WYGRANI...
Lokomotywa zatrzymana przez generała zimę
Wygrana numer jedenaście podopiecznych Huberta Maciążka stała się faktem i tym razem spotkanie odbywał się pod dyktando Kolejarza który na początku meczu objął prowadzenie za sprawą Dominika Nowaka. Przed przerwą trafili do szatni Wilk i ponownie strzelec pierwszej bramki a drugiej połowie przypomniał o sobie Main który po raz 24 w tym sezonie wpisał się na listę strzelców tak naprawdę na 50 goli zdobytych przez Łazowianką Adrian Piżuch strzelił prawię połowę tego zdobył jeden zawodnik. Wiadomo gra cała drużyna, ale ciężko byłby wyobrazić sobie drużynę bez Maina a przed wszystkim miejsce  w którym ten zespół znalazł się obecnie. Jednak aby zimować na drugim miejscu w tabeli Hubert Maciążek i jego zawodnicy będą musieli oglądać się za siebie jeszcze w tej rundzie. Czarni Sosnowiec jadą w delegację do Klubu Sportowego Gminy Psary i muszą wygrać wówczas zrównają się punktami z Łazowianką co oznacza drugie miejsce dla Czarnych którzy z Kolejarzem wygrali u siebie trzy do dwóch, No ale trzeba wygrać. Łazowianka została zatrzymana przez nadchodząca przerwę zimową a dokładnie koniec rundy jesiennej.

Wysokie loty Sokoła
Pierwszy kwadrans katastrofalny w wykonaniu Skalniaka Kroczyce w meczu Iskrą Psary. 6 grudnia dopiero za trzy tygodnie, a gospodarze dostali trzy prezenty, z których wykorzystali dwa i prowadzili 2:0. Później gra się uspokoiła, Skalniak miał więcej okazji, ale żaden strzał nie wpadł i do przerwy dwubramkowe prowadzenie Iskry. Druga połowa to bramka Kota po stałym fragmencie oraz pewna egzekucja rzutu karnego Czubali. Przy stanie 2:2 sędzia podjął decyzję o przyznaniu karnego Iskrze, która również go wykorzystała. Ostatni kwadrans gry to mnóstwo emocji - niekoniecznie tych sportowych - na murawie oraz ławce gospodarzy. W tym chaosie lepiej odnalazł się Skalniak, który za sprawą strzału zza pola karnego Sokołowskiego w ostatnich minutach, doprowadził do wyrównania. Mecz na pewno ciekawy do oglądania, widać było, że obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli i walczą o przysłowiowe sześć punktów.
Młodzież atakuje
W ramach 18 - tej kolejki klasy okręgowej ZINA SOSNOWIEC", dzieciaki z Akademii zagrały z Unią Ząbkowice wysoko pokonując rywala. Podopieczni trenera Grzegorza Bąka efektownie zakończyli bardzo udaną rundę jesienną. W wyjazdowym spotkaniu z Unią Ząbkowice, rozegranym w ramach grupy IV, Ligi Okręgowej ZINA SOSNOWIEC, drugi zespół Zagłębia Sosnowiec odniósł zwycięstwo 6-1. Cieszy wysoka wygrana, ale też fakt, że trener Bąk tak odważnie zestawił skład. Tak młodej drużyny Zagłębia Sosnowiec na poziomie seniorskim nie widzieliśmy chyba od lat 90. XX wieku. Dwóch piętnastolatków - Igor Dziedzic i Antoni Kulawiak, trzech szesnastolatków - Oliwier Dubielak, Piotr Płuciennik i Kamil Szlachta (wychowanek Piliczanki Pilica) oraz jeden siedemnastolatek - Igor Bucki. Sześciu bardzo młodych chłopaków z Akademii Zagłębia Sosnowiec rozegrało swój pierwszy oficjalny mecz w futbolu seniorskim. Kto wie, być może dynamika rozwoju i coraz lepsze efekty pracy sztabu szkoleniowego drugiego zespołu, sprawią, że również trener Kazimierz Moskal sięgnie wkrótce po naszych wychowanków?
Unia wygrała dziewięć na dziesięć ostatnich meczy
Dariusz Klacza i jego ekipa po porażce 12 września z Wartą Zawiercie po zimny kuble wody wygrała dziewięć z dziesięciu kolejnych spotkań dwa pucharowe w tym finał ze Szczakowianką Jaworzno trzy do zera i obrona Pucharu Polski Podokręgu Sosnowiec a wiosną Unia stanie znów przed szansa zdobycie Pucharu na szczebli województwa. Jedyną drużyną która znalazła receptę na Unię Dąbrowa Górnicza na ich obiekcie była odrodzone Szombierki Bytom tuż po zmianie szkoleniowca. Wice mistrzostwo jesieni tak i owszem wchodzi to w grę obecnie Unia jest druga jednak czuje oddech na karku Waty Zawiercie która zagra jeszcze mecz ze Zniczem Kłobuck w najbliższą sobotę i jeśli go nie przegra to wskoczy na zimę na drugie miejsce a tak więc na obecną chwilę zawodnicy mają okres roztrenowania podczas którego rozegrali mecz towarzyski z rezerwami Piasta Gliwice przegrywają dwa do trzech gole dla Unii Warzycki i zawodnik Testowany.

PRZEGRANI...
Warta była Panem swojego losu
Ruch Radzionków był pierwszą drużyną w tym sezonie, która prawdziwie postraszyła Wartę Zawiercie na jej boisku (gospodarze wcześniej stracili u siebie tylko jednego gola, i ani razu nie musieli gonić wyniku), to jednak rezultat 2:2 przyjęto w zespole z Radzionkowa z zadowoleniem. Wpływ na to miał brak rytmu meczowego bowiem wcześniej podopieczni Roberta Majchrzaka grali z Szombierkami Bytom trzy tygodnie wcześniej! Przechodząc do meczu zanim dobrze się zaczął było już zero jeden dla Cidrów, bramka numer jeden budzi duże wątpliwości czy przy odebraniu piłki zawodnikowi Warty nie było faulu? Sędzia liniowy był blisko całej sytuacji nie zareagował pozwolił grać dalej, na filmie widać kontakt ręki zawodnika gości na plecach zawodnika gospodarzy potem jest upadek takie detale, ale z tego pada bramka. Potem bramka numer dwa, też dużo szczęścia bowiem ten sam zawodnik strzela wpada w pole karne i uderza z ostrego konta pod poprzeczkę. Warcie Zawiercie udało się odrobić starty na dwa dwa jednak po mimo ataków nie udało się doprowadzić do wyrównania. Właśnie tu pojawia się remis lidera Unii Kosztowy ze Śląskiem Świętochłowice jeden do jednego, gdyby wygrać otwiera się droga do mistrzostwa jesieni jednak remis z Cidrami ją zamknął a meczem ze Zniczem Kłobuck podopieczni Roberta Majchrzaka wygrywając wskoczą na drugie miejsce w tabeli i zrównają się punktakami z liderem.

Pokora
Tym jednym wymownym słowem opublikowanym w swoich mediach społecznościowych tuż po meczu z CKS Czeladź, podsumowali swój występ z liderem Czarni Sosnowiec. W meczu na szczycie sosnowieckiej A-klasy rozegranym na boisku niepokonanej w tym sezonie ekipy z najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego, gospodarze okazali się bezlitośni i odprawili z kwitkiem wicelidera wygrywając aż 5:0!  Przed potyczką kończącą jesienne zmagania na tym szczeblu rozgrywek emocje sięgały zenitu.  Z obozu gości docierały jednak sprzeczne sygnały. Z jednej strony słychać było głosy, że pomimo pozycji wicelidera do Czeladzi przyjadą w roli outsidera, a z drugiej odważne zapowiedzi bezwzględnej walki o trzy punkty.
Szósty mecz bez wygranej
Źródło Kromołów ostatnie spotkanie wygrało z Górnikiem Piaski dwa do jednego trzeciego października czyli prawie dwa miesiące temu przez ten czas udało się skompletować dwa punkty w sześciu meczach. Jeżeli w drużynie z najstarszej dzielnicy Zawiercia ktoś po pierwszej rundzie myślał o awansie do grupy mistrzowskiej i spokojnej wiośnie to po rundzie rewanżowej już nie jest tak kolorowo. Cieszyć może tylko i wyłącznie punkt wywalczony z Niwami Brudzowice u siebie pozostałe mecze do zapomnienia. W Rogoźniku miejscowy Cyklon już po 45 minutach wszystko było jasne wynik cztery zero i druga połowa się tylko odbyła Wacławik zdobył bramkę honorową.

STRZELCY
24 gole - Adrian Piżuch (Łazowianka)
13 goli - Sebastian Radosz (Źródło)
12 goli - Damian Kocot (Poręba), Dawid Bartos (Wierbka)
9 goli - Krzysztof Minor (Sparta)   
7 goli - Mateusz Wawoczny (Warta), Konrad Papaj (Sparta), Marcel Koniec (Wierbka), Michał Sokołowski (Skalniak)
6 goli -  Jacek Jarnot (Warta), Hubert Maciążek (Łazowianka), Damian Adamiecki (Warta), Daniel Zieliński (Niegowoniczki)
5 goli -  Dominik Nowak (Łazowianka), Łukasz Słowik (Wierbka), Karol Wasik (Źródło)
4 gole – Konrad Szafran (Sklaniak), Łukasz Piżuch (Łazowianka), Michał Goźdź (Niegowoniczki), Kamil Ziaja (Wierbka),  Piotr Cybiński (Niegowoniczki), 
3 gole – Artur Oczko (Poręba), Dawid Wasik (Skalniak), Artur Wnuk (Łazowianka),  Mateusz Sokołowski (Źródło), Norbert Bębenek (Warta), Neison (Warta), Kacper Mikrut (Poręba), Charles Pereira (Piliczanka),
2 gole – Damian Kot (Skalniak), Mateusz Kozłowski (Skalniak),  Michał Sołtysik (Warta), Mariusz Węglarz (Piliczanka), Sebastian Zasada (Wierbka), Artur Musialski (Wierbka), Bartosz Szwaja  (Wierbka), Mateusz Mikoda (Źródło),  Sebastian Szwaja (Źródło), Michał Mąka (Warta), Piotr Białek (Łazowianka),  Dawid Ziaja (Wierbka), Piotr Nowakowski (Wierbka), Bartosz Wacławik, Michał Gajewicz (obaj Źródło), Kamil Gonciarz (Niegowoniczki), Bartosz Otyczyk (Sparta), Łukasz Winiarski (Sparta),  Łukasz Gołda (Niegowoniczki),  Dawid Mroziński (Skalniak), Łukasz Zamora (Skalniak), Aleksander Król (Piliczanka), Jakub Nowak (Wierbka),
1 gol – Kamil Małka (Poręba), Marcin Matyja (Poręba), Dawid Kuczera (Poręba), Dawid Czubala (Skalniak), Franciszek Gajda (Skalaniak), Konrad Bieniek (Sparta), Łukasz Musialski (Piliczanka), Bartłomiej Rozlał (Źródło), Karol Jajkiewicz (Piliczanka), Jakub Wilk (Łazowianka), Bartosz Szwaja  (Wierbka), Piotr Kowalczyk (Piliczanka), Italo Santana (Warta), Michał Gołda (Łazowianka), Sebastian Sułkiewicz (Sparta), Norbert Kurczek (Wierbka),    Wojciech Gała (Sparta), Damian Nowak (Sparta), Łukasz Dobczyński (Niegowoniczki), Kamil Gonciarz (Niegowoniczki), Łukasz Szałyga (Niegowoniczki), Marcin Rusiński (Niegowoniczki), Łukasz Grabowski (Wierbka), Leszek Płoszański (Łazowianka), Piotr Kirejew (Poręba), Paweł Spyra (Skalniak), Patryk Otczyk (Sklaniak), Wiktor Kowalski (Skalniak), Karol Karpierz (Piliczanka), Norbert Słowikowski (Piliczanka), Karol Głąb (Piliczanka), Sławomir Turlej (Źródło),  Radosław Dudek (Źródło),  Bogdan Szadkowski (Źródło),  Damian Wrona (Warta),   Radosław Gacek (Wierbka).

 
ZŁOTE RĘKAWICE
1. Rafał Maścibrzuch (Warta)  13 / 6 / 12 / 1
2. Kacper Kowalczyk (Łazowianka) 15 / 4 / 28
3. Dawid Kantor (Piliczanka) 8,5 / 3 / 10
3. Kamil Jastrząbek (Skalniak) 12 / 2 / 22
5. Michał Goncerz (Wierbka)  12 / 1 / 20 / 1
6. Emil Widawski (Sparta) 13 / 1 / 28 /
7. Michał Kozłowski (Źródło) 15 / 1 / 32
LEGENDA:
ilość - rozegranych meczy / czyste konto / wpuszczone gole / obronione rzuty karne
 
FAIR PLAY
1. Poręba 14ż = 14 pkt.
2. Łazowianka 21ż = 21 pkt.
3. Warta 24ż 2c = 28pkt.
4. Wierbka 27ż 1c = 29 pkt.
5. Piliczanka 28ż 1c = 31 pkt.
6. Źródło 35ż 1 c = 37 pkt.
7. Skalniak 33ż 3c = 39 pkt.
8. Sparta 33ż 4c 1c = 45 pkt

LEGENDA:
1 żółta kartka - 1 punkt
1 żółta kartka + 1 żółta kartka = 1 czerwona karta - 3 punkty
1 czerwona kartka bezpośrednio = 4 punkty

źródło: własne / facebook.com/KSRuchRadzionkow/ zaglebie.eu
foto:
własne

FutbolJuraTV