Komisja ds. Rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Nożnej podała składy grup IV ligi na sezon 2020/21. Warta Zawiercie znalazła się w grupie I, która skupia głównie zespoły z północy województwa. Wiadomo że aktualnie skład ligi może zmienić się tylko i wyłącznie z dwóch powodów Szombierki wygrają baraż i awansują lub któraś drużyna nie zgłosi się do rozgrywek.

#70DniBezFutbolu_ZostańWDomu

W rozgrywkach organizowanych przez Śląski Związek Piłki Nożnej niemal wszystko jest już jasne. Rozgrywki od IV ligi w dół zostały zakończone, drużyny, które po rundzie jesiennej zajmowały miejsca dające awans – otrzymały promocję do wyższej ligi, natomiast wszystkie drużyny z miejsc spadkowych utrzymały się w dotychczasowych ligach.

Komisja ds. Rozgrywek podała już skład poszczególnych lig w sezonie 2020/21. W grupie pierwszej IV ligi, którą można określić jako „północną”. To zdecydowanie bardzo ciekawa grupa, w której gra kilka zespołów dobrze znanych kibicom. Wśród najciekawszych ekip, znalazły się takie zespoły jak Szombierki Bytom (o ile nie awansują do III ligi), Szczakowianka Jaworzno, Ruch Radzionków, Warta Zawiercie czy Przemsza Siewierz. Oprócz wspomnianej Szczakowianki w grupie północnej znalazło się jeszcze dwóch innych beniaminków – MKS Myszków i Jedność Przyszowice.


Do 20 czerwca skład ligi może jeszcze ulec zmianie. Do tego dnia kluby muszą potwierdzić swój udział w rozgrywkach, a ze względu na pandemię wiele klubów boryka się z problemami finansowymi, może więc okazać się, że nie wszystkie ekipy zdołają wystartować. Dla składu grup ważny będzie też baraż o awans do III ligi, w którym LKS Goczałkowice zagra z Szombierkami Bytom.

Cały czas pozostaje jeszcze do rozstrzygnięcia kwestia Pucharu Polski. W kilku podokręgach – w tym także sosnowieckim – do rozegrania zostały finały. Jest spora szansa, że te mecze uda się rozegrać – Szczakowianka  Jaworzno czeka więc na nową datę finałowego starcia z Unią Dąbrowa Górnicza. Poza tym do rozegrania są wszystkie rundy Pucharu okręgowego. ŚlZPN przedłużył czas na rozstrzygnięcie pucharowych rozgrywek do 31 lipca, być może więc czeka nas pucharowy początek lata.

Rozgrywki w sezonie 2020/21 mają wstępnie ruszyć już w drugiej połowie lipca, czyli zdecydowanie wcześniej niż zwykle, ale oczywiście wszystko będzie zależne od sytuacji w kraju i regionie.

Skład IV ligi – grupa I:

1. TS SZOMBIERKI BYTOM - baraż o III ligę
2. LKS UNIA KOSZTOWY
3. MLKS ZNICZ KŁOBUCK
4. KP WARTA ZAWIERCIE
5. KS RUCH RADZIONKÓW
6. AKS MIKOŁÓW
7. LKS PRZEMSZA SIEWIERZ
8. LKS POLONIA PORAJ
9. RKS RAKÓW II CZĘSTOCHOWA S.A.
10. BKS SARMACJA BĘDZIN
11. KS UNIA DĄBROWA GÓRNICZA
12. MKS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE
13. GKS GWAREK ORNONTOWICE
14. KS SLAVIA RUDA ŚLĄSKA
15. RKS GRODZIEC
16. LKS DRAMA ZBROSŁAWICE
17. LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE – awans z Klasy Okręgowej grupy 1 Bytom-Zabrze
18. MKS MYSZKÓW – awans z Klasy Okręgowej grupy 2 Częstochowa-Lubliniec
19. JSP SZCZAKOWIANKA JAWORZNO – awans z Klasy Okręgowej grupy 4 Katowice-Sosnowiec

źródło: szczakowianka.pl
foto: 
szczakowianka.pl

FutbolJuraTV