W hali MORiS odbyła się tradycyjna prezentacja drużyny Ruchu przed startem rundy wiosennej. „Niebiescy”, zmotywowani fanatycznym dopingiem swoich kibiców, czekają już na niedzielny mecz w Lubinie. Impreza rozpoczęła się od „meczu niespodzianek” z udziałem bajtli z „Niebieskiego” sektora rodzinnego oraz Sportowego Chorzowa.

W trakcie rywalizacji, co kilka minut, zmieniane były zasady gry. Następnie prezes Seweryn Siemianowski wręczył kibicom Ruchu – Andrzejowi Kondziołce i Markowi Nowakowskiego – okolicznościowe, certyfikowane karnety licytowane w grudniu.

Wielkie emocje wzbudziły zawody fanklubów w przeciąganiu liny. Do rywalizacji stanęło 9 zespołów, a największą krzepą wykazali się przedstawiciele Niebieskich Piekar Śląskich, którzy otrzymali od prezesa Ruchu okolicznościowy puchar.

Zanim piłkarze pojawili się na parkiecie, Klub przygotował niespodziankę dla Stowarzyszenia Kibiców Wielki Ruch, Partnera, który regularnie wspiera czternastokrotnych Mistrzów Polski. W obecności przedstawicieli WR – Bartosza Horodeckiego i Grzegorza Joszki – zaprezentowano stroje meczowe „Niebieskich” z logo Wielkiego Ruchu umieszczonym na rękawkach.

Marcin WĄSIK: „Z niewolnika nie ma pracownika"

W kolejnym punkcie programu pojawili się już główni aktorzy widowiska. Kuba Kurzela i Szymon Michałek po kolei wywoływali członków drużyny „Niebieskich”. Kibicom jako pierwszy pokazał się sztab szkoleniowy chorzowian, następnie kibic Rafał z Katowic, który udział w prezentacji Ruchu wylicytował w aplikacji Ruchu, a po nim piłkarze. Zabrakło jedynie – ze względów rodzinnych – Dawida Smuga. Największy aplauz zebrali Tomasz Foszmańczyk, Daniel Paszek i Łukasz Janoszka, wracający na Cichą po sześciu latach. Kibicom zaprezentowali się również inni nowi zawodnicy w kadrze pierwszego zespołu – Kacper Kawula i Piotr Kwaśniewski.

Drużyna otrzymała od fanów dużą dawkę motywacji przed startem piłkarskiej wiosny. Nie zabrakło oczywiście słów wsparcia i tradycyjnych kibicowskich przyśpiewek. Wielu z naszych zawodników po raz pierwszy miało okazję uczestniczyć w tego typu imprezie. Na koniec do fanów przemówili trener Łukasz Bereta i kapitan Tomasz Foszmańczyk.

źródło: ruchchorzow.com.pl
foto: ruchchorzow.com.pl

FutbolJuraTV