Za ten mecz chciałbym podziękować chłopakom, gdyż pokazali charakter i niesamowitą wolę walki grając przez 72 minuty w dziesiątkę.

Za ten mecz chciałbym podziękować chłopakom, gdyż pokazali charakter i niesamowitą wolę walki grając przez 72 minuty w dziesiątkę. Bramkę straciliśmy szybko, bo w 5 minucie po przypadkowej akcji, gdzie najpierw nasz obrońca wybija, piłka odbija się od przeciwników, potem uderzenie głową i piłka trafia w następnego zawodnika i wpada do bramki. Początek należał do gości, ale wyprowadziliśmy ładną akcje, którą kończy Barteczko i jest 1:1. Powoli dochodziliśmy do głosu, gdy Mokwiński robi wślizg i dostaje kontrowersyjną czerwoną kartkę...W tym momencie wiedziałem już, że będzie to bardzo trudny mecz i tak też było - powiedział trener Slavii Ruda Śląska.

Oczywiście nasza taktyka polegała na mądrej obronie i tak też było, raz po raz wyprowadzając groźne kontry. Po jednej z nich w drugiej połowie, po błędzie bramkarza Kaciuba pakuję piłkę do bramki i wynik brzmiał 2:1 i na szczęście nie zmienił się do końca spotkania. Mądrze się broniliśmy, a Tomek Strąk fruwał w bramce i nie dał się pokonać. Jeszcze raz chylę czoła przed całym zespołem, bo zagrali bardzo dobrze taktycznie no i woli walki też nie brakowało - powiedział Robert Gąsior po wygranym meczu przez prowadzoną przez niego Slavię Ruda Śląska 2:1 z Gwarkiem Ornontowice.

źródło&foto: Lokalnapilka.pl