Jesteśmy umiarkowanie zadowoleni z miejsca, które zajęliśmy na koniec rundy jesiennej. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że w obecnym sezonie nasza grupa jest niezwykle silna i wyrównana (póki co, poza liderującą Szczakowianką). (http://lokalnapilka1.futbolowo.pl)
(https://lokalnapilka1.futbolowo.pl)

Gdy dwa i pół roku temu przychodziłem do Cyklonu pomysł o zbudowaniu silnej drużyny dopiero kiełkował – wyjaśnia trener Mateusz Mańdok. - Pół roku później dołączył do nas prezes Tomasz Demidow i wtedy pojawiła się nasza wspólna wizja budowania zespołu, którą z rundy na rundę wprowadzamy w życie. Stopniowo robimy krok do przodu, zarówno sportowo jak i organizacyjnie. Cel, tak samo pewnie jak każdy trener, który wiosną poprowadzi drużynę w grupie mistrzowskiej, mam jeden. Myślę o awansie i choć nie mówimy o tym buńczucznie to mając ambitnych zawodników i ambitnych ludzi w zarządzie chcemy namieszać. Wspólnie pozytywnie nakręcamy się na to, żeby powalczyć o IV ligę. Nie odczułem jednak presji, że musimy awansować, ale zobaczymy jak to będzie w rundzie wiosennej. Oby ta nasza seria spotkań bez porażki trwała jak najdłużej, ale musimy już bardziej myśleć o zwycięstwach, bo remisy to będzie za mało. Z tą myślą pracowaliśmy zimą, ale tak jak większość klubów naszego pokroju, musieliśmy działać w „partyzantce” – jak ja to nazywam. Musieliśmy kombinować, żeby trenować i grać sparingi. A kiedy już można było oficjalnie rozpocząć zajęcia do doszły te zimowe warunki atmosferyczne i musieliśmy szukać miejsc, w których można trenować. Dlatego we wtorek byliśmy w Sosnowcu na Stadionie Ludowym pod balonem, a czwartkowy trening zaplanowaliśmy w Miechowicach, natomiast sobotni sparing zagramy o 9.00 z Sarmacją w Będzinie. Z tygodnia na tydzień trzeba planować mikrocykl, żebyśmy trzy razy w tygodniu mogli przeprowadzić zajęcia i czwarty raz spotkać się na sparingu. Zaczęliśmy od trzech gier treningowych, których wyniki były drugorzędne, a pierwszy prawdziwy sparing rozegraliśmy w poprzedni piątek z III-ligowym LKS-em Goczałkowice i wyglądało to przyzwoicie, bo po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0 i choć ostatecznie przegraliśmy 1:3, tracą ostatnie gole w samej końcówce, to jednak był to pozytywny kop dla chłopaków. Porównując kadrę, którą mamy teraz ktoś może powiedzieć, że się osłabiliśmy, bo ilościowo mamy mniej piłkarzy. Jesienią miałem – jak na tę klasę rozgrywkową – kapitalną sytuację, bo w kadrze było 23 zawodników. W dodatku ich jakość, jak na poziom naszej ligi, była bardzo wysoka. Przed każdym meczem miałem nieprzespane noce, bo myślałem kogo nie wziąć do meczowej osiemnastki, a wiedziałem, że dla tych których odstawię to będzie cios poniżej pasa, bo u nas nie grali, a w niejednej drużynie mieliby miejsce nawet w pierwszej jedenastce. Dlatego wiosną będzie nas mniej. Gielza i Sarzała trenują w Sparcie Katowice więc spotkamy się wiosną jako rywale, Nowak przeprowadził się do Bierunia i stamtąd bliżej mu do Victorii Jaworzno, a Miska trenuje w Sarnowie. Doszedł do nas natomiast Klama i jego transfer z Warty Zawiercie jest sfinalizowany, a pozostałe są w trakcie dogadywania i być może jeden-dwóch piłkarzy jeszcze do nas dołączy. Kadra zamknie się w 18-19-osobowym składzie, ale jakości na pewno nam nie ubędzie.

Trener Mateusz Mańdok podkreśla, że statystyki liczby meczów, rozegranych minut i strzelonych bramek i asyst potwierdzają, że siłą Cyklonu jest... drużyna.

- Nawet gdy w anonimowej ankiecie wybieraliśmy sobie zawodnika rundy to część piłkarzy napisało, że nie wyznaczą jednej osoby, bo siła tkwi w zespole – potwierdza trener. - Oczywiście gdy się ma w zespole mistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski Sebastiana Dudka trudno nie powiedzieć, że tacy ludzie jak on, czy Krzysiek Markowski i Sebastian Gielza to są profesjonaliści przez duże „P”. To widać właśnie po tym, że są częścią tej drużyny. Służą pomocą młodszym zawodnikom i są autorytetami. Ale ich osobowość i sposób bycia konsolidował zespół.

Link reklamowy: OTWÓRZ KONTO w BETFAN z FutbolJura , WPŁAĆ I GRAJ BEZ RYZYKA! WYGRYWASZ lub kasa wraca do Ciebie! 600 złotych BEZ RYZYKA!!!

źródło: slzpn.pl foto: Lokalnapilka.pl

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.

FutbolJuraTV