Gdy ponad dwa tygodnie temu rząd luzował restrykcję i można wówczas kopać futbolówkę  po jedenastu to nasuwa się myśl, że w niższych ligach też gra się po jedenastu i może by tak sezon dograć do końca? Nadzieja umiera ostatnia o  to pojawia się prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec który stwierdził iż jego region będzie w stanie dokończyć rozgrywki i myśli o ich wznowieniu.

#83DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Małopolskiego Związku Piłki Nożnej miał podjąć decyzje o tym czy rozgrywki będą kontynuowane czy też nie była to decyzja odgórna do której każdy miał się podporządkować, kluby wyraziły chęć dokończyć sezon. Pomysł był żeby kampanię nie tylko skończyć w lipcu a nawet przedłużyć o kilkanaście dni sierpnia.

Teraz nasuwa się pytanie sokor sezon kończymy w połowie sierpnia kiedy teoretycznie powinna zacząć się kolejna kampania to kiedy przerwa i nowy sezon? Weźmy pod uwagę, że zawodnicy łączą grę w piłkę z pracą więc czy byłaby realna szansa gry co trzy dni?

Wszystko miało się wyjaśnić 28 maja:

Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podjął formalnie decyzję o zamknięciu sezonu 2019/20. Dotyczy to wszystkich rozgrywek ligowych, od IV ligi do C klasy wraz z rozgrywkami kobiet i młodzieżowymi, ale nie obejmuje rozgrywek Pucharu Polski i barażu o awans do III ligi. Zachowane zostały zasady awansów, zrezygnowano natomiast ze spadków. Decyzję podjęto po analizie aktualnego stanu prawnego w Polsce związanego ze stanem epidemii. Ostateczny kształt lig i system rozgrywek na poszczególnych szczeblach w sezonie 2020/21 zostanie podany przez Wydział Gier MZPN i Komisje Gier Podokręgów Piłki Nożnej prowadzących poszczególne rozgrywki po zakończeniu procesu licencyjnego i przesłaniu przez kluby zgłoszeń/potwierdzeń do rozgrywek. Kluby powinny potwierdzić zgłoszenia do rozgrywek do 10 czerwca. Z Klasą Okręgową nie pożegna się żadna drużyna, co sprawi, że na chwilę obecną liga liczyć będzie nieparzystą liczbę drużyn. Awans z A-klasy (Kraków I) uzyskała drużyna Orła Bębło oraz z A-klasy (Olkusz)- drużyna Leśnika Gorenice.  Poniżej prezentujemy wstępny kształt Klasy Okręgowej w sezonie 2020/21.

Jurajski Turniej Szóstek Piłkarskich Złoty Potok 2020


Klasa Okręgowa Kraków I w sezonie 2020/21.
1. Przebój Wolbrom
2. Przemsza Klucze
3. Prądniczanka Kraków
4. Spójnia Osiek
5. LKS Niedźwiedź
6. Piliczanka Pilica
7. Zieleńczanka Zielonki
8. Grębałowianka Kraków
9. Bolesław Bukowno
10. Pogoń Miechów
11. LOT Balice
12. Orzeł Iwanowice
13.  KS Olkusz
14. Orzeł Bębło
15. Leśnik Gorenice
16.  Nadwiślanki Nowe Brzesko ?

Jeśli nie zapadnie decyzja o dodatkowym awansie z A-klasy (Szreniawa Koszyce (2,15) lub Legion Bydlin (2,13)*) to liczba drużyn będzie nieparzysta, co zmusi kluby do pauzy. Czy tak się stanie dowiemy się pewnie w niedługim czasie.

* Do analizy wzięto tylko i wyłącznie zespoły z drugich miejsc przynależnych terytorialnie do Klasy Okręgowej (Kraków I). Jeżeli pod uwagę wzięto by wszystkie drużyny z drugich miejsc najlepszy współczynnik ma drużyna Nadwiślanki Nowe Brzesko (2,53)

źródło: własne / futmal.pl
foto:
własne

FutbolJuraTV