
13 goli – Patryk Mendela (Podlesianka) [+1]
10 goli – Robert Woźniak (Rozwój Katowice), Jakub Sewerin (Szczakowianka Jaworzno).
źródło: ruchradzionkow.com / Facebook Rozwój Katowice / szombierkibytom.com / zaglebie.eu / Facebook Unia Dąbrowa Górnicza / Facebook Unia Rędziny /podlesianka.katowice.pl / Facebook Victoria Częstochowa / piast-gliwice.eu / Facebook Drama Zbrosławice / szczakowianka.pl foto: slzpn.pl video: ruchradzionkow.com / jaw.pl / MKS Myszków TV / Unia Kosztowy TV / |