CKS Czeladź może już powoli mrozić szampana bowiem na początku rundy wiosennej, najgroźniejszy rywal do walki o awans stracił dziewięć punktów przez grę nieuprawnionego zawodnika w trzech meczach. Obecnie przewaga CKS Czeladź nad drugim zespołem wynosi piętnaście punktów a do rozegrania pozostało dziewięć kolejek. Początek czerwca to data kiedy upragniony awans CKS Czeladź stanie się faktem i klub powróci do okręgówki po dziesięcioletniej przerwie.

Komisja ds. Rozgrywek zweryfikowała rozegrane zawody o mistrzostwo Klasy A pomiędzy  zespołami Łazowianka – KS Czarni Sosnowiec (na boisku 0-2) z dnia  24.04.2021r. jako WO 3:0, i 3 punkty na korzyść Łazowianka. Zawody o mistrzostwo Klasy A pomiędzy zespołami KS Czarni Sosnowiec – UKS Przemsza Dąbrowa Górnicza (na boisku 3-1) z dnia 01.05.2021r.jako WO 0:3, i 3 punkty na korzyść UKS Przemsza Dąbrowa Górnicza . Zawody o mistrzostwo Klasy A pomiędzy zespołami AKS 1917 Niwka Sosnowiec – KS Czarni Sosnowiec (na boisku 0-7) z dnia 03.05.2021r.jako WO 3:0, i 3 punkty na korzyść AKS 1917 Niwka Sosnowiec. W drużynie KS Czarni Sosnowiec wystąpił zawodnik, który nie odbył kary dyskwalifikacji za 4. żółtą kartkę. Podstawa prawna: Regulamin Ramowy Rozgrywek § 43 ust. 1 pkt 19

OŚWIADCZENIE KLUBU SPORTOWEGO CZARNI SOSNOWIEC
W związku z grą nieuprawnionego naszego zawodnika w pierwszych trzech meczach rundy wiosennej nasz klub został prawdopodobnie ukarany walkowerami i odjęciem 9 pkt (zawodnik miał o 1 żółtą kartkę za dużo i przystąpił do pierwszego spotkania z Łazowianką Łazy a powinien pauzować …)

Jak widać po tabeli ... będziemy teraz gonić z jeszcze większą pasją i złością na murawie - obiecujemy to wszystkim drużynom grającym w tej lidze oraz naszym kibicom.  Wrócimy na 2 miejsce w tabeli na koniec sezonu. Klub został powołany przez kilku przyjaciół z pasji do futbolu ale niestety wkradł nam się błąd... Przyznajemy się. Liga amatorska, pandemia, wszelakie problemy klubów w Polsce, ciężka praca zawodników dających z siebie wszystko żeby znaleźć czas na treningi i mecze, przyspieszone rozrywki, brak boisk - wszystko to nie ma znaczenia - trzeba karać na poziomie zawodowym.

PS. Ciekawi nas jednak skąd wszyscy wiedzą - kluby w naszej grupie, portale 90minut.pl oraz strona PZPN a klub zainteresowany nie wie oficjalnie nic - ba, nawet nie było podobno posiedzenia jeszcze... Nie dostaliśmy również pisemnej odpowiedzi na odwołanie oraz nie zostaliśmy zaproszeni na komisję aby przedstawić nasze oświadczenie.
Czekamy na oficjalną decyzję podokręgu ,która ma być wydana w dniu dzisiejszym i poddanie się karze w wymiarze walkoweru za pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej.

EKIPA KS CZARNI SOSNOWIEC

KLASA A SOSNOWIEC

Link reklamowy: OTWÓRZ KONTO w BETFAN z FutbolJura , WPŁAĆ I GRAJ BEZ RYZYKA! WYGRYWASZ lub kasa wraca do Ciebie! 600 złotych BEZ RYZYKA!!!

 
źródło: własne / Facebook.com/ksczarnisosnowiec foto: Facebook.com/ksczarnisosnowiec
K. Bolkowski

Czytaj więcej: https://rakow.com/aktualnosci/piate-zwyciestwo-z-rzedu-rakow-ii-aks-mikolow-3-0-9127

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.