12 września 2020, 16:00 - Strzyżowice (Podwale 26)
JEDNOŚĆ STRZYŻOWICE 0:2 MKS PORĘBA
Kocot 38, 46

PORĘBA: Misiewicz - Drabek, W. Kirejew, Maślanka, Zawiliński - Kuczera (72' Mazur), Małka, Oczko, Mikrut (90+1' Kochel) - Kocot, P.Kirejew (80' Matyja).

Od początku meczu przewagę uzyskali gospodarze, którzy wykorzystywali swoich szybkich napastników. W pierwszych piętnastu minutach stworzyli kilka groźnych sytuacji, których jednak nie potrafili wykorzystać. Dobrze bronił Misiewicz a także obrona Poręby na czele z Maślanką spisywała się z minuty na minutę coraz lepiej. Od około 20 minuty mecz się wyrównał a pod koniec pierwszej połowy po ładnej akcji Mikruta Kocot będąc sam na sam z bramkarzem nie dał mu szans na obronę.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia gości. Po indywidualnej akcji młodego Kuczery Kocot w swoim stylu uderzył płasko przy słupku i było 0 - 2. Po tej bramce Poręba do końca kontrolowała mecz a gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na grę obronną MKS-u. W końcówce mecz się bardzo zaostrzył za sprawą gospodarzy, którzy nie mogąc pogodzić się z porażka uciekali się do ostrej gry i prowokujących zachowań. Ekipa Poręby wracała w bardzo dobrych nastrojach po trzecim z rzędu ligowym zwycięstwie.