Mecz z cyklu arcyważny, bo graliśmy z rywalem obok w tabeli i chcieliśmy dobrze wejść w ligę… Niestety pierwsza połowa to był chaos. Sami byliśmy sobie przeciwnikiem, ale do przerwy było 0:0. Z kolei w drugiej połowie wychodzi odmieniona drużyna, która w końcu łapie rytm, ale przeciwnik karci nas dwoma kontratakami, z kolei nam nie chciało nic wpaść do bramki, choć swoje dogodne okazje mieliśmy.  Nie ma co rozmyślać o tym co było, tylko pracować dalej, bo liga dopiero się zaczęła, ale jest za to bardzo dynamiczna w tej rundzie. Dlatego myślimy o kolejnym przeciwniku jakim jest RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza - powiedział grający trener Łazowianki Łazy po przegranym meczu dwa do zera z Czarnym Sosnowiec.

Goście poczynali sobie dzielnie do przerwy na wodę. W 5 minucie ustrzelili słupek, później, stworzyli kilka sytuacji, w których nie znacznie chybili. Zemściły się strasznie, krótko przed przerwą Piliczanie wypunktowali ich, niczym wytrawny bokser. W 37 minucie w zamieszaniu piłka przeszła bramkarza, a do „pustaka” trafił Goncerz. Dwa kolejne ciosy tuż przed zmianą stron wyprowadził Jajkiewicz strzałami zza szesnastki. Goście odpowiedzieli krótko po przerwie bramką Sroki. Riposta Goncerza nastąpiła po 5 minutach. Przed upływem godziny gry z karnego od słupka trafił Flak, a w 66 hat- tricka z rzutu wolnego skompletował Jajkiewicz. W 82 minucie wynik podwyższył Bilnik ładnym strzałem w prawy górny róg, a ustalił 4 minuty później ze sporego spalonego Wydrych.
W meczu na szczycie Grupy 1 Zina IV Ligi lider - Raków II - pokonał trzecią w tabeli Unię Dąbrowa Górnicza 5:1. Spotkanie od początku toczyło się w bardzo dobrym tempie. Unia w przeciwieństwie do innych drużyn, z którymi grał Raków II, nie cofnęła się i próbowała wysoko odbierać piłkę. Jednak częstochowianie z tą grą znakomicie sobie radzili. W 21. minucie padł pierwszy gol. Hubert Tylec przejął futbolówkę, wpadł w pole karne minął bramkarza i podał do Kamila Chilińskiego, który trafił do pustej bramki. 10 minut później było 2:0. Golkiper gości zagrał tak niefortunnie, że wybita przez niego piłka trafiła w Adriana Balboę i wpadła do siatki. Przed przerwą padł jeszcze jeden gol. Radosław Dzierbicki uderzył z lewej strony, a futbolówka wylądowała w samym okienku bramki Unii. Po zmianie stron jako pierwsi trafienie zanotowali goście w 53 minucie, ale podopieczni Tomasza Kuźmy odpowiedzieli natychmiastowo, a autorem gola był ponownie Chiliński. Wynik ustalił po godzinie gry Hubert Tylec. Czerwono-Niebiescy mogli zdobyć więcej bramek, ale kilkoma dobrymi interwencjami popisał się golkiper Unii. Nasz zespół przewodzi w tabeli Grupy 1 Zina IV Ligi. Raków II ma na swoim koncie 52 punkty i wyprzedza Wartę Zawiercie o 8 punktów.

źródło: własne foto: J. Popczyk
K. Bolkowski

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.