Kolejny mecz towarzyski i znów osiem bramek wpadło w towarzyskim meczu w ramach przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2020/2021 między Piliczanką Pilica a jedenastą siłą B Klasy Wadowice I Klubem Sportowym Bystra. Podopieczni Daniela Tomczyka zmiażdzyli rywali, najlepszym dowodem na to jest bramka zdobyta w 32 sekundzie spotkania.

4 lipca 2020, 11:00 - Pilica (Zamkowa 4b)
PILICZANKA PILICA 7:1 KS BYSTRA
Kowalczyk 1, Jajkiewicz 27, Zalewski 46, 54, Testowany II 71, Charles 79, 82 - Pachny 63

PILICZANKA: Kantor - Janicki, Testowany I, Węglarz, Testowany II, Kalamat, Słowikowski, Jakiewicz, Kowalczyk, Charles, Ł.Musialski. Grali także: Breno, Zalewski, Testowany III.

W pierwszą, lipcową sobotę rywalem GMLKS-u był przebywający na obozie w Pilicy KS Bystra / k. Bielska- Białej. Mecz nie mógł zacząć się lepiej dla gospodarzy. Pierwsza sytuacja, 32 sekunda z ostrego kąta na pierwszy słupek uderza Kowalczyk, a futbolówka po ręce bramkarza wpada do sieci. Później okres ze wskazaniem na gości zwieńczony w 27 minucie golem na 2-0. Bramkarz odbił przed siebie piłkę uderzoną przez Jajkiewicza, ale dobitka była już skuteczna. Wynik utrzymał się do zmiany stron, doskonałe okazje do jego poprawy mieli jeszcze Charles, który nie znacznie chybił, bijąc w „długi” i Ł. Musialski, który w stuprocentowej sytuacji fatalnie spudłował („Patelka” od Kalamata).

Drugą połowę podopieczni trenera Tomczyka Zaczęli tak, jak pierwszą. 46 minuta zderzenie bramkarza z obrońcą , a z prezentu korzysta Zalewski, trafiając do „pustaka” na 3-0. 9 minut po przerwie Charles wycofuję piłkę na strzał z dystansu nabiegającemu Jajkiewiczowi, który po raz drugi wpisuje się na listę strzelców. Po upływie godziny gry dwie warte uwagi sytuacje przyjezdnych. W 63 minucie testowany bramkarz zamiast piąstkować, próbował łapać piłkę, która wpadła mu za plecy po zderzeniu z rywalem. Z gola, jak się okazało honorowego, cieszył się Pachny. 71 minuta to przerzut wszerz i trafienie z pierwszej w „krótki” testowanego wahadłowego. Wynik ustalił Charles, wykorzystując „setki” w 79 i 82 minucie.

Trafienie Piotra Kowalczyka z 32sekundy spotkania dające prowadzenie Piliczance Pilica.

Trafienie Karola Jajkiewicz z 27 minuty  spotkania dające prowadzenie Piliczance Pilica na dwa do zera.

11 lipca podopieczni Daniela Tomczyka rozegrają mecz kontrolny z Pogonią Miechów.

źródło: Piliczanka Pilica Facebook / własne