Tego można było się spodziewać, że prędzej czy później powrót obostrzeń dotknie również obiekty sportowe. Od soboty Kibice piłkarscy w całej Polsce nie wejdą na stadiony od Ekstraklasy do C Klasy, to efekt wzrostu zachorowań w całym kraju a co za tym idzie wprowadzenia nowych / starych obostrzeń.

Od jakiegoś czasu cały kraj był w strefie żółtej, poza regionami, powiatami, miastami gdzie wzrost zakażeń był bardzo wysoki wówczas owe miejsca były w strefach czerwonych na dzień na czerwono "święcą się" 152 strefy. Od soboty żadne Kibic nie obejrzy meczu na obiekcie nawet jeśli jest ona na świeżym powietrzu. Wszystko wydawało się, że idzie w dobrym kierunku bowiem Kibice w zielonych strefach mogli zapełnić obiekt w 50 procentach a w żółtych w w 25 procentach.

15 października odnotowano rekordową ilość 8099 zakażeń koronawirusem, tak więc wracamy do tego co był tak niedawno miejmy nadzieje, że nie skończymy jak Czesi którzy zawiesili rozgrywki i trenują w sześcioosobowych grupach do odwołania. Tak więc pozostaje nam zasiąść wygodnie przed TV i obejrzeć futbol bez kibiców.

źródło: własne
foto:
własne

FutbolJuraTV