sobota, 23 marzec 2019
Warta Zawiercie vs Gwarek Ornontowice
16:00 | Moniuszki 10
sobota, 23 marzec 2019
SKS Łagisza vs Łazowianka
16:00 | Małachowskiego 43
sobota, 23 marzec 2019
Górnik Bobrowniki vs Źródło
16:00 | Skargi 15
sobota, 23 marzec 2019
Przemsza O. vs MKS Poręba
16:00 | Białej Przemszy 1

Nie lekceważyc drużyny Psary United

W sobotnie popołudnie Źródło Kromołów przed własną publicznością podejmie KGSP czyli w lipcu 2017 roku dwa kluby KS Góra Siewierska i KS Orzeł Dąbie połączyły siły i utworzyły stowarzyszenie KLUB SPORTOWY GMINY PSARY zgłaszając pierwszą drużyną do PATRICKA Klasy a rezerwy klasę niżej. Członkowie stowarzyszenia podjęli stosowne uchwały i złożyli dokumenty dotyczące rejestracji klubu w Sądzie. W chwili gdy Podokręg Sosnowiec otrzyma dokumenty z Sądu nastąpi zmiana nazwy klubu na wszystkich szczeblach rozgrywek. Czyli dwa w jednym choć to połączenie jak widać po wynikach i miejscu w tabeli nie wiele pomogło bowiem trzynaście punktów zdobyte w 24 meczach ligowych i co godne uwagi dwanaście punktów drużyna przywiozła z delegacji! Unia Ząbkowice, Iskra Psary i... walkower za wyjazdowy mecz z MKS Sławków do tego cztery remisy w tym jeden z meczu wyjazdowego z Porębą. Postacią godną uwagi jest Sławomir Chodor który w tym sezonie miał przyjemność zagrać jużna obiekcie przy ulicy Browar 7 w Kromołowie w barwach CKS-u Czeladź wtedy padł remis dwa do dwóch dziś zapewne grający trener Gminnego Klubu Sportowego Psary wziąłby w ciemno bowiem ostatnie wyniki mówią same za siebie, ostatnie pięć spotkań to porażki: 0:8 z MKS Ujejsce, 0:3 Błękitni Sarnów, 1:2 Górnik Sosnowiec, 1:8 AKS Niwka Sosnowiec, 1:5 CKS Czeladź.

W XXIV kolejce A Klasy pierwsza drużyna KSGP w kompromitującym stylu  przed własną publicznością doznała bardzo wysokiej porażki z MKS Ujejsce. Była to 6 porażka z rzędu. Na wiosnę pierwsza drużyna zdobyła tylko jeden punkt, strzelając 7 bramek i tracąc aż 32 gole. I to wszystko dzieje się w klubie, w którym do rozgrywek piłkarskich w drużynach seniorskich jest zgłoszonych ponad 50 zawodników... Rywala nie można jednak lekceważyć bowiem nie raz drużyna teoretycznie słabsza na papierze sprawiała psikusa i potrafiła urwać punkt, ale zainkasować ich komplet. W Kromołowie wiadomo, że od pierwszych minut podopieczni grającego trenera Sławomira Chodora zaparkują autobus w swojej bramce a mający na swoim koncie 31 goli Mateusz Skrzypek dostanie "plaster" w postaci dwóch zawodników którzy będą odcinali go od podań na ile skutecznie to się okaże po końcowym gwizdku. W ostatnim spotkaniu MKS Ujejsce wbiło osiem goli z czego aż sześć wbił Grzegorz Kachniarz co pokazuje że obrona KSG Pasry ma problem z upilnowaniem wyróżniających się zawodników a to okazja dla Mateusza Skrzypka.

Niepewny jest występ pierwszego bramkarza Źródła Kromołów Grzegorza Sokołowskiego a patrząc na rywala który czeka na Źródło Kromołów za tydzień, w bramce powinien pojawić się człowiek orkiestra Michał Kozłowski. Po kontuzji wraca Marcin Gryc i zapewne też będzie chciał przypomnieć o sobie grającemu trenerowi Bogdanowi Szadkowskiemu.  

Przypuszczalne składy:
ŹRÓDŁO: Michał Kozłowski - Zamora, Gryc, Kot, Surowiec, Wacławik, Mikoda, Pasternak, Mateusz Sokołowski, Szadkowski, Skrzypek.
KSGP: Chojnacki - Klimczak, Langowski, Paczyński, Słomkowski, R. Madej, Strzelecki, Juzoń, Olejnik, Chodor, Miodek.


TABELA TERMINARZ

źródło: własne
foto: własne

VIDEO