niedziela, 23 wrzesień 2018
Łazowianka II vs Skalniak
16:00 | Wiejska 1, Łazy

RAKOCZY: Mieliśmy plan, wyjść skoncentrowani i zaskoczyć rywala

Nikt z nas nie spodziewał się, że sytuacja tak się w lidze rozwinie. My w każdym meczu punktujemy, a dotychczasowy lider porusza się w żółwim tempie, i dziś już mamy nad nim dziewięć punktów przewagi. Na pewno przed sezonem, a nawet przed tą rundą nie byliśmy uważani za faworyta do końcowego zwycięstwa, ale teraz przez innych z pewnością za takiego jesteśmy postrzegani. A na lidera każda drużyna mocno się mobilizuje, i dlatego każdy z czekających nas jeszcze dziewięciu meczów będzie bardzo trudny. Na razie jednak cieszymy się z tego, co osiągamy, bardzo cieszymy się z trzech punktów dziś wywalczonych. Tym bardziej, że Przemsza przyjechała tu bardzo dobrze przygotowana, i potwierdziła swoją postawą, że to nie przypadek, że jest w ścisłej czołówce. My mieliśmy swój plan, mieliśmy wyjść skoncentrowani i zaskoczyć rywala bardzo wysokim pressingiem, i okazało się, że już w pierwszych minutach dwukrotnie znaleźliśmy receptę na ich obronę, odbierając im piłkę na trzydziestym metrze. Prowadzenie 2:0 ustawiło mecz. Mogliśmy się spokojnie ustawić na swojej połowie, zacisnąć i zwężyć wszystkie linie, i spokojnie prowadzić grę. - powiedział trener Kamil Rakoczy.

Wydaje mi się, że kontrolowaliśmy cały czas mecz, i nie pozwalaliśmy rywalowi zagrażać naszej bramce. Najlepiej o tym świadczy fakt, że chyba ponad godzinę czekali oni na pierwszy celny strzał na naszą bramkę. Za to my sami wyprowadzaliśmy kontry, i szkoda, że żadna z nich nie przyniosła trzeciego gola, bo okazje ku temu były. Bardzo dużo sił kosztowało nas to spotkanie, już trzecie w ciągu tygodnia, i musimy pomyśleć, jak przed następnym meczem porozkładać akcenty, by odzyskać równowagę. Na szczęście mamy w szatni Piotra Rockiego i Marcina Dziewulskiego, którzy tak to trzymają, że mimo zmęczenia w każdym meczu potrafimy wyciągać z siebie wszystko. - zakończył trener Ruchu Radzionków.