sobota, 23 marzec 2019
Warta Zawiercie vs Gwarek Ornontowice
16:00 | Moniuszki 10
sobota, 23 marzec 2019
SKS Łagisza vs Łazowianka
16:00 | Małachowskiego 43
sobota, 23 marzec 2019
Górnik Bobrowniki vs Źródło
16:00 | Skargi 15
sobota, 23 marzec 2019
Przemsza O. vs MKS Poręba
16:00 | Białej Przemszy 1

Haiz IV Liga: Warta 2:0 Raków II

5 maja 2018, 17:00 - Zawiercie (1000-lecia Państwa Polskiego)
WARTA ZAWIERCIE 2:0 RAKÓW II CZĘSTOCHOWA
Sebastian Radosz 16, Damian Adamiecki 63

WARTA: Maścibrzuch - Wawoczny, Drzymont, Żemła, Marek, Kubik, Adamiecki (88 W. Majchrzak), Jamróz, Furgacz (82' Konchuk), Mąka (90' Rygalik), Radosz (71' Grim).

 

16' [1:0] Szybka kontra Warty Zawiercie Mateusz Wawoczny znakomicie odnalazł Sebastiana Radosza który uderzył z powietrza z jedenastu metrów piłka odbija się jeszcze od słupka i wpada do bramki rezerw Rakowa Częstochowa.
63' [2:0] Prostopadłe podanie od Mateusza Wawocznego na metr do Damiana Adamieckiego, ten nie zastanawiając się ruszył do przodu i następnie uderzył po długim rogu nie do obrony. 

Rezerwy Rakowa Częstochowa do Zawiercia przybyły wzmocnione trzema zawodnikami pierwszej drużyny tj. bramkarzem, obrońcom i pomocnikiem z których wyróżniał się tylko ten drugi. Gospodarze od początku stwarzali mnóstwo sytuacji pod bramkom rezerw Rakowa jednak detal decydowały o tym, że gospodarze nie mogli nawet potrafieniu pierwszego gola wbić drugiego co wprowadziłby dużo spokoju którego brakowało. Drużyna przyjezdna pokazała, że potrafi grać w piłkę jednak do podopieczni Andrzeja Orzeszka mieli więcej okazji do zdobycia gola. Dopiero po drugim trafieniu Warta Zawiercie przejęła całkowicie kontrolę na tym meczem. Za tydzień jednak nikt nie będzie pamiętał tylko pozostanie w pamięci to, że trzy oczka zostały w Zawierciu. Widać było, że drużyna przyjezdna oparta na młodych zawodnikach z których każdy wiedział co ma robić na boisku a brakło im doświadczenia którego nie zabrakło podopiecznym Andrzeja Orzeszka. Rezerwy Rakowa Częstochowa to zawsze groźna drużyna która potrafi zawsze urwać punkty Sarmacji Będzin czy Ruchowi Radzionków. Dzięki tej wygranej Warta znacznie przybliżyła się do utrzymania w lidze, jednak do pełni szczęścia brakuje kilku zwycięstw, na pewno szkoda meczu przegranego z Górnikiem Piaski przed własną publicznością bowiem stracone punkty z tamtego meczu znacznie przybliżyłyby Wartę do utrzymania w lidze.

TABELA TERMINARZ

źródło: własne
foto: własne

VIDEO