21 listopada 2020, 13:00 - Czeladź (Sportowa 7)
CKS CZELADŹ 5:0 CZARNI SOSNOWIEC
Piętka 32, Ledwoń 33, Muszalik 51, 70, A. Nowak 55

CZELADŹ: Pisarek – Kawecki, A. Woźniak, R. Woźniak, Nowak (75. Kurasz) – Gajda, Ledwoń, Wrona (80. Ziółko), Muszalik, Lenard (28. Pajek) – Piętka (77. Madejczyk).

CZARNI: Częstochowski – Lisek, Ptaszek, Hepo, Rozhko (55. Konowalczyk) – Musiał (65. Strzelecki), Wites, Filipecki (55. Majewski), Bzura (55. Lis), Cepek – Zudin

Pokora – tym jednym wymownym słowem opublikowanym w swoich mediach społecznościowych tuż po meczu z CKS Czeladź, podsumowali swój występ z liderem Czarni Sosnowiec. W meczu na szczycie sosnowieckiej A-klasy rozegranym na boisku niepokonanej w tym sezonie ekipy z najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego, gospodarze okazali się bezlitośni i odprawili z kwitkiem wicelidera wygrywając aż 5:0!

Przed potyczką kończącą jesienne zmagania na tym szczeblu rozgrywek emocje sięgały zenitu.

Z obozu gości docierały jednak sprzeczne sygnały. Z jednej strony słychać było głosy, że pomimo pozycji wicelidera do Czeladzi przyjadą w roli outsidera, a z drugiej odważne zapowiedzi bezwzględnej walki o trzy punkty.

Faktycznie pierwsze pół godziny spotkania zapowiadało raczej wyrównany pojedynek. Optyczna przewaga gospodarzy jednak z każdą upływająca sekundą przeradzała się w dominację nad przeciwnikiem. W 32. minucie worek z golami rozwiązał Radosław Piętka, który uderzeniem głową pokonał stojącego w bramce Czarnych Artura Częstochowskiego. Chwilę później golkiper gości po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki – tym razem po kapitalnym uderzeniu z dystansu Mateusza Ledwonia. Nie wiele jednak brakowało, by już w 37. minucie goście zdołali się odgryźć i jeszcze przed przerwą zdobyć gola kontaktowego. Wszystko za sprawą Patryka Cepka, który w swoim stylu precyzyjnie przymierzył z dystansu w samo „okienko” czeladzkiej bramki, ale z tego pojedynku zwycięsko wyszedł bramkarz CKS-u Paweł Pisarek, który wyciągnął się niczym struna i w jakiś nadprzyrodzony sposób (przynajmniej jak na realia tej klasy rozgrywkowej) zdołał zatrzymać futbolówkę zmierzającą do siatki.

Krótko po zmianie stron nie było już żadnych wątpliwości, kto rządzi i dzieli w sosnowieckiej klasie A i jest murowanym kandydatem do awansu. Po raz pierwszy w tym meczu, a 18 w tym sezonie (!) na listę strzelców wpisał się 41-letni Muszalik. Co by nie powiedzieć ten zawodnik to filar CKS Czeladź. Jakby na potwierdzenie tych słów Muszalik, który na koncie ma ponad 300 występów w ekstraklasie, w 70. minusie do swego dorobku dopisał trafienie numer 19 i ustalił wynik spotkania. Wcześniej swojego gola dołożył jeszcze Alan Nowak. Tymczasem Czarni ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie i spadli na trzecie miejsce ligowego podium.

Awans Liga Okręgowa    Spadek B Klasa
Pl = Rozegrane W = Zwy. D = Remisy L = Przegr. Pts = Punkty SF = Br. zdobyte SA = Br. stracone +/- = Różnica

Link reklamowy: OTWÓRZ KONTO w BETFAN z FutbolJura , WPŁAĆ I GRAJ BEZ RYZYKA! WYGRYWASZ lub kasa wraca do Ciebie! 600 złotych BEZ RYZYKA!!!

źródło: silesia24.pl - Jakub Kużdżał