Na zdjęciu pojedynek Warty z RKS Grodziec 2017 rok w Zawierciu goście prowadzili już dwa do zera na zdjęciu Michał Mąka który zdobywa kontaktową bramkę. Jednak to trafienie to za mało wcześniej dwa razy trafił Adam Baran później dołożył jeszcze Damian Waśniewski i było po meczu. Na otarcie łez w doliczonym czasie trafił Patryk Bartusiak.

31 lipiec 2020, 18:00 - Zawiercie (Stadion 1000-lecia Państwa Polskiego)
WARTA ZAWIERCIE - RKS GRODZIEC

Przypuszczalne składy:
WARTA: Maścibrzuch - Kamiński, Bartusiak, M. Sołtysik, Chmielewski, Wawoczny, Bębenek, Adamiecki, Mąka, Nieson, Jarnot.

GRODZIEC: Lewandowski - Baran, Błach, 72 Podstawa, Bochenek, Wanatowicz, Koch, Kocot, Machała, Otwinowski, Stanisławski, Szabla, Zalewski.

WYPIJMY ZA BŁĘDY

RKS Grodziec to zespół który zajął szesnaste miejsce w ligowej stawce w poprzednim sezonie rozegranym do połowy gromadząc zaledwie dziewięć oczek. Szanse na utrzymanie były małe więc w zaistniałej sytuacji gdy nadarzyła się szansa rozpoczęcia wszystkiego od nowa i startu w nowym sezonie na tym samym poziomie rozgrywkowym to trzeba ją wykorzystać. Poprzedni sezon to przeszłość teraz w drużynie z dzielnicy Będzina na pewno nie będą chcieli popełnić tego samego błędu bo najlepiej uczyć się na cudzych błędach, ale jak jest okazja na swoich bez ponoszenia za te błędy odpowiedzialności to motywacja musi być podwójna.

WĄTPLIWY KARNY

Jeżeli traci się bramkę w 93 minucie, po wątpliwym karnym, to na pewno pozostaje niedosyt i zdenerwowanie. Jednak trzeba tutaj przyznać szczerze, że gdyby goście w pierwszej połowie wykorzystali swoje sytuacje, to spokojnie mogliśmy ten mecz przegrać. Także z przebiegu meczu można powiedzieć, że podział punktów jest sprawiedliwy. Na pewno nie "wyszliśmy" na pierwszą połowę, być może debiut ligowy kilku zawodników w naszej drużynie, a także mecz, po tak długiej przerwie, na naszym stadionie w Świętochłowicach troszeczkę powiązał nogi chłopakom i nie pokazali tego co naprawdę potrafią. Druga połowa już była lepsza w naszym wykonaniu, stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Po kilku korektach w przerwie i zmianie ustawienia, na pewno wyglądało to już zdecydowanie lepiej. - powiedział Daniel Tukaj trener Śląska Świętochłowice po meczu z Wartą Zawiercie.

PIERWSZA POŁOWA WAŻNA

Pierwsza połowa dla Warty Zawiercie będzie bardzo ważna bo jeśli zawodnicy dobrze wejdą w mecz i wykorzystają sytuacje to będzie dobrze. Przed tygodnie brakło kropki nad i.... W pierwszych 45 minutach to Warta dyktowała warunki i gdyby przełożyło się to na trafienia to na pewno komplet punktów powędrowałby do Zawiercia. Nie wykorzystane sytuacje się mszczą a ten mecz był tego doskonałym przykładem. Gdyby Śląsk schodził na przerwę z bagażem trzech goli to nikt nie byłby zdziwiony. Po przerwie trener Tukaj poprzestawiał dokonał kilku zmian i efekt był taki, że zamiast Warta strzelić to Warta straciła gola. Potem zaczyna się nerwówka i odrabianie strat bo zamiast przywieść trzy oczka do domu nie wiele brakło a podopieczni Roberta Majchrzaka wróciliby z pustym bagażem. Jednak w końcówce spotkania rzut karny strzelony na raty przez Michała Sołtysika daje sprawiedliwy remis. Jak to w życiu jest gospodarze uważają, że rzutu karnego nie powinno być jednak liczy się to co w sieci.

26 lat napastnik, 13 meczy - 21 goli - 1170 minut

To był rok 2017 A Klasa Źródło Kromołów liderem rozgrywek a odkryciem okazał się Mateusz Skrzypek który strzelał bramki jak na zawołanie. Później były przenosiny do Tęczy Błędów gdzie zdobył dziesięć goli. Następny krok w karierze był AKS Górnik Niwka tam jednak kolorowo nie było, bo drużyna w tym sezonie nie zgłosiła się do rozgrywek okręgówki tylko do A Klasy. Natomiast Mateusz Skrzypek pojawił się w RKS Grodziec, w pierwszym meczy zagrał pół godziny. Groźny napastnik na którego trzeba uważać, więcej niż pewne jest to że Okrycie Sezonu 2017 roku pojawi się na murawie stadionu 1000-lecia Państwa Polskiego tylko w jakiej formie? Na niego zawsze trzeba uważać.

Adam BARAN: Czeka nas ciężkie
spotkanie z bardzo mocnym przeciwnikiem

OSTATNIE POJEDYNKI:

21 09/2019 [IV Liga] RKS Grodziec 0:4 Warta Zawiercie (Damian Admiecki 30, Jacek Jarnot 40, 65 Norbert Bębenek 77)

23 03/2019 [IV Liga] RKS Grodziec 1:3 Warta Zawiercie (Mateusz Maziarz 64 – Mateusz Wawoczny 39, Fabian Klama 63, Jacek Jarnot 72)

17 11/2018 [IV Liga]Warta Zawiercie 1:1 RKS Grodziec ( Mateusz Wawoczny 15 – Kamil Zalewski 76)

17 10/2018 [Puchar Polski] RKS Grodziec 0:1 Warta Zawiercie (Jacek Jarnot 26)

12 05/2018 [IV Liga] RKS Grodziec 0:4 Warta Zawiercie (Krystian Furgacz 65, 88, Sebastian Radosz 70, Damian Adamiecki 76, )

14 10/2017 [IV Liga] Warta Zawiercie 2:3 RKS Grodziec (Michał Maka 50, Patryk Bartusiak 92 - Adam Baran 18, 30 Damian Waśniewki 74)

Z KART HISTORII

W historii ligowych pojedynków było 45 a wszystko zaczęło się w sezonie 1949/50. Bilans spotkań jest korzystny dla Warty Zawiercie (19 zwycięstw, 12 remisów, 14 porażek), przy stosunku bramek 92-63. W meczach na własnym stadionie ten bilans jest jeszcze bardziej imponujący 12 zwycięstw, 8 remisów i 2 porażek (bramki 49-18) z czego warto podkreślić piłkarzy RKS-u Grodziec nie udało nam się pokonać w dwóch ostatnich potyczkach u siebie...Najwyższy czas na przełamanie tym bardziej, że Jacek Jarnot i Damian Adamiecki regularnie trafiają do siatki RKS Grodziec.

ROBOTNICZY KLUB SPORTOWY GRODZIEC

Sekcja piłkarska od 1945 do dnia dzisiejszego grała pomiędzy B-klasą a III ligą. Po zamknięciu KWK Grodziec, sekcja przeżywała ogromne problemy. W ich wyniku drużyna spadła do najniższej klasy rozgrywkowej (B-klasy). Od 2004 roku następuje powolna odbudowa sekcji piłkarskiej. W sezonie 2004/05, drużyna awansuje do A-klasy. Sześć lat później (sezon 2010/11) po zajęciu 2 miejsca w rozgrywkach A-klasy awans do ligi okręgowej. Poprawia się infrastruktura na boisku przy ulicy Kijowskiej. Pod koniec 2012 roku oddano do użytku nowy budynek klubowy i wybudowano drugie boisko (treningowe). W sezonie 2012/13 drużyna RKS Grodziec awansuje do IV ligi śląskiej, gdzie gra do dnia dzisiejszego.