26 maja 2018, 17:00 - Radzionków (Narutowicza 11)
Robert Wojsyk  80

RUCH: Strzelczyk - Trzcionka, Gieroń, Harmata, Bąk (74' Borowiec), Staszowski, Kopeć, Sadowski (65' Skalski), Kajda (77' Piecuch), Hermasz, Wojsyk.

WARTA: Maścibrzuch - Mąka, Adamiecki (84. Grim), Wawoczny, Drzymont, Jamróz, Radosz (90. Rygielik), Bartusiak (66. Sołtysik), Marek, Kubik, Żemła.

Najważniejsze akcje meczu:
7' Po centrze Warty z rzutu wolnego przez chwilę piłka tańczyła przed bramką, ale ostatecznie wybili ją obrońcy.
13' W zamieszaniu po rzucie rożnym uderza celnie Drzymont, ale Strzleczyk odbija piłkę na kolejny rzut rożny.
18' Maścibrzuch chwyta strzał Kajdy z piątego metra!
27' Dobrze zapowiadała się centra Trzcionki, ale żaden z piłkarzy Ruchu nie sięgnął jej przed bramką.
29' Marek wrzucił długą piłkę adresowaną do Sebastiana Radosza, po przyjęciu futbolówki był faulowany z boku wchodził Mąka zza niego i obrońcy. Przy faulu na Sebastianie Radoszu arbiter pokazał przywilej korzyści wówczas piłka wpada pod nogi Michała Mąki który przejął futbolówkę minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Sędzia odgwizdał spalonego, zamiast cofnąć do faulu na Sebastianie Radoszu. Zawodnicy usłyszeli "Co to za korzyść i co to za faul?". Co do spalonego są też duże kontrowersje.
35' Mateusz Wawoczny w pojedynku biegowym z obrońcami Ruchu Radzionków, wypuszcza piłkę do przodu wyprzedza defensorów i wychodzi sam na sam z bramkarzem Ruchu Radzionków i tu zdziwienie bowiem arbiter odgwizduje spalonego. Co wprawiło w osłupienie nie tylko zawodników Warty, ale także Ruchu.
38' Strzał Adamieckiego zza pola karnego przechodzi centymetry nad poprzeczką bramki Ruchu. Strzelczyk jednak dobrze asekurował piłkę.
48' Mocne, ale niecelne uderzenie Adamieckiego z osmego metra.
53' Strzleczyk wygrywa pojedynek sam na sam z Mąką!
64' Maścibrzuch łapie piłkę po sytuacyjnym strzale Hermasza z bliska.
80' [1:0] Jedyną bramkę meczu na dziesięć minut przed końcem gry strzelił głową Robert Wojsyk po centrze Andrzeja Piecucha z rzutu rożnego. Tym samym radzionkowanie przerywali serię trzech meczów bez zwycięstwa i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek utrzymali sześciopunktową przewagę nad drugimi Szombierkami Bytom.
88' Strzał Grima z bardzo ostrego kąta w rękach bramkarza.