W sobotnie przed południe w Jaworznie na obiekcie przy Krakowskiej 8 zmierzyło się dwóch aktualnych mistrzów Klasy Okręgowej Katowice-Sosnowiec Szczakowianka Jaworzno oraz A Klasy Sosnowiec Unia Ząbkowice. Godne odnotowani jest fakt, iż w kolejnym spotkaniu do siatki trafił Krystian Kowalik mimo, iż było to trafienie z rzutu karnego jednak liczy się, że piłka wylądowała w sieci.

4 lipca 2020, 10:00 - Jaworzno (Krakowska 8)
SZCZAKOWIANKA JAWORZNO 3:1 UNIA ZĄBKOWICE
Paweł Cygnar, Bartłomiej Chwalibogowski, Bartek Marędowski - Krystian Kowalik (k)

UNIA: Droździk (46' Palczewski) - Marek, Chmielewski, Szczypa, Terlecki, Testowany, Zarychta, Sawidzki, Taraszkowski, Kowalik, Ołubiec.

Wynik spotkania w pierwszej połowie otworzył Paweł Cygnar, który strzałem głową wykończył składną zespołową akcję. Kolejne bramki padły już w drugiej połowie. Bartek Chwalibogowski popisał się efektowną indywidualną akcją zakończoną celnym trafieniem. Goście wykorzystując rzut karny zdobyli honorowe trafienie. Biało-Czerwoni w końcówce postawili kropkę nad i, a ładnym rajdem zakończonym golem popisał się Bartek Marędowski. W sobotę w zespole Szczakowianki Jaworzno pokazało się dwóch nowych zawodników przymierzanych do składu - doświadczony i ograny w wyższych ligach bramkarz, a także pomocnik, który po kilku latach przerwy powraca na Krakowską 8.

W najbliższych dniach Szczakowiankę czekać będą kolejne dwa mecze kontrolne, natomiast Unia Ząbkowice zmierzy się we wtorek z Klubem Sportowym Gminy Psary.

źródło: własne / facebook.com/Szczakowianka
foto: 
facebook.com/Szczakowianka - Krzysztof Kasprzyk

FutbolJuraTV