Przemysław Żemła 2, Michał Mąka 33, Damian Adamiecki 63 - Damian Sadowski 65 (k)

WARTA: Sitko - Białkowski, Żemła, Marek , Skórski, Smoliński (92' Kłosowski), D. Sołtysik, Adamiecki, Kubik, Mąka (64' Zachara), Radosz (72' Wosik).

RUCH:  Kucharski - Banaś, Staszowski (46' Nawrocki), Haramata, Borowiec, Dziewulski, Nowara, Sadowski, Trzcionka, Bąk (75' Hermasz), Wojsyk.

Żółte kartki:  Skórski 65, Grim 88 - Borowiec 30, Dziewulski 37, Rocki 90

Widzów: 100

Przebieg meczu:

O godzinie punkt 11:00 rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego na Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu.  Po wygranej cztery do zera z Przemszą Okradzionów w meczu Pucharu Polski Podokręgu Sosnowiec morale zespołu na pewno wzrosło, po hattricku zdobytym w 1/4 finału przez Sebastiana Radosza wydaje się, że zawodnik jest pewniakiem do pierwszego składu na mecz z Cidrami. Według Fortuny murowanym faworytem jest wyżej notowany rywal Warty.

2' GOL pierwsza akcja spotkania goście zaskoczeni, zamieszanie w polu karnym Radosz podaje nogę dokłada Przemysław Żemła i pakuje piłkę do siatki z najbliżej  odległości.

3' zamieszanie w polu karnym Warty, nie pewna interwencja Sitki było blisko wyrównania.

7' powinno być już dwa do zera Mąka wyszedł sam na sam uderzył pewnie obok Kucharskiego, ale piłka trafiła w słupek.

21' dognanie piłki w pole karne Sołtysik do Mąki na czwartym metrze w polu karnym, brakło centymetrów żeby sięgnął piłki.

23' błędy w obronie Warty Sadowski uderza z siedmiu metrów obok bramki Sitki.

30' uderzenie z dwunastu metrów po krótkim słupku Sitki, ten ratuje Warte przed utratą bramki.

31' Wojsyk zza pola karnego  minimalnie uderza nad bramką Sitki.

33' GOL Radosz zagrywa z prawej strony boiska, tam akcje zamyka Michał Mąka I pakuje piłkę do siatki.

45' zamieszanie w polu karnym Warty, było gorąco ale pewnie wybijają obrońcy gospodarzy.

Koniec pierwszej połowy Rucha Radzionków, nadal goście nie przebudzili się po stracie pierwszej bramki.

47' od początku drugiej połowy goście ruszyli do ataku nie mają nic do stracenia.

55' faul na Sołtysiku sędzia liniowy pakuje faul główny nie reaguje. Z tej akcji poszła kontra po której mogła paść bramka kontaktowa jednak po zagraniu w pole Warty nikt nie zamknął akcji.

59' zagrożenie pod bramką Warty, strzał Nawrocika zza piła karnego minimalnie nad bramką Sitki.

63' GOL Skórski zagrywa do Adamieckiego w pole karne tam Ada zamieszał, minął dwóch zawodników i podwyższył.

65' GOL faul w polu karnym Skórski ukarany żółta kartką. Sadowski zamienia jedenastkę na gola.

75' dośrodkowanie w pole karne Warty piłka na metrze wzdłuż bramki, niepewna interwencja Sitki, ale na szczęście piłka ładuje poza boiskiem.

81' rajd Smolińskiego uderza z linii pola karnego i piłka stempluje słupek, dobitka Zachary mija bramkę Ruchu.

88' arbiter przerywa spotkanie, żółta kartką ukarany zawodnik gości Piotr Rocki.

90' sędzia przedłuża o cztery minuty to spotkanie.

Koniec trzeciego punkty pozostają w Zawierciu, goście nie otrząsneli się po stracie brami w drugiej minucie spotkania.

źródło: własne / efortuna.pl