Adam Baran objął funkcję pierwszego trenera w drużynie RKS Grodziec. Do sztabu trenerskiego dołączył również Piotr Tomsia. Dotychczasowy trener Michał Chmielowski pozostanie w sztabie szkoleniowym drużyny. W pierwszej kolejce RKS przegrał z rezerwami Rakowa 0:1. W drugiej kolejce drużyna jedzie w delegację do Zawiercia na mecz z Wartą.

Proszę o podsumowanie przygotowań do nowego sezonu?
Przygotowujemy się do rozgrywek od końca maja oczywiście, że spełnianiem wszystkich wymogów związanych z pandemią.

Wasza kadra zmieniła się znacznie, czy była to raczej drobna kosmetyka?
Z różnych przyczyn pożegnaliśmy się z Kamilem Bobrykiem oraz Jakubem Janiakiem, natomiast na ich miejsce pozyskaliśmy Aleksandra Zalewskiego, Mateusza Machałe, Przemysława Szable, Mateusza Skrzypka, Marka Kocota, Marka Todorskiego oraz Grzegorza Kachniarza, także  problemy kadrowe które nas dotykały w tamtym sezonie zostały rozwiązane.

Jaka będzie w tym sezonie kolejność pierwszej trójki w lidze?
Życzyłbym sobie żeby to właśnie Grodziec był w trójce.

XI Regionu jesień 2020 [I]


Jaki będzie Wasz cel w nowym sezonie w IV Lidze?
Nie będę oryginalny - cel jest prosty - zdobycie kompletu punktów w każdym kolejnym spotkaniu

Czy któryś z mniejszych klubów może zamieszać w rozgrywkach, jak w poprzednim sezonie Znicz Kłobuck?
Czwarta liga jest bardzo wyrównana, co można stwierdzić już po pierwszej kolejce. Mam nadzieję że to my będziemy czarnym koniem rozgrywek i namieszamy w czołówce.

Które drużyny spadną z IV Ligi?
Nie wiem i Nie chce sondować

W meczu z Rakowe zabrakło troszkę szczęścia? Bramkę straciliście po rykoszecie. Jakie były przyczyny porażki w tym spotkaniu?
nie potrafiliśmy stworzyć sobie 100% sytuacji pod bramką rywala, mieliśmy za mała siłę rażenia, mimo że długimi momentami zamykaliśmy zespół Rakowa na ich połowie. Mieliśmy również bardzo dużo stałych fragmentów gry ale brakowało szczęścia. Trzeba też oddać zespołowi z Częstochowy że bardzo dobrze się bronił

Kolejny mecz to wyjazd do Zawiercia na mecz z Wartą która nie wygrała w czterech ostatnich meczach z czego dwa przegrała (w tym trzy sparingi) jednak w meczu ze Śląskie Świętochłowice miała podobny problem jak Grodziec brak siły rażenia. Jaką ma Pan receptę na to spotkanie? Bowiem spotykają się dwie drużyny które ostatnio bramek nie strzelają możemy liczyć na grad  bramek jeśli obie drużyny się odblokują w tym spotkaniu?
Często wynik zależy od formy dnia danego zespołu,  mam nadzieję że nasza forma w meczu z Zawierciem będzie bardzo wysoka. Czeka nas ciężkie spotkanie z bardzo mocnym przeciwnikiem, ale też wiem że stać nas na zwycięstwo i liczę w końcu na przełamanie i wykorzystanie stałych fragmentów gry.

źródło: własne / LokalnaPilka.pl
foto: 
LokalnaPilka.pl

FutbolJuraTV