Warta weszła w mecz mało skoncentrowana i chyba głownie to przyczyniło się do aż tak wysokiego wyniku po pierwszych 20 minutach spotkania - powiedział obrońca Polonii Poraj Michał Mizgała.

20 minut i prowadzicie 4:0 chyba sami byliście zaskoczenie z jaką łatwością strzelacie bramki, chyba na przeszło Panu przez myśl nawet że taki wynik może widnieć na tablicy wyników zaledwie po niecałych 20 minutach  a patrząc na wyniki Warty Zawiercie goli nie traciła dużo?
Warta weszła w mecz mało skoncentrowana i chyba głownie to przyczyniło się do aż tak wysokiego wyniku po pierwszych 20 minutach spotkania. Jednak duże brawa należą się dla naszej ofensywny za skuteczność. Wykorzystaliśmy wszystkie cztery sytuacje bramkowe jakie stworzyliśmy w tak krótkim czasie a to nie jest łatwe.

Po 20 minutach mecz się wyrównał a nawet daliście dojść do głosu Warcie  Zawiercie która zdobyła dwie bramki, rywal po nokaucie podniósł się z desek?
Mieliśmy takie założenia na to spotkanie. Chcieliśmy grać z kontry bo jest to nasza mocna broń. Szybko strzelone gole nam w tym dużo pomogły. Warta to ciężki rywal, znamy ten zespół bardzo dobrze, wiemy jakimi dysponuje piłkarzami i kiedy gra na swoim terenie stawia trudne warunki gry. Z takim zespołem chcieliśmy przede wszystkim zabezpieczyć tyły i być zorganizowani w działaniach defensywnych. Warta z desek się nie podniosła jednak walczyła do ostatniej minuty meczu o lepszy rezultat i to w jakimś stopniu im się udało.

Gdyby bramka numer dwa dla Warty padła wcześniej mogłoby być gorąco, gospodarze nie mieli by nic do stracenia?
Na pewno wdarło by się trochę więcej nerwów w szeregach naszej drużyny. Jednak znam swój zespół i uważam, że mamy paru doświadczonych zawodników, którzy spokojnie pokierowaliby drużyna i poradzilibyśmy sobie w takiej sytuacji meczowej. Mimo, że Warta strzeliła dwa gole to uważam, że kontrolowaliśmy to spotkanie do ostatniego gwizdka.

Polonia
Polonia rozbiła Wartę w 20 minut

Z środka tabeli na koniec rundy nie do końca możecie być zadowoleni?
Nie jest to dla nas zadowalające miejsce w tabeli. Jednak przez ostatni rok w naszym zespole doszło do dużych ruchów kadrowych. Straciliśmy 6-7 zawodników, którzy najczęściej wychodzili w podstawowej jedenastce. Zespół po takiej przebudowie potrzebuje czasu żeby się ze sobą zgrać. Mamy bardzo młody zespół. Dla niektórych zawodników jest to pierwszy sezon na tym szczeblu rozgrywkowym. Dobrze przepracowana zima pomoże nam się jeszcze lepiej zgrać i miejmy nadzieje, że nie będziemy musieli martwić się o utrzymanie a spokojnie będziemy walczyć o pierwsza piątkę w tabeli.

Zimę trzeba będzie dobrze przepracować, żeby po kilku wiosennych kolejkach nie martwić się o utrzymanie?
Dobrze przepracowana zima pomoże nam się jeszcze lepiej zgrać i miejmy nadzieje, że nie będziemy musieli martwić się o utrzymanie a spokojnie będziemy walczyć o pierwsza piątkę w tabeli.

Teraz okres roztrenowania a później przerwa. Będzie Panu brakowało do stycznia rytmu meczowego i treningów?
Gramy w piłkę od dziecka także każda przerwa w jakimś stopniu irytuje. Jednak ja zdaje sobie sprawę, że przerwa jest ważna dla każdego zawodnika. Tym bardziej, że gramy w IV lidze także do profesjonalizmu to nam trochę brakuje.

źródło: własne