sobota, 2 marzec 2019
Warta Zawiercie vs Stal Bielsko-Biała
11:00 | Moniuszki 10
sobota, 23 luty 2019
Łazowianka Ł vs LTS Wierbka
15:00 | Moniuszki 10, Zawiercie
sobota, 23 luty 2019
Źródło vs Jura Niegowa
15:00 | ul. Browar 7 , Kromołów
sobota, 23 marzec 2019
Przemsza O. vs MKS Poręba
16:00 | Białej Przemszy 1

Gdzie zagra KS Giebło i MKS Porębą w nowym sezonie?

5 sierpnia 2018 roku będzie sądnym dniem dla MKS-u Poręba oraz Klubu Sportowego Giebło, obie drużyny nie mogą być pewne udziału w rozgrywkach PATRICK A Klasy bo jeśli swoje baraże o utrzymanie przegra Szczakowainka Jaworzno która zmierzy się z Kuźnią Ustroń w dniach właśnie 1 i 5 sierpnia to w okręgówce miejsce dla drużyny z Jaworzna będzie musiała zrobić Łagisza która wówczas spadnie do A Klasy w której jest komplet i jest ustalony terminarz, co dalej? Kolejny baraż? MKS Poręba z KS Giebło o A Klasę?

Regulamin mówi niejasno:

[...]

3. Drużyny, które w rozgrywkach o mistrzostwo klasy B zajmą 1 i 2 miejsce awansują do klasy A

4. W przypadku rezygnacji z awansu którejkolwiek z uprawnionych drużyn prawo do awansu naby

wa kolejna drużyna w tabeli.

5. W przypadku, kiedy do klasy A nie spadnie lub nie zostanie dokooptowana żadna drużyna z klasy

Okręgowej lub klas wyższych, w celu zapewnienia 16 zespołowej klasy A zostanie rozegrany baraż

( jeden mecz na neutralnym boisku) pomiędzy ostatnią drużyną A klasy i trzecią drużyną B klasy

6. Ilość drużyn spadających do klasy B jest tożsama z ilością drużyn spadających z Klasy Okręgowej

lub wyższych klas rozgrywkowych przynależnych terytorialnie do Podokręgu Sosnowiec

np. - spada 1 zespół Klasy Okręgowej – z A klasy spada drużyna z miejsca 16

-spadają 2 zespoły z Klasy Okręgowej -z A klasy spadają drużyny z miejsca 15, 16.

[...]

Jeśli spadnie jedna drużyna czyli Łagisza to powinna spaść drużyna z 16 miejsca czyli MKS Sławków. Dlatego też dokooptowana została bez baraży KS Giebło aby uzupełnić stawkę. Oba zespoły wkrótce zaczną przygotowania do rozgrywek i nie wiedzą na czym stoją bowiem obie są ujęte w terminarzu i obie będą nastawione na grę w A Klasie. Wiadomo ta takie sytuacje jak brak funduszy nikt nie ma wpływu tym bardziej w III Lidze gdzie fundusze do startu potrzebne są ogromne. Mało chyba kto spodziewał się, że BKS Stal Bielsko-Biała nie wystartuje chyba bardzie można było się spodziewać tego po rezerwach Podbeskidzia gdzie sygnalizowano problem jednak „pożar” został ugaszony i rezerwy wystartują. Z takiego prezentu na pewno cieszą się Ustroniu i Jaworznie gdzie jest nadzieja na uratowanie IV Ligi.

Działacze, kibice i zawodnicy SKS Łagisza trzynastej siły ZINA Klasy Okręgowej będą musieli kibicować Szczakowiance Jaworzno w meczu z Kuźnią Ustroń stawką tego pojedynku barażowego będzie utrzymanie w IV Lidze w związku z wycofanie się z III Ligi BKS-u Stal Bielsko Biała które w sezonie 2018/2019 zagra w okręgówce. Jeśli spadnie Szczakowianka to Łagisza musi zrobić drużynie z Jaworzna miejsce w okręgówce a co za tym idzie spać do PATRICK A Klasy.

Średnia punktów drużyn z 13 miejsca z czterech grup:

GRUPA 1: 13 GKS Wawel Wirek średnia 0,90 30 meczy 27 punktów
GRUPA 4: 13 SKS ŁAGISZA średnia 0,93 30 meczy 28 punktów
GRUPA 2: 13 LKS Silesia Lubomia średnia 1,03 30 meczy 31 punktów
GRUPA 3: 13 13 APN Odra Wodzisław średnia 1,20 30 meczy 36 punktów

Według nas spaść i tak ktoś musi czy to będzie Szczakowianka Jaworzno czy Kuźnia Ustroń, niech wygra lepszy, ale drużyny grające w A Klasie Sosnowiec i Bielsko-Biała które teraz nie wiedzą na czym stoją obawiając się degradacji. Naszym zdaniem spadek powinien obowiązywać do okręgówki poniżej jeśli ligi są skompletowane tak jak w A Klasie Sosnowiec to Łagisza po prostu powinna zostać dokooptowana przykładem Polonii Bytom rok temu kiedy jest start był nie pewny. Ligę uszczuplić po sezonie z 17 do 16 zespołów, gdzie wszystko zweryfikowało by boisko na przeciągu całego sezonu a nie jednego lub dwóch meczy barażowych tuż przed startem rozgrywek. Teraz ruch należy do Podokręgu Sosnowiec który zdecyduje co dalej, ale to pewnie po 5 sierpnia kiedy będziemy znali przegranego baraży.

źródło: własne
foto: własne

VIDEO