sobota, 2 marzec 2019
Warta Zawiercie vs Stal Bielsko-Biała
11:00 | Moniuszki 10
sobota, 23 luty 2019
Łazowianka Ł vs LTS Wierbka
15:00 | Moniuszki 10, Zawiercie
sobota, 23 luty 2019
Źródło vs Jura Niegowa
15:00 | ul. Browar 7 , Kromołów
sobota, 23 marzec 2019
Przemsza O. vs MKS Poręba
16:00 | Białej Przemszy 1

DOMAGAŁA: Zawodnicy którzy zostaną mają udowadniać kibicom, że zasługują na grę w Polonii

Zespół Polonii Bytom we wtorkowe przedpołudnie wznowił treningi przed nowym sezonem, w którym został  przydzielony do grupy I, a zajęcia te przeprowadził nowy szkoleniowiec niebiesko-czerwonych Marcin Domagała. Trwają też rozmowy z nowym asystentem O celach i planach wobec drużyny rozmawialiśmy z tym trenerem, który ostatnio prowadził Gwarka Ornontowice, a wcześniej był asystentem w Piaście Gliwice gdzie wraz z Dariuszem Wdowczykiem prowadził drużynę w Ekstraklasie.

Potwierdzam, iż w dniu dzisiejszym zostałem trenerem Polonii Bytom, podpisując kontrakt na najbliższy rok z opcją przedłużenia. Przyjąłem tą atrakcyjną sportowo propozycję, ponieważ chce sportowo piąć się w górę, oczywiście przy pełnym szacunku dla poprzedniego klubu, z którym rozstaliśmy się w całkowitej zgodzie. Możliwości nowego klubu są większe niż w innych zespołach, ale cel jest jeden, czyli awans do wyższej ligi. Moim zadaniem oprócz wspomnianego wcześniej, jest zbudowaniem drużyny silnej mentalnie, ponieważ nikt nawet przed tak uznanym klubem jakim jest Polonia się nie położy - powiedział nowy trener Polonii Bytom

Jeśli chodzi o zmiany w kadrze to jest zbyt wcześnie by mówić o konkretnych nazwiskach, ale kadra na pewno się zmieni. Będziemy bazować na zawodnikach młodych, ale takich którzy są gotowy do gry w czwartej lidze, jak i doświadczonych, ale w tym przypadku będą to osoby głodne gry. Są już pierwsze przymiarki, ale tak jak mówiłem o konkretach porozmawiamy wkrótce. Czy będą korzystał ze swoich kontaktów jeśli chodzi o transfery zwłaszcza młodych zawodników, oczywiście tak, bo chcemy być gotowi na ewentualne wejście przepisu gry z dwoma młodzieżowcami. Uważam, że w piłce jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz, mi on nie wyszedł w Gwarku, tak jak Polonii w barażach, co skutkowało rozstaniem z dotychczasowym sztabem szkoleniowym, dlatego w okresie przygotowawczym skupimy się na zgrywaniu drużyny, a zawodnicy, którzy zostaną z dotychczasowej kadry już nie mają myśleć o tych dwóch spotkaniach, tylko w nowym sezonie swoją postawą na boisku udowadniać kibicom, że zasługują na grze w Polonii - podsumował trener Domagała.

źródło: regionalnapilka.pl
foto: Piast-Gliwice.eu

 

VIDEO