Jadąc do Rogoźnika mieliśmy świadomość, że przyjeżdżamy do mistrza grupy sosnowieckiej i drużyny, która nie przegrała od 20 spotkań. Obie drużyny grały na tyle, na ile pozwalało nie najlepsze boisko. Powinniśmy objąć prowadzenie już w pierwszej minucie, jednak zabrakło naszemu zawodnikowi spokoju w polu karnym. Prowadziliśmy grę, jednak nie przekładało się to na dogodne sytuacje bramkowe. Druga połowa już bardziej otwarta, przez co Cyklon miał dwie stuprocentowe sytuacje, jednak nasz bramkarz stanął na wysokości zadania. Byliśmy bardzo zdeterminowani, żeby wygrać ten mecz i dzięki temu przychyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją stronę na bardzo trudnym terenie. Przygotowujemy się już do kolejnego meczu, gdzie pojedziemy do zdecydowanego faworyta tej ligi i postaramy się sprawić niespodziankę. - powiedział trener Cyklonu Rogoźnik Mateusz Mańdok po przegranym meczu jeden do zera z Spartą Katowice.

Goście poczynali sobie dzielnie do przerwy na wodę. W 5 minucie ustrzelili słupek, później, stworzyli kilka sytuacji, w których nie znacznie chybili. Zemściły się strasznie, krótko przed przerwą Piliczanie wypunktowali ich, niczym wytrawny bokser. W 37 minucie w zamieszaniu piłka przeszła bramkarza, a do „pustaka” trafił Goncerz. Dwa kolejne ciosy tuż przed zmianą stron wyprowadził Jajkiewicz strzałami zza szesnastki. Goście odpowiedzieli krótko po przerwie bramką Sroki. Riposta Goncerza nastąpiła po 5 minutach. Przed upływem godziny gry z karnego od słupka trafił Flak, a w 66 hat- tricka z rzutu wolnego skompletował Jajkiewicz. W 82 minucie wynik podwyższył Bilnik ładnym strzałem w prawy górny róg, a ustalił 4 minuty później ze sporego spalonego Wydrych.
W meczu na szczycie Grupy 1 Zina IV Ligi lider - Raków II - pokonał trzecią w tabeli Unię Dąbrowa Górnicza 5:1. Spotkanie od początku toczyło się w bardzo dobrym tempie. Unia w przeciwieństwie do innych drużyn, z którymi grał Raków II, nie cofnęła się i próbowała wysoko odbierać piłkę. Jednak częstochowianie z tą grą znakomicie sobie radzili. W 21. minucie padł pierwszy gol. Hubert Tylec przejął futbolówkę, wpadł w pole karne minął bramkarza i podał do Kamila Chilińskiego, który trafił do pustej bramki. 10 minut później było 2:0. Golkiper gości zagrał tak niefortunnie, że wybita przez niego piłka trafiła w Adriana Balboę i wpadła do siatki. Przed przerwą padł jeszcze jeden gol. Radosław Dzierbicki uderzył z lewej strony, a futbolówka wylądowała w samym okienku bramki Unii. Po zmianie stron jako pierwsi trafienie zanotowali goście w 53 minucie, ale podopieczni Tomasza Kuźmy odpowiedzieli natychmiastowo, a autorem gola był ponownie Chiliński. Wynik ustalił po godzinie gry Hubert Tylec. Czerwono-Niebiescy mogli zdobyć więcej bramek, ale kilkoma dobrymi interwencjami popisał się golkiper Unii. Nasz zespół przewodzi w tabeli Grupy 1 Zina IV Ligi. Raków II ma na swoim koncie 52 punkty i wyprzedza Wartę Zawiercie o 8 punktów.

źródło: własne foto: Facebook
K. Bolkowski

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.