Zenon Lissek to piłkarz, który na pewno znalazłby się w "jedenastce" wszech czasów bytomski Szombierek. U szczytu kariery był jednym z najlepszych pomocników w polskiej lidze. Po za GKSem Szombierki był piłkarzem Uranii Ruda Śl., Górnika Zabrze, Hansy Rostock i olimpijskiej reprezentacji Polski. Piłkarską karierę zaczynał w Bytomiu i tutaj ją zakończył. Zenon jest kochającym mężem, ojcem oraz dziadkiem.

Co się stało?
U Zenona zdiagnozowano zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową obydwóch stawów biodrowych, co powoduje stałe, utrudniające codzienne funkcjonowanie dolegliwości bólowe oraz ograniczenie ruchomość, powodując znaczne obniżenie komfortu życia. W tym zaawansowanym przypadku jedynym ratunkiem, który pozwoli na pozbycie się uciążliwych dolegliwości jest zabieg endoprotezoplastyki stawów biodrowych, czyli zabieg wszczepienia sztucznych stawów.

Koszt zabiegu dla jednej nogi to 20 000 zł.

Dziś porusza się jeszcze na własnych nogach, jednak codzienne wejście po schodach na 2 piętro 4 piętrowego budynku traktowane jest, jak wygrana z odwiecznym rywalem. Ciężkim treningiem jest codzienne wychodzenie do pracy. Zdobycie się na oddanie swojemu hobby, czyli wędkarstwu jest wysiłkiem, na który już powoli brakuje sił.

Celem zbiórki pieniędzy jest przeprowadzenie serii zabiegów umożliwiających całkowite zniesienie dolegliwości bólowych obydwóch stawów i postawienie Zenona na własne nogi. Wpłaca pieniądze można TUTAJ

Pisaliśmy już o jego kłopotach z biodrami, którym kres położyć mogą tylko endoprotezy. Przyjaciele Zenona Lisska ogłosili zbiórkę, która przyniosła szeroki odzew i bytomski pomocnik szykował się już do pierwszej operacji. Niestety, jak grom spadła na niego informacja, że ma raka…

Tu trzeba działać szybko, a na to znów potrzeba pieniędzy. Wiemy, że ludzi dobrej woli jest mnóstwo, więc wkrótce ogłosimy sposób, w jaki można Zenonowi Lisskowi pomóc.

źródło: szombierkibytom.com / zrzutka.pl
foto: szombierkibytom.com

FutbolJuraTV