Nie był to łatwy mecz. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo zachowawcza. Bardzo cieszy mnie oprócz końcowego wyniku postawa zawodników, których nie zadowoliła gra na remis i chłopaki dążyli do zdobycia bramek. Dlatego po przerwie zobaczyliśmy inny zespół. Ciężko nam przychodziło budowanie i stwarzanie sytuacji, bowiem przeciwnik był bardzo agresywny w defensywie. MKS nastawił się na zbieranie długich piłek i ostrą grę w kontakcie. Na pewno oprócz przygotowania taktycznego o naszym sukcesie zdecydowały cechy wolicjonalne. I reakcja po bramce na 1:0, kiedy najpierw Oskar Kubik zatrzymał groźną akcję myszkowian, a następnie szybko zdobyliśmy drugiego gola, co już zamknęło mecz. Byliśmy bardzo zdeterminowani żeby wygrać i tak się stało.

Dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie, kontrolując tempo tego meczu. Zakładaliśmy sobie, żebyśmy posiadali piłkę i przyśpieszali nasze ataki. Mieliśmy kilka dobrych sytuacji, jednak nieprzypadkowo zespół Znicza ma tak mało straconych goli, a to wynika z bardzo dobrej obrony. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy goście mieli swoje sytuacje. Niepotrzebnie straciliśmy kilka piłek, co kończyło się bardzo dobrymi kontrami przeciwnika. W dwóch przypadkach mieliśmy dużo szczęścia. W drugiej połowie byliśmy bardziej zachowawczy w tych strefach, w których traciliśmy piłkę i ten mecz w pełni zdominowaliśmy przez posiadanie futbolówki. Cierpliwie czekaliśmy na swoją okazję i ostatecznie zdobyliśmy gola. W przerwie dokonałem kilku zmian. Zawodnicy w pierwszej połowie wykonali dobrą robotę i chcieliśmy przygotować jak największą ilość zawodników, żeby była gotowa na mecze barażowe. Uważam, że zawodnicy dali pozytywne zmiany i będzie duża konkurencja przed barażami. Dlatego wybierzemy wtedy piłkarzy w najlepszej formie - powiedział po wygranej ze Zniczem Kłobuck jeden do zera szkoleniowiec rezerw Rakowa Częstochowa Tomasz Kuźma.

źródło&foto&video: Rakow.com

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.