Główne zmiany to które teraz wprowadzimy to przeprowadzenie treningów z zachowaniem obostrzeń wynikających z decyzji rządu – pełna higiena, dezynfekcja - powiedział Prezes Skalniaka Kroczyce Adam Lenartowicz.

#86DniBezFutbolu_ZostańWDomu


Ile grup dziecięco-młodzieżowych jest w Klubie LKS Skalniak Kroczyce?
Posiadamy w klubie jedną grupę młodzieżową - trampkarz młodszy.

Ile treningów zaplanowaliście dla grup dziecięco-młodzieżowych?
Na chwile obecną nie przeprowadzany treningów, mamy wstępne założenia.. planujemy rozpocząć treningi mniej więcej w połowie czerwca, po rozmowach z rodzicami naszych zawodników i uzyskania od nich zgody. Treningi będą odbywały się na Orliku.

Ilu zawodników uczestniczy w takich zajęciach?
W zajęciach uczestniczy 25 dzieci.


A jak wygląda sytuacja w A klasie? Jak zapatrujecie się na treningi pierwszej drużyny?
Nasza pierwsza drużyna grająca w A klasie ma zaplanowane treningi 2 razy w tygodniu, ustaliśmy, że będą to wtorki i czwartki o godzinie 18 - na naszym boisku ,,Skalniak’’.

Ilu zawodników w sumie uczestniczy w treningu? Oraz jakimi boiskami dysponujecie?
Łącznie uczestniczy 22 zawodników, mamy boisko orlik oraz jedno pełnowymiarowe

Jak odnosicie się do wymogów sanitarnych narzucanych przez Rząd? Jak ich przestrzegacie?
Wszystkie standardy sanitarne oczywiście będą w stu procentach zachowane. Szatnie nie będą dostępne podczas treningów, każdy zawodnik będzie posiadł swoją oznakowana piłkę, przed wyjściem na boisko będzie ona dezynfekowana. Po każdym spotkaniu zawodnik piłkę będzie zabierał ze sobą do domu.

Jak spędziliście czas pandemii? Co zmieniło się u Was w klubie, czym się zajmowaliście?
Tak jak wspominałem, główne zmiany to które teraz wprowadzimy to przeprowadzenie treningów z zachowaniem obostrzeń wynikających z decyzji rządu – pełna higiena, dezynfekcja. Staraliśmy się aby trener drużyny seniorskiej na bieżąco przeprowadzał konsultacje z zawodnikami poprzez – videokonferencje i przekazywał zalecenia dotyczące budowania motoryki i kondycji. Dodatkowo zajęliśmy się konserwacją i pielęgnacją płyty głównej, a także przeprowadziliśmy naprawy sprzętów dotyczących napraw obiektu stadionowego.

Czy samorząd gminy pomógł Wam w czasie pandemii?
Zawiadomiliśmy osoby odpowiedzialne w gminie o zamiarze wznowienia treningów, od razu otrzymaliśmy pomoc od gminy w postaci zakupu ziemi, trawy, nawozów oraz wszelkich produktów do konserwacji boiska, a prace wykonaliśmy w ramach wolontariatu. Na bieżąco jesteśmy w stałym kontakcie.

Jaki termin rozpoczęcia rozgrywek byłby Pana zdaniem najbardziej optymalny?
Wszyscy w klubie jesteśmy przygotowani na wszelkie propozycje proponowane przez Podokręg Sosnowiec w ramach obowiązujących przepisów i rozporządzeń dotyczących COVID-19, dostosujemy się do terminu i sposobu rozpoczęcia sezonu 2020/2021.

źródło: podokregsosnowiec.pl
foto: 
facebook.com/Skalniak.Kroczyce

FutbolJuraTV