W meczu pierwszej kolejki Klasy Okręgowej Częstochowa Sparta Szczekociny przed własną publicznością pokonała Stradom Częstochowa. W pierwszej jedenastce zabrakło Krzysztofa Minora czego następstwem było, że gospodarze musieli gonić wynik po pierwszej połowie meczu. W drugiej odsłonie pojawił się Mionor i rozwiązał się worek z golami, komplet oczek został w Szczekocinach.

2 sierpnia 2020, 17:00 - Szczekociny (Spacerowa 7)
SPARTA SZCZEKOCINY 3:1 STRADOM CZĘSTOCHOWA
Krzysztof Minor 53(k), 56, Konrad Papaj 85 - Adrian Kudryś 24

SPARTAWidawski - Gała (84' Piszczek), D. Nowak, Walasek, K. Wrona, Winiarski, Papaj, Bieniek (80' Stefański), Sułkiewicz (80' Rolek), B. Otczyk (60' Dziuba), Malus (46' Minor).

Pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy bardzo słaba Stradom czekał na błędy i 24 minucie z kontry właśnie strzelili bramkę na zero do jednego. Gra była szarpana, stradom miał jeszcze dwie sytuację, ale bramkarz Emil Widawski stanął na wysokości zadania i wygrał oba te pojedynki dzięki czemu Sparta zachowała nadzieję na korzystny wynik w drugiej połowie. Druga odsłona spotkania całkiem inna, Sparta wyszła na nią bardziej na luzie i od początku było to widać. 53 minucie faul w polu karny na Piotrze Gale i arbiter dyktuje jedenastkę do której podchodzi Krzysztof Minor strzela na jeden do jednego. Trzy minuty później rzut rożny dla Sparty wykonuje Konrad Bieniek, akcję zamyka strzałem Krzysztof Minor piłka wpada do siatki co daje prowadzenie gospodarzom. Potem gra się wyrównała, po jednej z akcji gości zawodnik Stradomia ostemplował poprzeczkę Sparty w 78 minucie. Damian Nowak w 82 minucie z rzutu wolnego uderzył pod poprzeczkę jednak bramkarz gości ratuje zespół i wybija piłkę na różny. W 85 minucie Sparta wykorzystała kontrę, Stradom miał różny po którym piłka wybita z pola karnego przejął Krzysztof Minor przy prawej stronie boiska obrócił się i zagrał w szesnastkę do Konrada Papaja który huknął jak z armaty z pierwszej piłki która wpadła do siatki. Po tej bramce było wiadome, że punkty zostaną w Szczekocinach i nikt nie odbierze zwycięstwa Sparcie.

X
KLASA OKRĘGOWA CZĘSTOCHOWA

źródło: własne
foto:
Sparta Szczekociny Facebook / Wojciech Samborski

FutbolJuraTV