To było nieuniknione ktoś musiał zapłacić za kryzys spowodowany epidemią, brak obrotu wycofujący się sponsorzy przykręcony kurek z pieniędzmi. Niestety ale rozgrywki III Lidze nie należą do natańczysz a co za tym idzie przy braku funduszy dwa kluby z III Ligi postanowiła zredukować wydatki o 50 procent i nowa kampanię rozpocząć klasę niżej.

#84DniBezFutbolu_ZostańWDomu

LZS Starowice Dolne żegna się z III Liga po rocznej przerwie, po tym jak przed rokiem udało się wejść z drugiego miejsca w IV Lidze bowiem z awansu zrezygnowała Polonia Głubczyce. Teraz po roku gry jako beniaminek gdzie udało się zdobyć cztery punkty bez wygranej drużyna wraca do IV Ligi a powód jest prosty gmina nie jest w stanie określić ile wspomoże klub a ten nie chce iść w ciemno i być niewypłacalny po paru miesiącach. Drużyna znów zagra w IV Lidze po roku przerwy i ma zamiar powalczyć o awans.

Ruch Zdzieszowice ostatni raz w IV Lidze grał 12 lat temu w miedzy czasie udało się rozegrać cztery sezony w II Lidze a w Pucharze Polski wyeliminować Jagiellonie Białystok. W klubie dokładnie powodem zjazdu klasę niżej jest obcięcie wydatków o 50 % i .... puste trybuny brak kibiców których mają przyciągnąć pojedynki z lokalnymi rywalami bo mecze z Rekordem czy Pniówkiem czy Żmigrodem kibiców nie zachęcały. Koszty poszły górę więc trzeba obciąć wydatki o 50 % a IV Liga jest tyle tańsza w utrzymaniu.

III Liga obecnie liczy 19 zespołów jeśli nie spadnie Skra Częstochowa, proces licencyjny dobiegł końca i wszystkie zespoły prócz jednego otrzymały zgodę na grę w III Lidze. w gronie tych zespołów są cztery które będą walczyć w barażu. Apis Jędrzychowice nie otrzymał zgody ze względów na infrastrukturę ale do barażu przystąpi. 

źródło: własne
foto:
Facebook LZS Starowice Dolne

FutbolJuraTV