30 maja kolejny etap odmrażania polskiego sportu na tą wiadomość czekaliśmy od dawna i już dziś wiemy oficjalnie że od dziś kluby z niższych lig oraz drużyny młodzieżowe mogą rozgrywać mecze towarzyskie!!! Trenujący zawodnicy nie muszą już przyjeżdżać przebrani na obiekt, bez zmian pozostaje 15-minutowa przerwa między trenującymi grupami.

#82DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Na tą wiadomość czekaliśmy wszyscy, był powrót do treningów a kolejnym krokiem miało być rozgrywanie potyczek towarzyskich. Dziś już wiadomo, oficjalne potwierdzenie z Ministerstwa Sportu: MECZE TOWARZYSKIE MOŻNA ROZGRYWAĆ OD 30 MAJA, CZYLI OD DZISIAJ. Od 4 maja zawodnicy rozpoczęli treningi dwa tygodnie pracowali w małych grupach maksymalnie sześcioosobowych. Od kilkunastu dni drużyny pracują na pełnowymiarowym boisku gdzie może przebywać 22 graczy a jeśli drużyna korzysta z połowy boiska to tylko 16 zawodników a na Orlikach 14 zawodników

Bez zmian zostaje 15-minutowy odstęp między trenującymi drużynami natomiast od dnia dzisiejszego gospodarze również mogą otworzyć szatnie dotychczas zawodnicy musieli przyjechać przebrani na trening, teraz można przyjechać przebrać się. Naturalnie z zachowaniem środków ostrożności. Co to oznacza? Gospodarz jest zobowiązany zapewnić środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego, uczestnicy muszą dezynfekować ręce po wejściu na obiekt i kiedy z niego schodzili. Bez zmian utrzymana jest przerwa po między grupami trenującymi.

źródło: własne
foto:
własne

FutbolJuraTV