Podopieczni Roberta Majchrzaka pokonali w 1/8 finału Pucharu Polski Podokręgu Sosnowiec beniaminka A Klasy Sosnowiec Górnika Sosnowiec. Worek z bramkami na początku meczu rozwiązał Jacek Jarnot potem jeszcze do siatki dwa razy trafił w debiutujący w oficjalnym meczu Italo Santana a klasycznego hattricka zaliczył Damian Adamiecki. Trener Robert Majchrzak również zaliczył epizod w tym spotakniu pojawił się na murawie na ostatnie pół godziny meczu.

5 sierpnia 2020, 17:30 - Niwka (Orląt Lwowskich)
CZARNI SOSNOWIEC 2:6 WARTA ZAWIERCIE
Strzelecki 54, Zudin 75 - Jarnot 22, Italo Santana 17, 83, Adamiecki 61, 65, 77

WARTA: Liberski - Istalo Santana, Wrona, Chmielewski, Kamiński, Grim , P. Gajecki, Wawoczny, Maszczyk, Adamiecki, Jarnot 61' R. Majchrzak).

Początek spotkania należał do Warty Zawiercie która nie schodziła z połowy Górnika Sosnowiec. W 12 minucie dośrodkowanie Mateusza Wawocznego w pole karne tam akcję zamyka Jacek Jarnot strzałem głową piłka ląduje w siatce. Osiem minut później rzut rożny wykonuje Asa i kończy Italo Santana. W drugiej połowie gospodarze zdobywają bramkę w dość kontrowersyjnej sytuacji jednak mimo to arbiter ją uznaje. Po godzinie gry z rzutu wolnego podwyższa Asa. Chwilę później zawodnikom gospodarzy ucieka Patryk Gajecki zagrywa wzdłuż pola karnego a tam akcję zamyka Adamiecki i mamy jeden do czterech. Na dwie bramki warty Czarni odpowiadają golem. Na około kwadrans przedkońcem spotkania Mateusz Wawoczny podanie 35 metrowe wzdłuż boiska i Damian Adamiecki wychodzi sam na sam pokonuje bramkarza gospodarzy i podwyższa wynik meczu. W końcówce spotkania dośrodkowanie  Damiana Adamieckiego w pole karne i mamy wykończenie głową Italo strzela a piłka wpada do siatki obok bezradnego golkipera Czarnych na 2:6 dla warty a Italo strzela swoją drugą bramkę w debiucie w oficjalnym meczu.

źródło: własne