Bramkę przed przerwa na jeden do czterech straciliśmy kuriozalna co nas trochę zatrzymało a napędziło Warte Zawiercie - powiedział pomocnik Polonii Poraj Mateusz Piątkowski.

20 minut i prowadzicie 4:0 chyba sami byliście zaskoczenie z jaką łatwością strzelacie bramki, chyba na przeszło Panu przez myśl nawet że taki wynik może widnieć na tablicy wyników zaledwie po niecałych 20 minutach  a patrząc na wyniki Warty Zawiercie goli nie traciła dużo?
Szczerze powiedziawszy nie grałem jeszcze w piłce seniorskiej takiego meczu w którym po niespełna 20 minutach moja drużyna prowadziła, aż czterema bramkami, w dodatku z rywalem umiejscowionym w górze tabeli i na jego stadionie.

Po 20 minutach mecz się wyrównał a nawet daliście dojść do głosu Warcie  Zawiercie która zdobyła dwie bramki, rywal po nokaucie podniósł się z desek?
Po strzeleniu czwartej bramki celem było odwieźć "zero z tyłu" do przerwy, wiedzieliśmy że jak to się nie uda to mecz będzie bardzo ciężki w drugiej połowie, ponieważ tak jak Pan wspomniał gospodarze nie mieli nic do stracenia. Bramkę przed przerwa na 1-4 straciliśmy kuriozalna co nas trochę zatrzymało a napędziło Warte.

Gdyby bramka numer dwa dla Warty padła wcześniej mogłoby być gorąco, gospodarze nie mieli by nic do stracenia?
Po wyjściu z szatni kolejnymi celami było wciągnąć rywala na swoją połowę, skutecznie się przy tym bronić i próbować kontrować, wiedzieliśmy że bramka na 1-5 może zakończyć to spotkanie. Jeden z dwóch celów zrealizowaliśmy i przez prawie 40 minut nie dopuściliśmy do straty gola. Myślę że bardzo dobrze realizowaliśmy założenia świadomie oddając inicjatywę rywalowi.

Polonia
Polonia rozbiła Wartę w 20 minut

Z miejsca w środku tabeli na koniec rundy nie do końca możecie być zadowoleni?
Moim zdaniem z przebiegu rundy a szczególnie jej początku, możemy cieszyć się z środka tabeli i z tych wywalczonych 20 punktów, z meczu na mecz gramy coraz lepiej, i jak pokazaliśmy w ostatnim spotkaniu możemy wygrać z każdym i nie tylko na swoim stadionie.

Zimę trzeba będzie dobrze przepracować, żeby po kilku wiosennych kolejkach nie martwić się o utrzymanie?
Bardzo ważny będzie początek rundy, nie możemy go przespać i musimy punktować od samego początku. Myślę że jak to zrealizujemy to nie będziemy martwić się o utrzymanie.

Teraz okres roztrenowania a później przerwa. Będzie Panu brakowało do stycznia rytmu meczowego i treningów?
Przerwa w sezonie jest myślę że potrzebna każdemu, mamy czas na pracownie nad rzeczami z których nie byliśmy zadowoleni podczas pierwszej połowy sezonu. Oczywiście że meczów będzie brakowało, chyba każdy zawodnik na poziomie klubowym trenuje po to żeby grać i ciężko jest się przyswoić z myślą że kolejne spotkanie o punkty będzie za 3/4 miesiące, mimo wszystko trzeba dobrze przepracować zimę, nie tylko w aspektach piłkarskich ale też fizycznych.

źródło: własne