9 czerwca 2018, 17:00 - Niwka (Orląt Lwowskich 70)
AKS GÓRNIK NIWKA 4:0 SKALNIAK KROCZYCE
Mateusz Majchrzak 23, 56, Bartosz Jaworski 74, 83

NIWKA: 12 Norbert Puczyński - 2 Artur Chojowski, 10 Bartosz Jaworski, 6 Bartłomiej Chwalibogowski, 8 Mateusz Majchrzak, 13 Szymon Stok, 11Kacper Matysek, 5 Maciej Wędziński (70' 16 Łukasz Molek), 18 Mariusz Korepta, 9 Daniel Tukaj, 7 Mateusz Madej.

SKALNIAK: 1 Wojciech Ciszewski - 22 Dawid Wasik, 16 Jakub Hepo, 2 Dawid Czubala, 17 Dawid Mroziński, 8 Artur Kondas, 11 Jacek Kania (65' 9 Adrian Powązka), 5 Radosław Dudek, 4 Dawid Cupiał (85' 13 Łukasz Kulesza), 6 Andrzej Sytniowski, 14 Mateusz Kozłowski.

Niwczanie po trzech sezonach spędzonych w Sosnowieckiej A-klasie wracają do Ligi Okręgowej !!! W ostatniej kolejce biało-zieloni pokonali na własnym stadionie zespół Skalniaka Kroczyce 4:0 tym samym zapewniając sobie tym okazałym zwycięstwem awans do wyższej klasy rozgrywkowej.Ten mecz biało-zieloni po prostu musieli wygrać by awans stał się faktem i nie patrząc przy tym na wynik jaki padnie w Czeladzi miejscowego Cks-u z liderem tabeli Żródła Kromolów.Niwczanie już w drugiej minucie mogli wyjść na prowadzenie jednak piłka po uderzeniu z woleja Daniela Tukaja wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Ciszewskiego.Kolejne sytuacje to przede wszystkim rzuty wolne z 20 metrów egzekwowane kolejno przez Mariusza Korepte oraz Bartłomieja Chwalibogowskiego futbolówka po ich strzałach minimalnie mijała cel. W 23 minucie gracze zielonej koniczynki dopieli swego i ku uciesze 400 kibiców niweckich zgromadzonych na stadionie zdobyli gola za sprawą Mateusza Majchrzaka który uderzeniem głową pokonał bramkarza po wrzutce z rzutu rożnego Korepty. Asystent przy golu mógł a nawet powinien zamknąć mecz już w 31 minucie jednak strzał jego z 5 metrów został w ostatniej chwili zablokowany przez defensora z Kroczyc. Goście w tej odsłonie zagrozili tylko raz po strzale z pola karnego Jakuba Hepo piłka trafiła w poprzeczke po czym opuściła boisko.

Druga połowa to jeszcze większa dominacja niwczan na boisku i już w 5 6minucie po centrze z rzutu rożnego Korepty ponownie Majchrzak zdobywa gola tym razem uderzenie nogą piłka po jego strzale znalazła się tuż pod poprzeczką bramki bezradnie interweniującego bramkarza gości. Trzeciego gola dla podopiecznych Mariusza Grząby zdobył Bartosz Jaworski który płaskim mocnym strzałem z rzutu wolnego z ok 18m nie dał szans Ciszewskiemu.Ten sam zawodnik w 83 minucie ustalił wynik spotkania uderzeniem głową z 5 metrów po idealnej centrze z rzutu rożnego tym razem Chwalibogowskiego. Mecz kończy się wysokim i zdecydowanym zwycięstwem niwczan którzy tym sposobem awansują z drugiego miejsca w tabeli do Klasy Okręgowej !!!