Nawet gdyby sezon normalnie został dokończony i tak byłby baraż między dwiema drużynami zajmującymi pierwsze miejsce w obu grupach. Podchodzimy do tego meczu bardzo poważnie i to widać na treningach - powiedział zawodnik LKS Goczałkowice Zdrój Bartosz Kiełbasa.

#80DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Podstawowe pytanie, jak zdrówko w czasie epidemii?
Ze zdrowiem na szczęście wszystko dobrze a to bardzo ważne w tym okresie.

Co słychać w miejscu gdzie mieszkasz, jak sytuacja epidemiczna?
Mieszkam w Zabrzu i na szczęście w moim otoczeniu nie ma zachorowań ani nawet podejrzeń i mam nadzieję że tak zostanie.

Gdzie szukałeś świeżego powietrza w ostatnich tygodniach?
W ostatnich tygodniach było ciężko z wiadomych przyczyn, nie mogłem nawet pójść pobiegać do parku czy wsiąść piłkę pod pachę i pograć na orliku, więc ograniczałem się do spacerów z dala od dużych skupisk ludzi.

Słyszałeś o teorii, że po pandemii będą dwie opcje: duży przyrost naturalny albo więcej rozwodów?
No na pewno obie opcje są bardzo prawdopodobne.

Jak podchodzisz do tego zamieszania w kraju?
Całe te zamieszanie jest nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie i wydaje mi się, że wszystkie te obostrzenia związane z tym w jakiś sposób pomagają zwalczać to.

Wznowiliście już treningi?
Tak, najpierw trenowaliśmy po sześciu, ponieważ tylko tak można było przez dwa tygodnie. W tym tygodniu już trenowaliśmy w pełnej grupie. Każdy z nas się cieszy, że mogliśmy zacząć „normalnie” trenować.

Czy cieszy Cię forma rozstrzygnięcia obecnego sezonu, jak widzisz rozstrzygnięcie awansu między Wami a Szombierkami Bytom?
Nawet gdyby sezon normalnie został dokończony i tak byłby baraż między dwiema drużynami zajmującymi pierwsze miejsce w obu grupach. Podchodzimy do tego meczu bardzo poważnie i to widać na treningach. Każdy z nas ma w głowie ten mecz i będziemy do niego bardzo dobrze przygotowani.

Szombierki Bytom sprawiły niespodziankę?
Szombierki Bytom to dobra drużyna. Pokazali to na boisku w poprzedniej rundzie i dlatego są liderami swojej grupy.

Wolałbyś grać czy na spokojnie poczekać do kolejnego sezonu?
Ostatni mecz ligowy zagraliśmy w listopadzie. Bez wątpienia chcę wrócić, jak my wszyscy z drużyny.

Jeden mecz baraż o awans to dobry pomysł? Nie lepiej byłoby aby obie ekipy zagrały w III Lidze?
Żadna z drużyn nie chce odpuścić a obie chcą grać w trzeciej lidze. Chyba nie dało się tego inaczej rozwiązać w tym momencie.

Od 30 maja można grać towarzysko!!!


Udało Ci się już kiedyś awansować czy doznać goryczy spadku? Jeśli tak było to kiedy i , jaka drużyną?
Niestety ale w 2017 roku Kiedy grałem w drużynie Tempo Paniówki, spadliśmy z okręgówki do A klasy. Spędziłem w tej drużynie tylko rok. W jednej z ostatnich kolejek przed końcem sezonu graliśmy z Goczałkowicami. Kolejkę przed naszym meczem zapewnili sobie awans do 4 ligi więc mogli podejść do tego meczu na luzie. Po tym meczu zostałem zaproszony na trening do Goczał i zostałem na dłużej.

Swego czasu z grających lig piłkarskich zostały Tadżykistan, Nikaragua oraz Białoruś czy zdarzyło Ci się oglądać z którąś w wymienionych lig?
Nie oglądałem żadnej z tych lig. Nie interesowały mnie nigdy. W tym czasie skupiłem się na najbliższych.


Serial Dom z papieru oglądałeś? Jeśli tak to czy podobał Ci się 4 sezon? Jeśli nie to czy słyszałeś o takiej produkcji i czy masz zamiar go obejrzeć?
Zacząłem oglądać, ale po paru odcinkach nie przekonał mnie i przestałem. Wszyscy go tak zachwalają to może kiedyś wrócę aby obejrzeć resztę odcinków.


Myśli że wrócimy na boisko w sezonie 2019/2020? Kiedy w ogóle wrócimy?
Mam nadzieje, że wrócimy na boiska najszybciej jak będzie to możliwe. Cały świat sportu stoi i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Sezon nie został dograny, ale w tej sytuacji to zrozumiałe.

Gdyby sezon nie został dograny jaką opcje jego rozstrzygnie byś wybrał: a) anulowanie sezonu b) uznanie sezonu na aktualny stan, z z awansami i spadkami c) uznanie sezonu na aktualny stan tylko z awansami. I dlaczego właśnie taki wybór dokonałeś ?
Oczywiście wybrałbym opcje C czyli zakończony sezon z awansami bez spadku. W takiej sytuacji żadna z drużyn nie będzie się czuła pokrzywdzona i według mnie to najlepsze rozwiązanie.

źródło: własne
foto:
Facebook

FutbolJuraTV