Podokręg Bytom dał wolną rękę drużynom zainteresowanym aby te się dogadały między sobą co do terminu rozegrania meczu finałowego który wstępnie był zaplanowany na 8 kwietnia, ale plany pokrzyżowała epidemia i obostrzenia z nim związane. Potem był terminy 6 i 10 czerwca jednak ten termin nie pasował Szombierkom przed barażami.

Potem był 11 lipca bo termin na wyłonienie zwycięzcy był do 15 lipca. Podokręg był przekonany, że drużyny się dogadały co potem się okazało jednak nie. Ostatecznie został termin 30 czerwca. Szombierki Bytom nie chciały grać w lipcu... bo zawodnikom kończą się kontrakty wypożyczenia i chcieliby aby grali zawodnicy z sezonu 2019/2020. 

Kluby nie mogły się dogadać więc Podokręg wyznaczył 30 czerwca a wtedy zawodnicy Gwarka są na planowanych urlopach. Na datę 11 lipca Gwarek chciał przystać choć byłby wówczas na początku przygotowań jednak na tą opcje nie zgodziły się Szombierki Bytom. W poprzednim tygodniu w Tarnowskich Górach trenowali tylko 6-latkowie natomiast seniorzy wrócili do zajęć w poniedziałek więc rozgrywanie spotkania po jednym treningu nie wchodziło nawet  w grę aby podopieczni  Rafała Górecko przystąpili do tego spotkania. 

Wniosek jest prosty od samego początku Podokręg powinien wziąć po uwagę baraż Szombierek oraz okres urlopowy Gwarka a także fakt, że kiedy obie drużyny startują w rozgrywkach. Baraż o III Ligę był 20 czerwca więc spokojnie można było znaleźć termin dogadać się...

Co możemy przeczytać na stronach internetowych obu klubów??

Trening zamiast finału PP

Dzisiaj o godzinie 18:00 na boisku przy Modrzewskiego stawili się sędziowie oraz nasza drużyna, aby rozegrać mecz w ramach finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu. Wobec nieobecności drużyny Gwarka Tarnowskie Góry sędziowie po 15 minutach odgwizdali zakończenie spotkania. Ostateczna decyzja o wyniku spotkania zostanie teraz podjęta przez Podokręg Bytom.

Z niecierpliwością czekamy na rezultat.


Puchar Polski Podokręgu Bytom w cieniu skandalu? Gwarek zbulwersowany niekompetentnym działaniem

Długo oczekiwaliśmy spotkania finałowego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Wielokrotnie próbując rozegrać mecz w dogodniejszych terminach spotykaliśmy się z odmową drużyny Szombierek Bytom oraz Władz Podokręgu Bytom. Ostatnie dni pokazały jednak, że ten długo oczekiwany przez wszystkich mecz może zamienić się w jeden, wielki skandal…

Informujemy wszystkich Kibiców klubu TS Gwarek Tarnowskie Góry, iż Podokręg Bytom swoim pismem z dnia 20 czerwca 2020 roku ostatecznie wyznaczył finał Pucharu Polski na dzień 11 lipca 2020 roku, co spowodowało, iż sztab szkoleniowy zaplanował urlopy zawodników Gwarka w taki sposób, aby jak najbardziej profesjonalnie przygotować się do meczu finału Pucharu Polski, który co jeszcze raz podkreślamy miał odbyć się w dniu 11 lipca 2020 roku.

Po kilku dniach, z niewiadomych przyczyn w piątek wieczorem w dniu 26 czerwca otrzymaliśmy pismo z nakazem rozegrania finałowego meczu Pucharu Polski w dniu 30 czerwca bieżącego roku. Sytuacja jest totalnie niezrozumiała dla klubu TS Gwarek, ponieważ podporządkowując się poprzedniej decyzji Podokręgu Bytom, część zawodników przebywa na urlopach do dnia 3 lipca 2020 roku. W chwili obecnej Gwarek nie jest w stanie uzbierać obecnie na mecz nawet 11 zawodników.

Irex-Gaz Chorzów kolejny raz triumfuje

Z poważnego finału, który dla całego środowiska piłkarskiego TS Gwarek jest dużym świętem, w niezrozumiały i niekompetentny sposób podjęto decyzję krzywdzące środowisko piłkarskie. Podważa to naruszenie powagi wieloletnich tradycji postępowania fair-play Podokręgu Bytom. Sprzeciwiamy się takiemu traktowaniu klubów sportowych o wieloletnich tradycjach. Wystosowaliśmy do Podokręgu Bytom pismo w tej sprawie, czekając ponownie na rozpatrzenie. Nie z naszej winy grozi nam walkower, który będzie dla nas totalnym skandalem! - powiedział Prezes Zarządu TS Gwarek  Krzysztof Kostka


Poniżej przedstawiamy Państwu wystosowane do Władz Podokręgu Bytom pismo w sprawie przedmiotowego meczu Pucharu Polski.

źródło: własne / szombierkibytom.com / tsgwarek.pl/
foto: 
szombierkibytom.com

FutbolJuraTV