środa, 23 styczeń 2019
Siemianowice vs Warta Zawiercie
18:00 | Siemianowice Śl.
sobota, 23 marzec 2019
SKS Łagisza vs Łazowianka
16:00 | Małachowskiego 43
sobota, 23 marzec 2019
Górnik Bobrowniki vs Źródło
16:00 | Skargi 15
sobota, 23 marzec 2019
Przemsza O. vs MKS Poręba
16:00 | Białej Przemszy 1

Wygrani i przegrani. Rozstrzelani i boleśnie pokonani

 

WYGRANI...

WARTA PUNKTUJE PRZED SPADKIEM SIĘ URATUJE   

Warta Zawiercie po porażce przed własną publicznością z Górnikiem Piaski zaczęła punktować, trzy mecze siedem punktów a powinien być komplet gdyby celowniki były lepiej nastawione to z Jaworzna też drużyna powinna przywieść komplet punktów. Brak typowego bramkostrzelnego napastnik, ale Andrzej Orzeszek ma za to Damiana Adamieckiego i Krystiana Furgacza czasem do sitki trafi Sebastian Radosz.

RÓŻNICA PRZYNAJMNIEJ JEDNEJ KLASY

Źródło Kromołów wygra spotkanie za spotkaniem, mecz z Klubem Sportowym Gminy Psary pokazał różnicę co najmniej klasy, po pół godziny było już sześć do zera. Trener Bogdan Szadkowski jak zwykle może liczyć na swojego etatowego snajpera Mateusza Skrzypka w tym meczu zaliczył hattricka.

MIĘDZY SŁUPKAMI STOI WRESZCIE BRAMKARZ

Transfer 26-letniego Rafała Maścibrzucha to był prawdziwy strzał w dziesiątkę a swoją przydatność dla drużyny potwierdza w każdym kolejnym spotkaniu. W końcówce spotkania z RKS Grodziec popisał się fantastyczną paradą, dzięki czemu drużyna zagrała na zero z tyłu. Ponad 270 minut bez straconej bramki, to efekt bardzo dobrej gry bloku defensywnego. Wiadomo drużynę buduje się od bramki a tutaj ustalając skład na koeljny mecz trener Andrzej Orzeszek nie musi się martwić jak to było choćby w rundzie jesiennej kiedy to dyspozycja obu goliperów pozostwiła wiele do życzenia.

 

 

PRZEGRANI...

POTKNIĘCIE PRZED WŁASNĄ PUBLICZNOŚCIĄ

Klub Sportowy Giebło myśli o powrocie do Patrick A Klasy, bilet na rozgrywki w sezonie 2018/2019 może rezerwować sobie już Klub Sportowy Preczów tak więc zostaje walka o miejsce numer dwa. Tam chętnych aż czterech w tym rezerwy Łazowianki Łazy, co może trochę dziwić? Wracając do tematu aspiracje są jednak trzeba wygrywać i kolekcjonować punkty, tym bardziej jeśli przyjeżdża drużyna Promień Strzemieszyce Małe, która przegrała przed własną publicznością kolejkę wcześniej z Zagłębiakiem Tucznawa zero do siedmiu.

W PILICY DWA SPADKI W JEDNYM SEZONIE?

Winda jedzie w dół a w niej dwa zespoły Piliczanki Pilica, rezerwy zamykają tabele w A Klasie Olkusz a pierwsza drużyna jest przed ostatnia w Lidze Okręgowej Kraków. Szansę na uratowanie się rezerw są jeszcze matematyczne natomiast pierwsza drużyna na pięć kolejek przed końcem ma pięć punktów straty ciężko będzie utrzymać się Piliczance. Drużyna w rundzie wiosennej zdobyła zaledwie pięć punktów i teraz też brakuje do bezpiecznego miejsca. Ostatni w tabeli Strażak Przymysławice zdobył wiosną dziewięć oczek. Sytuacja jest nie do pozazdroszczenia bo jeśli spadnie pierwsza drużyna to automatycznie druga też spadnie klasę niżej wiadomo, że grać nie mogą dwa te same kluby w jednej  klasie rozgrywkowej. Reasumując o utrzymanie się będzie bardzo ciężko dla obu zespołów.

W PILICY I TAK BĘDZIE A KLASA

Wierbka podobnie jak do poprzedniego spotkania z Prądnikiem podszedł osłabiony brakiem trzech ważnych zawodników. Mimo wszystko przez pierwszy kwadrans gry był lepszym zespołem i nic nie zapowiadało katastrofy, która wydarzyła się w kolejnych minutach tego spotkania. Niepodyktowany rzut karny za ewidentny faul na zawodniku Wierbki, chwilę później zawodnik już fauluje w drugim polu karnym i tu arbiter faul widzi. Do tego kolejny uraz podstawowego zawodnika. Od 30 minuty Pogoń przejęła inicjatywę i z zabójczą skutecznością punktowała przyjezdnych a skończyło się na zero do siedmiu. Nikt że prowadzona przez Kamila Ziaję drużyna dostanie takie lanie. Kubeł zimnej wody głowa do góry i jedziemy dalej Panowie.

foto: Dominik Kasprzyk / Szczakowianka.pl / własne
źródło: własne

VIDEO