sobota, 30 marzec 2019
Warta Zawiercie vs Śląsk
15:30 | Moniuszki 10
niedziela, 24 marzec 2019
Łazowianka vs Szczakowianka
11:00 | ul. Wiejska 1, Łazy
sobota, 30 marzec 2019
Sokół Orzech vs Źródło
16:00 | Wieczorków 41
niedziela, 24 marzec 2019
Tęcza Błędów vs Górnik Wojkowice
15:30 | Zagórze 51, Błędów

ZINA Klasa Okręgowa: Unia w IV Lidze!

27 maja 2018, 17:00 - Łazy (Wiejska 1)
WYZWOLENIE CHORZÓW 0:1 UNIA DĄBROWA GÓRNICZA
Przemysław Knapik 25

UNIA: Dziurowicz - Kruczek, Koziński, Szwarga, Dębowski, Wierzba, Cichy, (82' Bąk), Stefański (46' Skórski) Franiel, (46' Taraszkowski), Barchan (46' Knapik).

Znamy trzy zespoły, które już świętują awans do IV ligi. W AP-Sport Bielska Liga Okręgowa lider MRKS Czechowice-Dziedzice, po wyjazdowym zwycięstwie 4:0 z wiceliderem Błyskawicą Drogomyśl, powiększył swoją przewagę do 15 punktów, a do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze 4 kolejki, czy.li dop zdobycia jest 12 punktów. Awans przypieczętowała także Slavia Ruda Śląska, która w tabeli ZINA Klasa Okręgowa – I grupa po wyjazdowej wygranej 3:2 z Silesią Lubomia, utrzymała 9 punktów przewagi nad Unią Ksiązenice, która wygrała na wyjeździe 5:1 z MKS Zaborze Zabrze. Rudzianie mają jednak lepszy bilans bezpośrednich spotkań (4:2 u siebie i 1:2 na wyjeździe) i na 3 kolejki przed metą mogą być pewni, że nikt im już nie odbierze mistrzostwa. Także w rozgrywkach ZINA Klasa Okręgowa IV grupa znamy już mistrza, bo po wyjazdowym zwycięstwie 1:0 z AKS Wyzwolenie CEZ Chorzów drużyna Unii Dąbrowa Górnicza, zachowała 11-punktwowy dystans do Górnika Wojkowice, który wygrał co prawda u siebie 3:2 z Piastem Ożarowice, ale na 3 kolejki przed metą musi się pogodzić, że lidera już nie dogoni.

W pozostałych trzech tabelach sytuacja jest bardziej skomplikowana i na rozstrzygnięcia w Football Factory Częstochowska Klasa Okręgowa oraz w ZINA Klasa Okręgowa I i III grupa, musimy jeszcze poczekać. Zieloni Żarki – pokonali u siebie Jedność Boronów 2:1 – mają punkt przewagi nad Orłem Kiedrzyn – wygrał na swoim boisku 4:2 z KS Panki.

Unia Kosztowy – zwyciężyła 7:0 na wyjeździe z Krupińskim Suszec – zachowała oczko przewagi nad Pogonią Imielin, która wygrywając 4:3 z Pogonią Imielin powiększyła przewagę nad imielinianami do 4 punktów, a czwarty w tabeli AKS Mikołów – wygrał na wyjeździe z Pogonią Nowy Bytom 2:0 – ma do lidera 7 punktów straty i jeszcze teoretycznie też może liczyć się w wyścigu, do zakończenia którego zostały 3 kolejki.

3 mecze są także do zakończenia sezonu ma także jeszcze Płomień Połomia, który po wyjazdowym zwycięstwie 2:1 z Przyszłością Rogów, za jednym zamachem oddalił się od rogowian na 10 punktów, co znaczy, że jednego rywala już definitywnie wyeliminował, a jednocześnie zachował 6-punktową przewagę nad wiceliderem Zameczkiem Czernica, z którym zagra w przedostatniej kolejce. Kibiców czekają więc jeszcze spore emocje.

A na koniec ciekawostka rodzinna... W zespole Unii gra Dawid Szwarga, a zespół z Połomii prowadzi Mirosław Szwarga. To znaczy, że syn już awansował, a ojciec jest blisko.

ZINA KLASA OKRĘGOWATABELA TERMINARZ

źródło: slzpn.katowice.pl / facebook.com/ksuniadabrowagornicza/
foto: facebook.com/ksuniadabrowagornicza/

VIDEO