sobota, 22 wrzesień 2018
Warta Zawiercie vs Górnik Piaski
16:00 | ul. Moniuszki 10
sobota, 22 wrzesień 2018
Łazowianka vs AKS Niwka
16:00 | ul. Wiejska 1, Łazy
sobota, 22 wrzesień 2018
Szczakowianka vs Źródło
16:00 | Jaworzno
niedziela, 23 wrzesień 2018
Łazowianka II vs Skalniak
16:00 | Wiejska 1, Łazy

VI edycja Jura Cup Łazy

VI EDYCJA JURA CUP ŁAZY
W dniach 16-17 czerwca na obiekcie sportowym MKS Łazowianka Łazy rozegrana została kolejna edycja ogólnopolskiego turnieju szóstek piłkarskich Jura Cup. W turnieju udział wzięło 20 zespołów z różnych zakątków południowej Polski, m.in. z Zabrza, Chorzowa, Knurowa, Siemianowic, Łaz, Włoszczowy, Częstochowy, Zawiercia, Sosnowca i Olkusza.

W turnieju przewinęło się prawie 200 zawodników, rozegrano łącznie 60 spotkań, w których podczas dwudniowej rywalizacji strzelono 285 bramek. Natomiast arbitrzy, którzy prowadzili zawody pokazali jedynie 4 żółte kartki co świadczy, że turniej przebiegał w spokojnej atmosferze z czego się niezmiernie cieszą organizatorzy, którzy cały czas dążą do tego, żeby taki przebieg  miała sportowa rywalizacja. Jeśli chodzi o aspekt sportowy, trofeum z ubiegłego roku obroniła drużyna Irex Gaz Chorzów, która jest uznaną marką na arenie ogólnopolskiej.

AdvertisementW finale zawodnicy Irexu po niezwykle zaciętym spotkaniu zremisowali 3-3 z rewelacją turnieju - drużyną Nexx Developer Team i o końcowym wyniku musiały rozstrzygnąć rzuty karne, które lepiej egzekwowali zawodnicy Irexu i to oni świętowali mistrzostwo w VI edycji.

Na niższym stopniu podium stanęła ekipa Byczek Fernando z Olkusza, która również okazała się objawieniem turnieju i w meczu o brąz w równie zaciętym spotkaniu pokonali minimalnie 3-2 drużynę MTS Gesanet Knurów. Nagrody indywidualne - MVP powędrowały do: Krystiana Furgacza (Nexx), najlepszym strzelcem okazał się z 22 bramkami Tomasz Golly (Irex), najlepszym bramkarzem został Jarząbek Kamil (Nexx), natomiast najlepszym obrońcą uznano Tomasza Kiszczyńskiego (Byczek).

Organizatorzy serdecznie dziękują partnerom i sponsorom, bez których realizacja turnieju nie byłaby możliwa mając nadzieję na dalszą współpracę. Podziękowanie dla: Burmistrza miasta Łazy Macieja Kaczyńskiego za objęcie honorowym patronatem cyklicznej imprezy sportowej, dyrektora Osir-u Adriana Kały, firmy Sengam Sport, firmy Baxbud Inspiracje - wykończenia wnętrz, Polimerplast-Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych, Salonu Fryzjerskiego Pasja, Festa Givova, Tomasza Kwoczały, Macieja Smolenia, Czesława Nowaka za profesjonalną obsługę medyczną, Pauliny Klimek za relację fotograficzną i każdej osobie, która w jakimś stopniu przyczyniła się do organizacji Jura Cup 2018.

Nie można również zapomnieć o drużynach, które co roku chętnie biorą udział w turnieju i swoją postawą zasługują na nasze pełne uznanie. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz drużynom, którym nie udało się awansować na najwyższe stopnie podium. Niestety tak to bywa w naszej piłce. Serdecznie zapraszamy na kolejną VII edycję, która standardowo odbędzie się w czerwcu 2019.

źródło: Adrian Kania/Paweł Stefaniak
foto: Paulina Klimek Photography

VIDEO